HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Opočno 10:0

Effemberk uhájil nulu proti Opočnu

09.11.2011
Sedmé kolo přisoudilo HC Stadionu Vrchlabí za soupeře klub z Opočna. A Opočno na zápas ve Vrchlabí narozdíl od domácí brankáře Effemberka nebude dobře vzpomínat. Domácí totiž nepřipustili nějaké velké úřadování ve svém obranném pásmu a již po první třetině vedli 4:0, po druhé 8:0 a poslední desátou branku dával Marek ve 44. minutě. Lukáš Effemberk, který prémiově strávil celé utkání v bráně, odešel z lede s čistým kontem.
7.kolo, středa 9.11.2011, 18:00
10:0
Opočno
Effemberk, Biegl - Hlaváč, Mádle, Marek, Kovář, Šrámek, Houda, Zázvorka, Svoboda, Filip M., Oppelt, Blažej Mi, Bušek, Filip D., Mašek, Jirku, Žďára, Provazník
Dostál, Blasko - Felcman, Franc, Kňourek, Mlateček, Petr, Rail, Slezák, Šitina, Škrabal, Vedral, Žid K., Žid L., Židík, Šverák, Zajíček
Třetiny: 4:0,4:0,2:0  Branky a nahrávky:5. Filip M. (Oppelt), 14. Šrámek (Kovář), 15. Oppelt (Houda), 18. Kovář (Marek, Hlaváč), 23. Filip D. (Jirku, Mašek), 26. Svoboda (Filip, Zázvorka), 31. Provazník (Hlaváč, Marek), 38. Svoboda (Filip), 42. Oppelt (Provazník, Filip), 44. Marek. Rozhodčí: Padevět, Schánil, Veselý. Vyloučení:4:7 . Využití:2:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:625 . Průběh utkání: 4:0, 8:0, 10:0.
K první větší akci se dostal domácí Marek, ale golman Dostál byl připraven a střelu zpracoval. Vrchlabí nastoupilo do utkání akčněji a drželo se v útočném pásmu, další možnost otevřít skore se naskytla Oppeltovi, ale Dostál opět připraven a Svobodova střela z mezikruží šla vysoko nad bránu. V 5. minutě už opočenský brankář neustál Filipem zpracovanou Oppeltovu přihrávku a Vrchlabí se dostalo do vedení. V 6. minutě nabídlo Opočno domácím přesilovou hru, ale ti opět mocně kombinovali a ke kloudnější střele se nedostali. Před vypršením trestu se Opočno znovu oslabilo a HC SV tak pokračovalo v přesilové hře již útočněji, ovšem obrana Opočna se semknula a nadějné střely byly zlikvidovány. Po chybě v přihrávce ujel domácím Slezák, ale kotouč mu unikl až do rohu kluziště. Ve 14. minutě to byli Šrámek s Kovářem, kdo se prokličkoval přes hřiště a z jejich úspěšné spolupráce bylo vedení 2:0. O mminutu později to byl Oppelt, kdo zvedl domácí fanoušky ze sedaček potřetí, nápomocen mu byl Houda a s obranou Opočna si pohráli jako kočka s myší. A ve stejné situaci byl přesně mířící Kovář, který poslal hosty do šatny se čtyřgolovým mankem. V poslední minutě si na puk konečně šáhl také domácí golman Effemberk, který už se musel těšit na přestávku. Půl minuty před koncem se Vrchlabí opět dostalo do přesilovky, ale asi aby to Opočnu nebylo líto, vzápětí odešel na trestnou i Marek za krosček.

Opočno nastoupilo do druhé třetiny útočněji, Effemberk už si na nedostatek zájmu nemohl stěžovat. Ovšem opět to byli domácí, kdo z tlaku těžil, jmenovitě Daniel Filip. Opočno se i nadále snažilo, hra se přesunula do obranného pásma domácích, ale branka žádná. Zato se hostujícím obráncům dařilo úspěšně vypichovat vrchlabským útočníkům puky ze střely. Stejně ale ve 26. minutě Svobodu, Filipa a Zázvorku neuhlídali a stav byl 6:0 a touto brankou domácí definitivně vyhnali hostujícího brankáře a na led nastoupil Blasko. K protiútoku se vyburcoval Žid L., ale puk mířil přímo do hrudi domácího golmana. Vrchlabí opět hrálo přesilovku, který byla sice bohatá na střely, ale bez zakončení. Z Opočna se stále častěji dostává před domácí bránu Slezák, ale jeho střelám chybí přesnost. Ve 31. minutě využil přesilovku Provazník a Hlaváč, který od modré dával dělovku a Provazník ji pak doklepl do brány, stav 7:0 a domácí fanoušci bouřili nadšením. Opočnu se nepodařilo prosadit se ani v přesilovce, v šanci se naopak ocitnul Opplet, ale jeho bekhend skončil v lapačce. Hosté se dotali ke střele jen jednou, pak jim puk sebral Kovář, který bez problému dojel až na druhou stranu hřiště, ale bránu přestřelil. Úspěšnější včetně zakončení byl Filip M., který Kovářovu akci při signalizované výhodě prakticky zkopíroval, před brakou přihrál Svobodovi a náskok domácích byl 8:0.

Do poslední třetiny se hostujícímu týmu nenastupovalo dobře a už ve 42. minutě dorážel Oppelt a bylo to 9:0. Rail se pokoušel aspoň o čestný gol, leč střela byla nepřesná. Poslední branka ze strany Vrchlabí padla v 43. minutě a jejím autorem byl Marek, jehož gol by se dal přehrávat mládeži na tréninku. Obranou projel jako nůž máslem a souboj nervů před branou dotáhl do vítězného konce. I když to vypadalo, že Franc z Opočna přece jen překonal Effemberka, ten sice hlídal, ale sám nevěděl, kde puk skončil, za brankovou čarou to ovšem nebylo. Ačkoliv Opočno bojovalo o čestný gol do poslední vteřiny zápasu, výsledek už zůstal beze změny.

Pavel Biegl: Nebudu chválit, i když nepopírám, že jistá spokojenost panuje. Je dobře, že jsme tento zápas odehráli s výsledkem, který je. Pro kluky to bude hodně motivující. Ale nesmíme zapomenout, že soupeř pak v zápase hodně propadal a dá se říct, že se nám odevzdal. Měli jsme více času a tím se hra opticky zlepšila.

Lukáš Effemberk: Pro mě to byl první zápas, který jsem v kraji odchytal celý. Chtěl bych poděkovat trenérovi za důvěru a hlavně klukům. Ti to odmakali, jak obrana, tak útok, já byl až ten poslední. V první třetině jsem se moc nezapotil, ale pak už se soupeř trochu vzpamatoval, tak jsem se nenudil.