HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Krkonoše - Znojmo 5:6

Mladší dorost proti Znojmu

14.09.2012
Mladší dorost vstoupil do začátku sezony na domácí led proti protivníkovi ze Znojma. Domácí si až do poslední třetiny drželi vedení, ale po úspěšném trestném střílení si tři body odvážejí hosté z Moravy.
1., neděle 9.9.2012,
5:6
Znojmo
Frýbová Michala, Sobotka Šimon - Exner Jakub, Tatar Jakub, Věříš Martin, Rychlovský Tomáš, Moník Filip, Chlouda Adam, Černý Daniel, Vitoušek Ondřej - Moník Jakub, Kynčl
Svoboda Libor, Trnka Kamil, Kruckovyč Michal, Bartůňek Marek, Bulín Patryk, Smutný Michal, Brabec Zdeněk, Pelán Michal, Drabči Lukáš, Březina Josef, Furch Michal, Petlák David, Svoboda David, Pucher Peter, Niederhafner Radek
Třetiny: 3:1,2:1,0:4   Branky a nahrávky:Rychlovský, Věříš 2x, Tatar, Špetla, Pucher, Bulín, Svoboda 2x, Smutný, Březina .
Domácí nastoupili k prvnímu ostrému měření sil na domácím ledě. Zápas byl nejprve vyrovnaný, akce se střídaly na obou stranách, brankaři obou mužstev byli oporou svého celku. V desáté minutě po pěkné akci středem hřiště se prosadil T. Rychlovský pěknou střelou do horního rohu branky hostujícího golmana. Poté se prosadil M. Věříš, který opět našel mezeru v horním rohu branky. Soupeř se ale nevzdával a také měl řadu příležitostí. Po našem nedůsledném bránění v obranné třetině, se již soupeř dokázal také prosadit. První třetina byla ukončena v náš prospěch, vedením 3 : 1.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu a domácí se v této části hry ujali vedení o tři branky. Do kabin se tak odcházelo za velmi příznivého stavu 5:2.

Ke zvratu v utkání došlo ve třetí třetině, kdy rozhodčí nařídil, za údajné zalehnutí puku hráčem v brankovišti, proti domácímu celku trestné střílení a hostující útočník jej zkušeně proměnil. Domácí hráči najednou začali kupit chyby, čehož dokonale využili hosté a během pár minut bylo vyrovnáno. Z dalšího úniku přidali v pořadí již šestou branku a ujali se vedení. V závěru si domácí vytvořili, i díky power play mírný tlak a snažili se alespoň vyrovnat, ale hosté si již vítězství pohlídali a odvážejí si tak všechny tři body na Moravu.