HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Žďár nad Sázavou 3:7

Plameny se ve Vrchlabí rozhořely

28.10.2014
Po velmi kvalitní první třetině přišla pro domácí mužstvo pěkně studená sprcha. Plameny nemilosrdně potrestaly chyby domácích a daly Stadionu lekci z produktivity, stejně tak se jim ve druhé třetině podařilo třikrát využít přesilovku. Zaslouženě si tedy hosté odváží všechny tři body.
9.kolo, úterý 28.10.2014, 18:00
3:7
Žďár nad Sázavou
Neužil (41. Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Petráček, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec (C), Filip, Fořt, Vlach, Bláha, Šťastný, Půlpán, Urban, Jirků, Marks, Krsek
Sláma (Vlach) – Beneš, Staněk, Pleva, Pilný, Smejkal (C), Kolda, Vítek M., Krupka, Kaňka, Padělek, Kunstmüller, Zídek, Gregar, Vítek D., Hron, Man
Třetiny: 1:1,1:4,1:2  Branky a nahrávky: 9. Bláha (Jirků, Jebavý), 35. Jirků (Urban), 49. Jirků – 7. Padělek (Kaňka), 28. Krupka (Kaňka), 32. Padělek (Benes), 35. Kolda (Kunstmüller), 38. Beneš (Padělek, Kaňka), 41. Staněk (Padělek, Kaňka), 43. Staněk (Padělek, Beneš). Rozhodčí: Batěk – Hurita, Doležal. Vyloučení: 12:8. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1016. Průběh utkání: 1:1, 2:5, 3:7.

První třetina nezačala pro vrchlabské hráče šťastně. Ačkoliv se hned ve druhé minutě dostal do šance Hamerský, jako první se trefili hosté ze Žďáru. V čase 6:13 prostřelil domácího Neužila Aleš Padělek a otevřel stav utkání. Posléze jsme viděli současné vyloučení, hra pokračovala ve čtyřech hráčích na obou stranách. Toho dokázal využít HC Stadion, kdy skvělou akci předvedla dvojice Bláha – Jirků. Tomáš Bláha po přihrávce Jirků střílel do prázdné branky a bylo vyrovnáno. Několik vteřin po odpykaném trestu Vítka se sám před prázdnou branku ocitl Šťastný, ale žďárskou svatyni netrefil. Do konce první části jsme neviděli mnoho šancí, další vyloučení hostující hráče nebylo potrestáno a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina byla v brankách štědřejší pro Plameny. Ačkoliv ve 24. minutě přišlo vyloučení na žďárské straně, opět šance zůstala nevyužita. Naopak trestali hosté, za nedovolené bránění byl vyloučen vrchlabský Klement a přesilovou hru využil Lukáš Krupka střelou nad rameno Neužila. Plameny tato branka nabudila a hrnuli se před domácí branku. Padělek naštěstí pro domácí trefil pouze boční síť, na druhé straně vrchlabský Lenoch nastřelil tyčku. V polovině utkání byl znovu vyloučen vrchlabský hráč, a Žďár znovu trestal. Druhou přesilovku využil Aleš Padělek a připsal si tak druhou branku v zápase. O tři minuty později už to bylo na využité přesilovky 3:0 po Plameny. Trest Tomáše Bláhy potrestal Josef Kolda střelou do horního roku Neužilovy branky. Na tento gól HC Stadion odpověděl snížením stavu brankou Tomáše Jirků, který se trefil mezi betony Slámy. Třetina bohatá na góly nakonec skončila šťastněji pro hostující tým, který ještě navýšil náskok dvě minuty před sirénou na 2:5 gólem Petra Beneše, který neměl problém uklidit puk do prázdné branky.

Do třetí části nastoupil do branky místo Neužila Martin Abrahám. Hned na začátku však musel puk z branky lovit rovnou dvakrát. 35 vteřin po nástupu se trefil Pavel Staněk a o necelé dvě minuty později Žďár zvýšil svůj náskok na rozdíl pěti branek zásluhou opět Pavla Staňka. Hosté tak vedli již 7:2 a domácí měli před sebou nelehký úkol. Ve 44. minutě jsme viděli menší roztržku, za kterou byli současně vyloučení Klement a Pleva. V polovině třetí třetiny bylo nařízeno trestné střílení pro HC Stadion, nájezd jel Tomáš Jirků, který blafákem překonal hostujícího Slámu a snížil stav utkání na 3:7. Další vyloučení na sebe nenechala dlouho čekat, domácí byli pod tlakem, naštěstí ani při hře 4 na 3 ani při dvojnásobné přesilovce se Plameny neprosadily a skóre se neměnilo. Do konce utkání si již hosté hlídali puk a nepustili domácí do žádných velkých šancí. Žďárským Plamenům se tak podařilo získat tři body a jsou prvním týmem, který porazil vrchlabské hráče v základní hrací době. HC Stadion tentokrát odcházel z domácího ledu bez bodu.

Foto Petr Kraus

Tomáš Jirků:

K dnešnímu utkání: Špatně se toto utkání hodnotí, když jsme prohráli 7:3. Dnes rozhodly přesilovky, byli jsme často vylučovaní. To si proti takovému soupeři, jakým je Žďár, nemůžeme dovolit. Oni nás potrestali a naše přesilové hry jsou naopak žalostné. Gól prostě nedáme.

K vlastnímu výkonu: Konečně se mi trochu bodově zadařilo, ale naproti tomu výsledek tenhle dojem kazí. Musíme se zvednout a příště zabodovat.

K příštímu utkání: Jednoznačně si jedeme pro tři body. Je potřeba teď ty dva zápasy vynahradit a zase naplno bodovat.

Josef Řeháček (trenér):

Není co komentovat. Gratulujeme vítězi a omlouváme se fanouškům za předvedený výkon.