HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 1:3

První porážka Stadionu přišla od Letců

03.10.2018
HC Stadion po dnešním zápasu poznal také porážku. Proti Letcům se jim povedlo vstřelit pouze jednu branku, navíc ve vlastním oslabení. Letňany byly produktivnější a góly daly celkem tři, čímž si zajistily cenné vítězství.
7.kolo, středa 3.10.2018, 18:00
1:3
HC Letňany
Soukup (Abrahám) – Moník J., Kynčl, Jirků (C), Havránek, Vašíček (A), Muška, Voženílek, Bendík (A) – Půlpán T., Kastner, Mrňa, Chalupa D., Matějček, Hozák, Bláha, Urban, Půlpán A., Pšurný, Moník F., Hidveghy
Sochůrek (Žingor) – Beran (C), Uhlíř, Eliáš, Gebell, Keller – Fabiánek, Chlouba, Schwamberger, Procházka, Dyrynk, Šergl, Kohút, Šilhan, Barbora, Kučera, Horák, Chalupa L., Heldák
Třetiny: 0:2, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 38. Půlpán A. – 7. Chalupa L. (Dyrynk, Chlouba), 19. Barbora (Šilhan, Kohút), 31. Fabiánek (Chlouba). Rozhodčí: Markovský Daniel – Laczko Michal, Řezníček Honza. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 782. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3.

Začátek zápasu přinesl vyloučení na hostující straně. Vrchlabí se ale k mnoha šancím nedostalo, Mrňa svou střelou minul branku. Domácí Soukup si na puk sáhl až ve 4. minutě, kdy na něj vystřelil Keller. Vrchlabská obrana zatím fungovala na výbornou. Až v čase 6:39 udeřily Letňany, konkrétně Lukáš CHALUPA, který společně se spoluhráči vytvořil úspěšnou akci. V 9. minutě přišlo další letňanské vyloučení, ale ani tentokrát se HC Stadionu nepodařilo kombinovat v útočném pásmu. Ve 12. minutě se do velké šance dostal Chalupa, který ale branku netrefil. O minutu později tečoval Chalupovu střelu Matějček, ale Sochůrek zasáhl lapačkou. Ve 14. minutě se vyloučení „dočkalo“ i Vrchlabí. Také jemu se ale v oslabení dařilo a úspěšně několikrát domácí vyhodili puk. Letňany posléze oslabit Uhlíř. Tentokrát se vrchlabským dařilo lépe a několikrát se dostali až před Sochůrka. Byli to ale hosté, kdo znovu udeřil. V čase 18:50 navýšil náskok Letňan Dominik BARBORA. Před sirénou byl ještě vyloučen Dyrynk, a tak si HC Stadion do další části bere část přesilové hry.

Hned úvod druhé třetiny se mohl prosadit Jirků. Posléze mohl za vrchlabské skórovat Hozák. Ve 22. minutě si hosté vzali oddechový čas, ale následně byl vyloučen Kohút. Ve 24. minutě zazvonila tyč Sochůrkovy branky. Ve stejné minutě byl vyloučen Barbora. Letci už byli ve čtyřech, když Vašíček tečoval střelu Voženílka, ale letňanský brankář byl na místě. Už v kompletní sestav zaútočili ve 27. minutě domácí. V polovině utkání byl vyloučen Bláha za hákování. A Letci toho bleskurychle využili – v čase 30:06 posílá svůj tým do vedení Tomáš FABIÁNEK. Následovalo další vrchlabské vyloučení, které naštěstí hosté nevyužili, ale Fabiánek k tomu neměl daleko. Ve 34. minutě ujeli Mrňa s Urbanem, ale Mrňa to vzal na sebe a Sochůrek si se střelou poradil. Ve 36. minutě přišlo další vyloučení na vrchlabské straně. Schwamberger byl sám před Soukupem, ale branku netrefil. Domácí se nadvakrát osvobodili, ale opět přišlo vyloučení. Domácí už byli ve čtyřech hráčích, když se za Vrchlabí prosadil v čase 37:38 Aleš PŮLPÁN a trestá chybnou rozehrávku Letců.

Třetí část začala střelou na Soukupa. Ve 44. minutě se k puku dostal Matějček, svoje betony vytáhl Sochůrek. Následovala střela od Kastnera, který střílel ze střední pásma a překvapil letňanského brankáře. Ve 47. minutě to byli hosté, kdo zahrozil. Dyrynkova střela mířila mimo branku. Poté byl vyloučen Muška, domácí se úspěšně ubránili. V 50. minutě přišla střela od Šergla, ale Soukupa neporazil. Další, kdo se proti Soukupovi postavil, byl Kohút. V 53. minutě přišlo vyloučení na hostující straně. Následovalo současné vyloučení Urbana a Chalupy. Domácí stále doráželi na Sochůrka a snažili se vymyslet tu správnou kombinaci. V 58. minutě přišlo vyloučení na letňanské straně. Ve vlastním oslabení pak ujel Šergl, ale na Soukupa nevyzrál. Domácí to minutu před koncem zkusili v šesti hráčích. Kastner vystřelil až od modré čáry, ale Sochůrek zasáhl. HC Stadion tak poprvé v letošní sezoně prohrál.