HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 2:4

Poslední příprava skončila vrchlabskou prohrou

05.09.2018
Po první třetině, ve které nepadnul ani gól, to po té druhé vypadalo pro HC Stadion nadějně, protože za svůj tým vstřelil dvě branky Mrňa. Trutnov dokázal odpovědět pouze jednou. Ve třetí části ale Trutnov zabojoval a dokázal vstřelit tři branky, na které už Stadion nestačil.
přát., středa 5.9.2018, 18:00
2:4
Trutnov
Soukup (Abrahám) – Havránek, Jirků (C), Vašíček (A), Muška, Voženílek, Bendík (A), Moník, Kynčl – Procházka, Urban, Půlpán A., Chalupa, Matějček, Hozák, Půlpán T., Kastner, Mrňa, Hidveghy, Bláha
Ašenbrenner (Jeschke) – Vácha, Pražák, Bezděk, Suvorov, Fedulov, Junek, Suk – Kubinčák, Kalla, Smékal, Martinec, Semorád (C), Svoboda, Tatar, Janoušek, Chytráček, Gabriel, Kmošek, Ukhin
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:3  Branky a nahrávky: 30. Mrňa (Bendík), 40. Mrňa (Kastner) – 39. Kalla (Vácha, Bezděk), 53. Bezděk (Kubinčák, Suvorov), 56. Svoboda (Smékal), 59. Svoboda. Rozhodčí: Veinfurter, Veselý – Pechánek, Lučan. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4.

Hned na začátku utkání střílel Urban. Ve třetí minutě zahrozili Půlpán s Urbanem, ale ani jednomu se puk do branky dostat nepovedlo. V té samé chvíli byl vyloučen vrchlabský Hozák. I v oslabení ale zaútočil Matějček. Také Trutnov se dostal do šance, a to v páté minutě. Vyloučení na jeho straně přišlo v čase 5:54. Domácí tlačili Trutnov, ale všechny střely mířily mimo branku. V 9. minutě zabránil gólu dobrým zákrokem Ašenbrenner. Další vyloučení přišlo na trutnovské straně, také oni si v oslabení vytvořili šanci, ale Soukup byl v pozoru. Ve 14. minutě byl vyloučen Hidvehghy. Ani to ale nezabránilo HC Stadionu pořádně zavařit trutnovským hráčům. Urban ale trefil pouze Ašenbrennerovu lapačku a následně trefil pouze tyč. V 16. minutě přišlo vyloučení domácích. Trutnov se ale k žádné velké akci nedostal. Znovu se o branku snažil vrchlabský hráč, ale střílel mimo branku. Ještě před sirénou byl vyloučen trutnovský Svoboda.

Do druhé části šlo Vrchlabí s výhodou. Tu ale nestihli domácí využít. Ve 24. minutě střílel Kastner, ale jeho střela mířila mimo. Na druhé straně se do šance dostal Mrňa, ale jeho teč trefila pouze betony trutnovského brankáře. Ve 26. minutě byl vyloučen Fedulov. O dvě minuty později přišlo současné vyloučení. Bendík se o střelu pokusil v polovině zápasu, nebyl ale úspěšný. První branku diváci viděli v čase 29:34, kdy se za vrchlabský tým trefil Pavel MRŇA. Následovalo vyloučení Stadionu. Ve 32. minutě byl faulován Mrňa, ale podle rozhodčích se nic nestalo. O minutu později se k puku dostal Uhkin, ale nedosáhl na přihrávku. Ve 36. minutě byl vyloučen trutnovský Ašenbrenner, jehož trest si odpykal Smékal. Ve 38. minutě mohl branku vstřelit Vašíček. V čase 38:06 už bylo vyrovnáno zásluhou Jaroslava KALLY. Hosté se však dlouho z branky neradovali, v čase 39:09 si znovu HC Stadion vzal vedení na svou stranu, když se Pavel MRŇA trefil do rohu.

Třetí třetina začala vyloučením Trutnova. Vrchlabští se ale k ničemu nedostali. Znovu přišlo vyloučení na trutnovské straně ve 43. minutě. O minutu později se k němu přidal vrchlabský Mrňa. Ani tak se ale ani jeden tým nedostal k velké akci. Ve 47. minutě už se radoval Půlpán, ale jeho střela se nedostala až za Ašenbrennera. Další vyloučení přišlo na straně domácích. Ti se však dobře bránili a hodně vyhazovali až k Ašenbrennerovi. V 51. minutě se mohl hattrickem blýsknout Mrňa, ale trutnovský gólman svoji branku hlídal pečlivě. Další vyloučení přišla v časech 50:30 na straně HC Baku a 51:31 na vrchlabské straně. Branky se diváci dočkali v čase 52:28, kdy bylo opět srovnáno zásluhou Lukáše BEZDĚKA. Hosté byli v plném počtu půl minuty, když přišlo další vyloučení. Voženílkova střela mířila ale mimo. V čase 55:06 už Trutnov vedl. Soukup nestačil na střelu Daniela SVOBODY. Dalším hráčem na trestné lavici byl Muška. Naštěstí pro domácí se HC Bak k ničemu nedostal, a naopak to byl jejich hráč, kdo si šel odpočinout. Ani oslabení ale nezabránilo tomu, aby Trutnov ještě jednou skóroval a zpečetil tak svoje vítězství. Znovu byl u puku poslední Daniel SVOBODA. Stadion ještě zkusil hru bez brankáře, ale úspěšný nebyl.