HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 3:7

Konečně tři body! HC Stadion je veze z Řisut

23.11.2022
HC Stadion Vrchlabí se konečně dočkal a po čtyřech nevydařených zápasech bere tři body. Zápas to byl tentokrát jednoznačný, protože krkonošský celek nastoupil proti Řisutům, kterým patří předposlední místo v tabulce. Zaslouženě si tak Vrchlabí odvezlo tři body za výhru 7:3.
19.kolo, středa 23.11.2022, 19:30
Řisuty
3:7
Šubrt (Pánek) – Potěchin, Janda, Zich, Strnad, Rudovský – Patyk, Sýkora, Okegawa, Petráš, Řepka, M. Bláha, Pejchal, Křepelka, Rendla, Bílek (C)
Krinwald (Vacek) – Perička, Horáček, Bendík (A), Kynčl, Oliva, Fiala, Duran – Jirků, Tatar, Duchan, Urban (C), Hlaváč, Kozák, Chalupa, Cerman, Moník, T. Bláha (A), Chrtek, Šlaicher
Třetiny: 0:2, 1:2, 2:3  Branky a nahrávky: 37. Bílek (Řepka, Petráš), 47. Petráš (Bílek), 49. Křepelka (Řepka) – 14. Chalupa (Chrtek, Duchan), 20. Hlaváč (Chalupa, Chrtek), 34. Chalupa (Urban), 39. Tatar (Jirků, Horáček), 44. Šlaicher (Cerman), 48. Cerman (Duran, Oliva), 59. Perička (Chrtek, T. Bláha). Rozhodčí: Hacaperka – Rubáš, Tvrdík Vyloučení: 2:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7.

Vrchlabí se v Řisutech hodně rychle dostalo do tempa. Řisut se sice pokusily o útočnou akci, ale nic z toho nebylo. Hosté se ale snažili puk držet na svých holích, což se jim dařilo. Kozák dostal přihrávku v 5. minutě, ale na Šubrta nakonec nikdo nestřílel. V 8. minutě přišlo první vyloučení, a to na straně Vrchlabí. Domácí se sice snažili kombinovat, ale k ničemu velkého se nedostali. I v oslabení totiž HC Stadion dokázal držet puk. O chvíli později byl vyloučen také domácí hráč. Pejchal se snažil puk dostat blíže ke Krinwaldovi, ale byl zablokovaný. Ve 13. minutě Šubrtovi vypadl puk, a nevěděl, kde je. Pro domácí to ale dopadlo dobře, protože si kotouč vzal spoluhráč. Ve 14. minutě byly Řisuty znovu vyloučené, a tentokrát se HC Stadion podařilo přesilovou hru využít. V čase 13:29 se trefil David CHALUPA, který si najížděl z levé strany. I další útočné akce ale byly pro Šubrta zkouškou. V 19. minutě byl vyloučen Bláha z Řisut a Vrchlabí se mohlo zase ukázat. Hlaváč střílel, ale jeho pokus se do branky nedostal. Dorážel po něm Bendík, ale také neúspěšně. Hosté se radovali až v čase 19:55, kdy měl před sebou prázdnou branku Jan HLAVÁČ, který měl velmi snadnou práci.

V úvodu druhé části byl vyloučen vrchlabský Fiala. Řisuty nahodily na mantinel, ale Krinwald byl pozorný a proti střele zasáhl. Duran se snažil o kličku ve 24. minutě, ale Šubrt zasahovat nemusel. Vrchlabí ale neustále určovalo tempo hry. Ve 27. minutě se do krásné šance dostal Petráš, Krinwald měl situaci pod kontrolou. Vyloučení HC Stadionu ve 29. minutě mohly Řisuty využít a snížit. Ani tentokrát ale vrchlabskou branku nikterak neohrozily. Pejchal si pak slušně najel, ale bohužel nedostal kýženou přihrávku. Ve 33. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků. A gól padl, ale do řisutské branky. V čase 33:32 v oslabení ujel David CHALUPA se spoluhráčem a Šubrt neměl šanci. Po naskočení Jirků na led ale Řisuty vrchlabskou klec neohrozily. Nakonec se ale Buldoci přece jen dočkali, v čase 36:16 vstřelil první branku domácích Vítězslav BÍLEK. Vrchlabí se hned po obdržené brance pustilo do dalšího útoku. Šubrt se předvedl ve 39. minutě, kdy sebral puk útočícímu Tatarovi. V čase 38:36 už ale Vrchlabí vedlo zase o tři branky, a to díky Adamovi JIRKŮ, který měl při tečování i štěstí.

Chalupa hned ve 42. minutě mohl skóre Vrchlabí navýšit, ale bohužel trefil jen boční síť. Krinwald si sáhl na puk ve 43. minutě, před jeho branku se ale strhla menší potyčka. A Stadion se popáté radoval v čase 43:21, kdy se trefil Radim ŠLAICHER, který vybojoval puk. Gólová přestřelka ale pokračovala. Hlaváč se dostal do brejku, ale jeho zakončení skočilo na tyčce. Naopak se do akce pustily Řisuty, které v čase 46:59 snížily díky Zdeňkovi PETRÁŠOVI. Dostal skvělou přihrávku od Bílka. V čase 47:26 už se ale znovu radovali hosté. Albert CERMAN byl skvěle postavený u branky a připravený tečovat puk, který poslal Urban. V čase 48:50 se znovu ozvali domácí hráči. Jonáš KŘEPELKA si s Krinwaldem pohrál a puk skončil v brance. Divočina v podobě několik slepených branek skončila, ale útočné akce pokračovaly. Domácí dostali novou krev do žil, a snažili se překonat vrchlabskou obranu. Na druhé straně si Hlaváč pohrával s pukem, ale nakonec si ho vzal domácí brankář. Hra se dost uklidnila, Řisutům už mnoho času nezbývalo. V 58. minutě měl Krinwald velké štěstí, protože se puk odrazil od tyče mimo brankový prostor. V čase 58:45 přidal Tomáš PERIČKA sedmou vrchlabskou branku a o vítězi bylo rozhodnuto.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Důležité vítězství po 4 porážkách v řadě. Jsem rád, že se nám podařilo zužitkovat obě přesilové hry, které nám v začátku utkání hodně pomohly. Do útoku jsme předvedli dobrý výkon, s defenzivou moc spokojený nejsem. Teď se musíme poctivě připravit na sobotní domácí utkání.

Obránce Tomáš Perička:
I přesto, že začátek zápasu byl naplánován na později hodinu, nezaspali jsme a díky využitým přesilovkám jsme po první třetině vedli 2:0. Po zbytek zápasu jsme, kromě menších výpadků a dvou obdržených gólů ve třetí třetině, kontrolovali vedení. Vezeme domů důležité 3 body a vracíme se na vítěznou vlnu.