HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nymburk 2:4

Nymburk si z Vrchlabí odváží vítězství

09.09.2014
V posledním přípravném zápase byli šťastnějším týmem hosté z Nymburka. HC Stadion sice vyhrál druhou třetinu 2:0, čímž dorovnal dvoubrankové manko, v té třetí ale úřadovali hosté. Vstřelili další dvě branky a potrestali tak chyby domácích hráčů. Tímto zápasem skončila vrchlabská příprava, následující zápas již bude první ostrá zkouška.
6 P, úterý 9.9.2014, 18:00
2:4
Nymburk
Neužil (30. Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Jebavý, Skočovský, Klement, Hlaváč, Bezděk – Jakubec (C), Filip, Fořt, Matějka, Bláha, Šťastný, Krsek, Vlach, Půlpán, Srnský, Marks
Brázdil (Matoušek) – Procházka, Koloničný, Cicvárek, Ryttig, Pokorný, Kuzďas – Brzák, Bičiště, Velechovský, Král (C), Stehlík, Kadlec, Protivný, Šimek
Třetiny: 0:2, 2:0, 0:2  Branky a nahrávky: 27. Matějka (Jebavý, Šťastný), 30. Půlpán (Krsek) – 6. Stehlík (Král), 10. Brzák, 56. Ryttig (Velechovský, Stehlík), 60. Velechovský (Král). Rozhodčí: Veinfurter – Samek, Veselý. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

Utkání se téměř celých šedesát minut neslo ve znamení vrchlabského útočení a lepší brankové efektivity hostí. Po úvodní přesilové hře domácích, během které si vypracovali mírnou územní převahu, přišla první chyba v obranném pásmu a také trest v podobě branky STEHLÍKA. Druhá branka přišla o chvíli později, kdy se nepodařilo včas srazit betony Neužilovi a BRZÁK tak zvýšil na 2:0. Snížit mohl o chvíli později Martin Filip, jeho snahu však zastavila tyč a podobně neúspěšný byl i Brzák na druhé straně ve dvou výtečných šancích.

Druhá perioda přinesla zvýšení tlaku domácích díky přesilovým hrám. Ve velké šanci neuspěl nejprve Jakubec, aby následně využila přesilovou hru nová akvizice v barvách Vrchlabí Jan MATĚJKA. Vyrovnání přišlo v polovině utkání. Ještě než stihl vystřídat Abrahám v brance domácích Neužila, stačil na druhé straně skórovat opět nový hráč PŮLPÁN. Jeho brance nedokázal zabránit ani výborný Brázdil v brance hostí. Právě on byl asi největší postavou hostí v cestě za vítězstvím. Druhá polovina zápasu začala opět tlakem domácích. Šanci nabídl Bláha Skočovskému, samostatnou akci zkusil Půlpán, ale stav se domácím otočit nepodařilo.

Do třetí třetiny poslali i hosté nového brankáře. Matoušek nahradil Brázdila a hned v úvodu musel čelit trestnému střílení Hamerského. Uspěl efektně i efektivně lapačkou. Stále pokračovat sympatický tlak domácích, kteří ukázali, že v sezóně budou silní i přes dnešní porážku. Aktivní byl v 50. minutě Bláha, ale stav zůstával stále nerozhodný. Skóre se neposunulo ve prospěch Nymburka ani v 53. minutě po hezké šanci Šimka. Až Jaroslav RYTTIG v 56. minutě využitou přesilovou hrou dostal hosty do vedení. Opět se ukázala dezorientace obránců domácích při hře kolem vlastní branky. Času ubývalo a poslední větší šanci na vyrovnání měl po samostatné akci Fořt. Matoušek byl však neomylný. V poslední minutě ještě domácí zkoušeli přesvědčit rozhodčího o tom, že dostali kotouč do branky poté, kdy Matoušek chvíli nechal puk u své pravé tyče volný. Přesvědčování také nemělo žádný úspěch, a proto zápasu dal konečnou podobu pár vteřin před koncem brankou na 4:2 VELECHOVSKÝ.

Ve středu přijde první ostrá zkouška v Jindřichově Hradci. Herně byl výkon HC Stadionu Vrchlabí velmi dobrý. Je třeba akorát proměnit více vyložených šancí.

Brankář Jakub Neužil: Začali jsme hodně špatně. Měli jsme strašný nepořádek hlavně v obranném pásmu. Potom jsme se zlepšili, soupeře jsme přehrávali, měli jsme velké množství šancí, ale bohužel jsme žádnou nevyužili. Připravení jsme podle mého docela dobře včetně soustředění a tréninku a myslím si, že bychom v sobotu měli vyhrát.