HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 5:2

HC Stadion ve druhém zápase na Draky nestačil

02.03.2015
Druhý zápas prvního kola play-off má vrchlabský tým na bílinském ledě. Po vyrovnané první třetině, kdy muselo Vrchlabí dotahovat náskok Draků, se jim už nepodařilo prostřelit bílinského gólmana. Drakům se naopak podařilo vsítit ještě tři branky a na domácím ledě zvítězili poměrem 5:2. Stav série je tedy vyrovnaný na 1:1.
2.kolo, pondělí 2.3.2015, 18:00
Bilina
5:2
Škubal (21. Chabr) – Veselý, Fučík, Brettschneider, Polák, Machač, Bittner, Havlůj – Procházka, Zika, Zdeněk, Salač, Přeučil, Kýhos, Štěpánek, Petráš, Sekerka, Kotov, Piewak, Vrba. Trenér: Miroslav Kanis
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Jakubec, Filip, Šťatsný, Bláha, Jirků, Skočovský, Matějka, Urban, Fořt, Krsek. Trenér Josef Řeháček
Třetiny: 2:2, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky:n 8. Kýhos (Salač), 12. Přeučil (Havlůj, Kýhos), 25. Procházka (Zika, Havlůj), 29. Procházka (Zika), 57. Havlůj (Procházka) – 9. Matějka (Kadavý), 19. Filip (Hamerský). Rozhodčí: Valenta – Černý, Malý. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:2, 4:2, 5:2.

Domácí Draci začali utkání aktivně. V 5. minutě vrchlabský Tomáš Šťastný jen o milimetry minul domácí klec. V 8. minutě se Draci ujali vedení, když se po přihrávce Vlastimila Salače před brankou prosadil Vladimír Kýhos – 1:0. Vzápětí HC Stadion vyrovnal. Jan Kadavý namazal Janu Matějkovi, který se nemýlil a srovnal na 1:1. V 10. minutě vrchlabští vyděsili domácího gólmana střelou z poloviny hřiště, který poté musel předvést „robinzonádu“. Ve 12. minutě se domácí zpátky ujali vedení. Draci rozebrali vrchlabské trio a využili nabídnutou přesilovku 5 na 3. Po ose Havlůj a Kýhos se prosazuje Tomáš Přeučil – 2:1. Poté domácí obránce Bittner nabídnul kotouč hostujícímu Matějkovi, který bohužel nezakončil mezi tyče. 19. minuta nabídla vyrovnání. Ondřej Hamerský poslal puk na Martina Filipa a ten se zblízka prosazuje – 2:2. Půl minuty před koncem první části měl na hokejce vedení HC Stadionu Jirků, ale sám před Škubalem nezamířil přesně.

Na úvod druhé části Draci prostřídali brankáře. Místo Škubala nastoupil Chabr. První zákrok si připsal vrchlabský Neužil po střele Jakuba Procházky. Ve 25. minutě domácí bleskově využili přesilovou hru po vyloučení Urbana. Střelu Lukáše Ziky od modré před brankou chytře tečoval Jakub Procházka a Neužil byl bez šance – 3:2. Asistence Zika, Havlůj. 29. minuta nabídla využítí další přesilové hry na straně Draků. V přečíslení 2 na 1 po přihrávce Lukáše Ziky si Jakub Procházka vychutnal hostujícího gólmana a navýšil náskok domácích – 4:2. Ve 33. minutě se sám před Neužilem objevil domácí Štěpánek a jen o milimetry netrefil branku.

Do závěrečné třetiny vkročili lépe vrchlabští, ale Filip nevyzrál na gólmana Draků. V 50. minutě ujížděl sám na Neužila Salač, ale tísněný jedním z hostujících zadáků nájezd neproměnil. Pět minut poté se Draci natlačili před branku. Neužil vykryl všechny jejich pokusy. V 58. minutě bylo rozhodnuto, Procházka našel Aleše Havlůje a ten navýšil náskok – 5:2. Poté si hosté do konce utkání hlídali výsledek.

Domácí Draci potvrdili, že výhoda domácího užšího kluziště jim vyhovuje a srovnávají stav série na 1:1. Další utkání série sehrají týmy ve středu 4. března na vrchlabském ledě a vrchlabští budou chtít překlopit stav série opět na svojí stranu.

Josef Řeháček: Zápas jsme nerozehráli špatně. Bílina se sice dostala do vedení, ale my jsme srovnali. Jenže pak jsme doplatili na vlastní nedisciplinovanost a koncovku. V play-off si nemůžeme dovolit zbytečná vyloučení. Teď je Bílina potrestala. Měli jsem šance na vyrovnání, i jsme mohli jít do vedení, ale prostě jsme nebyli schopni zakončit do brány. Ani jejich hřiště nám nedělalo problémy. Ve středu nesmíme nic podcenit a hlavně se musíme vyvarovat vyloučení. Můžeme hrát tvrdě a do těla, ale čistě. Tak teď je pro nás priorita vyhrát doma a v pátek se opět soustředit na výkon v Bílině.