HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 6:2

Duel nováčků jednoznačně pro domácí Vrchlabí

17.09.2007
Aleš Strouha, Jan Pečeňák
Hokejisté HC Vrchlabí ve svém třetím utkání první ligy poprvé naplno bodovali, když na vlastním kluzišti s velkým přehledem přehráli dalšího nováčka první ligy HC Most vysoko 6:2. Za domácí se dvakrát trefili Plodek s Tvrdkem, po jednom gólu přidali také Holub a Nakádal.
3.kolo, pondělí 17.9.2007, 18:00
6:2
Most
Falta - Matějíček, Vála, Nakládal, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vyskočil, Hrach, Holub - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Kříž, Horčička, Plodek, Gengel, Přeučil, Jech, Valko, Rapač, Nakládal
Fiala (Slipčenko) - Suchánek, Růžička, Charousek, Prošek, Plaček, Szakal, Nosek - Kašťák, Plachý, Baran, Urban, Koláček, Buďa, Metlička, Kováč, Bahenský, Zaťovič, Nekvinda,
Třetiny: 2:1, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 7. Plodek (Kříž, Chaloupka), 19. Tvrdek (Matějíček, Vála), 26. Tvrdek (Brynecký, Pajič), 30. Holub (Gengel), 44. Plodek (Chaloupka), 51. O. Nakládal (Rapač) - 14. Plachý (Suchánek), 28. Bahenský (Zaťovič, Buďa). Rozhodčí: Hodek - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:
Po klidnějším začátku ujel ve 4. minutě hostující obraně Gengel, ale gólman Fiala si s jeho pokusem poradil. Prvního gólu jsme se dočkali již v čase 6:02, kdy v přesilové hře přesně střílel Plodek, po dobré nahrávce Kříže. Hosté dostali šanci na vyrovnání o chvíli později v přesilové hře, ale Metlička ani nadvakrát nepřekonal Faltu. Až do 14. minuty se žádné z mužstev do větší šance nedostalo. To se změnilo až v čase 13:29, kdy hráči Mostu opět hráli přesilovou hru a tentokrát byli úspěšní. Plachý se dostal přes obránce do sólového úniku a střelou pod břevno nedal Faltovi šanci - 1:1. Domácí hráče však vyrovnání nabudilo a z jejich tlaku následovalo vyloučení hostů. Vrchlabští hokejisté dostali v 19. minutě šanci hrát přesilovku 5 na 3 a během pěti sekund jí využili, konkrétně Tvrdek, který tečoval Matějíčkovu střelu. Domácí hokejisté vedení 2:1 již udrželi do konce první třetiny.

I úvod druhé třetiny nabízel vyrovnaný hokej bez velkých šancí. Té první se diváci dočkali až v 26. minutě a hned z toho byl gól. Hráči Vrchlabí si vytvořili před brankou soupeře velký tlak, který ukončil přesnou střelou Tvrdek. Vrchlabští hokejisté tak odskočili na rozdíl dvou branek. Z tohoto vedení se však dlouho neradovali. Ve 28. minutě a opět při přesilové hře se radují z gólu hosté, když se přesnou střelou pod horní tyčku trefil Bahenský - 3:2. Ani tento stav však nevydržel dlouho. Již ve 30. minutě vedli domácí zase o dvě branky, to když ve vlastním oslabení ujeli Gengel a Holub a druhý jmenovaný zužitkoval přesnou nahrávku svého spoluhráče. Poté se opět hra zklidnila a jen občas se některý z týmů pokusil ohrozit soupeřovu branku. Až 74 vteřin před koncem se domácí hráči radovali z´dalšího gólu, ale ten nebyl uznán, protože byl dosažen úmyslným kopnutím puku do brány, konkrétně od Kříže. Takže i druhá třetina skončila výhrou domácích 2:1.

Ani ve třetí třetině se na gól nečekalo dlouho a byl dosažen opět v přesilové hře. To když ve 44. minutě od modré napřáhl Chaloupka a jeho střelu tečoval do sítě Plodek - 5:2. To už nevydržel hostující gólman Fiala a nechal se nahradit Slipčenkem, který si hned připsal úspěšný zákrok po nájezdu Bryneckého. Domácí v této části hry měli velký tlak a jedna šance střídala druhou, ale Slipčenko stále odolával. To se změnilo až v čase 50:06, kdy ujel O. Nakládal a nedal brankáři hostí šanci. Domácí vedli o čtyři branky a o vítězi se zdálo být rozhodnuto. Hosté se však snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale domácí obrana je do vážnějších šancí nepouštěla. Zápas zpestřila i menší rvačka, tu však rozhodčí celkem brzo vyřešili. Ke konci mohl upravit skóre obránce hostí Charousek, ale jeho pokus vyrazil Falta ramenem nad branku. Domácí hokejisté tak mohli slavit své první vítězství v 1. lize.

Vladimír Jeřábek, trenér HC Vrchlabí: "Poprvé od července se nám v zápase podařilo utéct soupeři na rozdíl dvou branek. Rozhodující momenty zápasu tak byly dva, a to góly na 3:1 a 4:2. Naším pohybem jsme soupeře přehráli. Kluci hráli na vítězství. Kdybychom takhle disciplinovaně hráli v Chomutově, asi bychom si odvezli bod. Mužstvo je ale nezkušené a teprve se učí hrát hokej v první lize.“

Ladislav Kolda, trenér SK HC Most: "Zápas jsme nezvládli. Sehráli jsme špatně první dvě oslabení a domácí jsme posadili na koně, na kterém zůstali až do konce zápasu. Byli lepší ve všech činnostech a přehrávali nás. Domácí se dostali do vedení, my jsme dělali individuální chyby, kolikrát se nám nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny, špatně jsme bránili. Hru jsme se potom snažili rozložit na všechny hráče a ukázalo se, že někteří mladí kluci s ligou ještě nemají moc zkušeností, zápas byl nad jejich síly. Domácí gratuluji k vítězství a jedeme dál."