HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Olomouc 3:6

Olomouc nastřílela Vrchlabí šest branek

31.10.2009
Michal Sobotka, Patrik Huber, Jan Pečeňák
Po vyhraném utkání nad Berounem fanoušci čekali, že Vrchlabí dokáže na domácím ledě zdolat i třetí tým tabulky Olomouc. Ta však na ledě Elektromont Arény předvedla velkou efektivitu v zakončení a vstřelila šest branek. Vrchlabští hráči zatížíli konto soupeře pouze třemi přesným zásahy. Na všechny vrchlabské branky přihrál Jan Čaloun a na druhé straně si tři body připsal Lubomír Korhoň.
16.kolo, sobota 31.10.2009, 18:00
3:6
Olomouc
Ševčík (Biegl) - Matějíček, Pácal "A", Chmelíř, Vála, Bendik, Chaloupka "C", Flašar, Hanzl - Kubeš, Filip, Mikšovský, Gengel "A", Čaloun, Látal, Urban, Zíma, Rusnák, Andres, Konečný, Hruška
Žigárdy (Sedlář) - Bartoň, Janáček, Lhotský, Mikel, Nedbálek, Ondrušek, Vyrůbalík "A" - Bordowski, Brančík "C", Davídek, Černý, Čuřík, Haluza, Korhoň, Kucharczyk, Mikšan, Ministr "A", Polodna, Zbořil
Třetiny: 1:3, 2:2, 0:1  Branky a nahrávky: 4. Matějíček (Filip, Čaloun), 29. Gengel (Čaloun), 39. Chmelíř (Čaloun, Látal) - 2. Korhoň (Haluza), 7. Kucharczyk (Brančík, Polodna), 14. Nedbálek (Čuřík, Korhoň), 22. Kucharczyk (Brančík), 34. Korhoň (Davídek), 57. Davídek (Černý, Ministr). Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba . Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1395. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.

Utkání 16. kola mezi Vrchlabím a Olomoucí začali hosté svižně. Na konci druhé minuty, v čase 1:50, se dostal k odraženému puku LUBOMÍR KORHOŇ, který střelou pod víko nedal Ševčíkovi v domácí brance šanci – 0:1. Jenže z vedoucí branky se hosté neradovali dlouho, Vrchlabí odpovědělo rychle. Vůbec první přesilovou hru v zápase využil na konci čtvrté minuty JIŘÍ MATĚJÍČEK, jenž před Žigárdym tečoval střelu Filipa a bylo vyrovnáno – 1:1. V první třetině padaly góly jak na běžícím pásu. Obrovských zmatků v obraně Vrchlabí využil RADIM KUCHARCZYK, který využil vrchlabského nedůrazu a zakončoval prakticky do prázdné branky, hosté šli znovu do vedení – 1:2.

V čase 9:45 byl vyloučen na 2+2 minuty domácí Kubeš, Mora tak měla velmi dobrou příležitost. Přesilovku Hanáků dokázalo Vrchlabí dlouho bránit, ale nevydrželo to celé čtyři minuty. 45 sekund před Kubešovým návratem z trestné lavice se totiž Olomouc prosadila potřetí. Hosté dokonale rozebrali domácí obranu a po přihrávce Čuříka mířil z mezikruží přesně MICHAL NEDBÁLEK, který tak zvýšil vedení Hanáků - 1:3. Na konci první třetiny ještě tečoval nebezpečně střelu Chmelíře Gengel, ale Žigárdy vedení hostů o dvě branky udržel. To už bylo z úvodní části vše.

Jestliže domácí chtěli do druhé třetiny vlétnout, pak jim rázně přistřihl křídla opět RADIM KUCHARCZYK, který se prosadil po přihrávce Brančíka – 1:4. Odpovědět mohl Gengel, jehož bekhend šel ale mimo tři tyče. Poté měli blízko ke gólu při přesilové hře Chmelíř s Čalounem. První jmenovaný branku těsně minul. Čalounovu teč pak vyrazil na brankové čáře Žigárdy. Po další přesilovce se ale domácí dočkali. LADISLAV GENGEL se obtočil kolem obránce a jeho prudkou ránu zastavila až síť za Žigárdym – 2:4. Vrátit hostům tříbrankové vedení mohl Ministr, jehož střelu ale Ševčík chytil.

Domácí pak dostali krátkou početní výhodu 5 na 3. Šanci si ale vypracovali až ve chvíli, kdy byli hosté ve čtyřech. Chmelířovo nahození od modré se zastavilo až na tyči! A tak se jen opět potvrdilo staré pravidlo nedáš – dostaneš. Ještě v tom samém oslabení se dostali hosté do protiútoku, který zakončil střelou přes obránce LUBOMÍR KORHOŇ a hosté vedli 2:5. Odpověď mohla přijít hned záhy. Pácalovu střelu z mezikruží ale ramenem vytěsnil Žigárdy. Další hrozbu pro Žigárdyho tak připravili domácí až při další přesilovce, kdy měli domácí na hokejkách hned dvakrát branku. Nejprve ale neuspěl Chaloupka a po něm selhal v koncovce i Čaloun, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Žigárdyho. 3 vteřiny po návratu Nedbálka z trestné lavice se ale domácí prosadili. Puk se dostal na modrou čáru, odkud ho do branky nekompromisně vrátil LUKÁŠ CHMELÍŘ, jehož branka znamenala snížení - 3:5

Třetí periodu začínali domácí v početní převaze. Zíma ale z mezikruží neuspěl. Při hře 4 na 4 vystřelil od mantinelu Urban, jehož střelu před brankou dorážel Rusnák, kterého ale skvěle vychytal Žigárdy. Vrchlabí se tlačilo dopředu. Látalovu přihrávku na Kubeše na poslední chvíli hosté zablokovali a Mikšovského pokus chytil Žigárdy. Z vrchlabské převahy plynuly fauly hostů. Při vyloučení Brančíka střílel Pácal, tečovaná střela ale skončila jen ve výstroji olomouckého brankáře. V 52. minutě měl blízko ke kontaktnímu gólu opět Rusnák. Který se, leč tísněn, dostal ke dvěma dorážkám, ale ani jedna z nich nebyla úspěšná. V další šanci nenašel mezírku mezi Žigárdyho betony ani Látal. Po několika slibných šancích tak opět udeřili Hanáci. Při vyloučení Gengela hosté rozjeli kombinaci na jeden dotek, na jejíž konci stál MARTIN DAVÍDEK, který střílel do prázdné branky – 3:6. Domácí pak zahrozili ještě pokusem Látala. Hosté naopak mohli sedmou branku přidat při pokusu Černého. Žádná branka ale již v Elektromont Aréně nepadla a hosté na Hanou odváží všechny tři body.

Petr Fiala, trenér HC Olomouc: Určitě jsme neočekávali jednoduchý zápas, zvlášť poté, co jsme v předcházejících sezónách z Vrchlabí nepřivezli ani bod. Pro nás bylo důležité, že jsme se hned v první třetině dostali do dvougolového náskoku a ten jsme vlastně udrželi. Soupeř hrál velmi dobře, zvláště ve třetí třetině, ale trocha toho štěstí stála při nás.

Josef Řeháček, asistent trenéra HC Vrchlabí: Nevydařená první třetina nám poznamenala celý zápas. Nepodařilo se nám dát kontaktní gól, abychom soupeřův náskok stáhli pouze na jednu branku. Podali jsme slušný výkon, ale prostě naši útočníci nedokázali využít šance tak, jako soupeř.