HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec n. N. - Vrchlabí 3:4sn

Od Nisy vezeme dva body

17.12.2014
Marek Komárek
Vrchlabští oplatili svému soupeři porážku v nastaveném čase z domácího klání! Dvakrát vedli, ale na začátku poslední periody se ujali vedení Vlci. Martin Filip ale svou druhou brankou v utkání srovnal a zařídil prodloužení. Rozhodnutí přišlo až v nájezdech. Jako jediný se trefil Vlach. Jablonečtí tak mohou litovat nevyužitých přesilových her na konci třetí třetiny.
19.kolo, středa 17.12.2014, 18:00
Jablonec n. N.
3:4sn
Stejskal (Bouška) – Petrmichl (C), Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham – Šulc, Bříška, L. Tondr – Mulač, Brokeš, Nevyhoštěný – M. Tondr, Vařecha, Homolka – Pulec, Žďárský, Frk
Neužil (Sobotka) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec (C), Filip, Šťastný – Vlach, Bláha, Oppelt – Jirků, Urban, Fořt – Srnský, Marks
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 14. Bříška (Petrmichl, L. Tondr), 41. L. Tondr (Šulc, Petrmichl), 44. Bříška (Šulc) – 2. Vlach (Skočovský), 32. Filip (Šťastný), 49. Filip (Jakubec), rozh. náj. Vlach. Rozhodčí: Bejček – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7 + Klement 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3.

Utkání na jabloneckém ledě začal Stadion ve velkém stylu, když se hosté radovali již po jednašedesáti vteřinách. Po průniku Davida Skočovského se prosadil Daniel Vlach. Ihned po vstřelené brance měli vrchlabští k dispozici početní výhodu, kterou ovšem nevyužili. V šesté minutě mohl zvýšit vedení opět Vlach, ovšem Stejskal si s jeho pokusem poradil. Domácí se postupně osmělovali. Nejprve byl v dobré šanci Homolka, jenž tečoval kotouč těsně před Neužilem, který výborným zákrokem zasáhl a uhájil jednobrankové vedení Vrchlabí. Z další akce již bylo vyrovnáno. Kamil Bříška zamířil přes obránce a svou střelou nedal Neužilovi šanci. Jablonec tak vyrovnal na 1:1. Za tohoto stavu také první perioda skončila.

Druhá třetina začala opatrně. V pětadvacáté minutě byl vyloučen Patrik Fořt za hákování a v následné přesilové hře musel Neužil výborným zákrokem zastavil šanci Šulce, který mířil do prázdné branky. Následně měli dvě přesilové hry k dispozici také hráči Vrchlabí, kteří s nimi nenaložili příliš dobře. Ačkoliv již hrál Jablonec v pěti, tak se podařilo Stadionu vstřelit druhou branku v utkání. Tentokrát se o to postaral jemnou tečí Martin Filip. Domácí mohli rychle vyrovnat, ale chybu hostujícího brankáře trestuhodně nepotrestal Nevyhoštěný. Do konce třetiny měli domácí tři přesilové hry, ale ani jednu z nich se jim nepodařilo využít.

Vlci začali třetí část ve velkém stylu. Po jednatřiceti vteřinách využil přesilovou hru, jenž pokračovala z druhé třetiny, Lukáš Tondr, který tak vyrovnal na 2:2. O necelé tři minuty se dostali domácí poprvé v utkání do vedení. Úspěšným střelcem byl Kamil Bříška, který tak vstřelil svou druhou branku v utkání. Vrchlabí bylo vývojem utkání zaskočeno, ale snažilo se co nejdříve vyrovnat. To se nakonec povedlo jedenáct a půl minuty před závěrečnou sirénou. Za Stejskalova záda dorazil kotouč matador Martin Filip, který tak vstřelil také svou druhou branku v utkání. Při vyloučení Lenocha a následně Kadavého, hráli Vlci zkrácenou přesilovou hru 5 na 3, ale svou šancí pohrdli. Do konce třetí třetiny se již nic nestalo a čekalo se na prodloužení.

To začalo velmi opatrně. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a nabídnout tak šanci svému soupeři. Po pěti minutách prodloužení svítil na tabuli stav utkání stále 3:3 a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy začali domácí, kteří poslali na led Lukáše Tondra. Ten se snažil překvapit Neužila přízemní střelou, ale neuspěl. Za hosty jel jako první Patrik Urban, kterému kotouč sjel z hokejky a tak ani nezakončil. Dvougólový střelec Bříška jel jako druhý hráč Jablonce, ale svým blafákem si na Neužila nepřišel. Naopak na druhé straně předvedl povedený bekhendový blafák Daniel Vlach, který poslal Stadion do vedení v nájezdech. Tomáš Brokeš musel ve třetí sérii překonat Jakuba Neužila, aby nájezdy pokračovaly. To se mu nepovedlo a tak hráči Vrchlabí slavili dvoubodové vítězství po samostatných nájezdech.

Josef Řeháček: Dnes si odvážíme zlaté dva body. Bylo to velmi vyrovnané utkání, na které jsme se poctivě připravovali, hlavně jsme se zaměřili na trénink na malém hřišti. Chlapi plnili to, co jsme si řekli, hráli zodpovědně. Ujali jsme se vedení, škoda, že jsme nevyužili naše šance a neodskočili soupeři o více než jeden gól. V závěru druhé třetiny jsme byli v oslabení, ale vše jsme ubránili a potřebovali jsem ubránit i začátek poslední třetiny. Pak soupeř vyrovnal a dostal se do vedení. Naštěstí to chlapi nezabalili, naopak se vyhecovali a i když jsem dost hráli v oslabení, vyrovnali jsme. Když se šlo do nájezdů, věřil jsem, že my vyhrajeme. A ještě bych chtěl poděkovat neskutečnému množství našich fanoušků, kteří přijeli do Jablonce a celý zápas nás táhli za vítězstvím.