HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klatovy 9:2

Domácí jasně zvítězili nad hosty z Klatov

23.10.2013
Raina Jarošová
V 10. kole druhé ligy se HC Stadion předvedl v celé své kráse. První třetinu vyhrálo jasně 3:0, v druhé domácí klopýtali a skončila vyrovnaně 2:2, ale ve třetí již znova jasně dominovalo HC Vrchlabí. Celkově tak domácí hráči zvítězili poměrem 9:2 a tři body do tabulky zůstaly na domácím ledě.
10.kolo, středa 23.10.2013, 18:00
9:2
Klatovy
Jeschke – Hlaváč, Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec – Fořt, Filip M. (A), Jirků, Šťastný, Gengel, Oppelt, Svoboda, Bláha (A), Březina, Marek, Filip D., Jakubec (C)
Mastík (Rückl) – Růžička, Zeman, Hucl, Martinec, Haney, Blumentrit, Kodýtek, Krch, Topinka (A), Bernad, Uhlík, Farný, Pitel, Bastl, Vizinger, Vondryska, Čuban
Třetiny: 3:0, 2:2, 4:0  Branky a nahrávky: 3. Svoboda (Březina, Kolář), 6. Pulec (Filip D.), 12. Svoboda (Bláha, Březina), 36. Svoboda (Březina, Bláha), 37. Šťastný (oppelt), 47. Bláha (Svoboda), 48. Fořt (Hlaváč), 50. Bláha (Svoboda), 60. Poskočil (Gengel, Hamerský) – 31. Bernad (Topinka), 32. Bastl (Vizinger). Rozhodčí: Horinek - Prokop, Tasch. Vyloučení: 4:7. + Čuban (KLT) 5 + KO + 10 min OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 813. Průběh utkání: 3:0, 5:2, 9:2.
Středeční utkání na domácím ledě Vrchlabí občas trochu připomínalo exhibici HC Stadionu Vrchlabí. Domácí hokejisté měli dobrý nástup do zápasu, protože již ve 3. minutě skórovali. Nejprve zpoza branky vyjel Březina, jehož pokus Mastík vyrazil ke Kolářovi, který vystřelil od modré a další vyražený puk si tentokrát našel Martin Svoboda a nadvakrát dopravil kotouč do prázdné branky. Asistence: Daniel Kolář a Ondřej Březina. Hokejisté Vrchlabí byli střelecky při chuti, do brankáře pálil Jirků, poté se od modré snažil prosadit Hamerský. Na 2:0 zvýšil po přihrávce D. Filipa Pulec, který šikovně využil boj hostujícího obránce právě s Filipem. V 7.minutě pálil na Jesckeho Haney, Jeschke ale střelu kryl. V 10.minutě měli domácí možnost první přesilové hry, ale pouze Šťastný trefil boční síťku, jinak si oba týmy posouvali puk mezi třetinami. Až v plném počtu se opět prosadil z mezikruží Svoboda a stav byl ve 12. minutě 3:0, asistence Bláha a Březina. Další přesilová hra byla na straně hostů z Klatov, ale byli to opět domácí hráči, kteří ohrozili brankáře.

Druhá třetina začala přesilovkou domácích. Ale do gólové šance se dostali až při vyrovnaných silách. Oppelt bránu však těsně minul. Teprve ve 27. minutě měli hosté střeleckou šanci. Topinka se dostal se do samostatného úniku, pokoušel se rozpohybovat Jeschkeho a bekhendem to zkusil mezi betony, domácí gólman však Vrchlabí podržel. Ve 31. minutě však z mezikruží vypálil Bernard a Jeschkeho prostřelil, asistence Topinka. A ve 32. minutě ujel domácí obraně Bastl s Vizingerem a stav byl 3:2. Ale už ve 36. minutě si Svoboda najel na levý kruh na Březinovu nahrávku a prostřelil Mastíka nad beton. Pro Svobodu to byl třetí gól zápasu, tedy hattrick! Asistence: Ondřej Březina a Tomáš Bláha. V další šanci Vondráček vypálil od modré a ke kotouči se dostal Patrik Fořt, jenž ho ale nedokázal dopravit do prázdné branky a kotouč skončil mimo. Zato ve 37. minutě Oppelt poslal přihrávku zpoza branky do pozice mezi kruhy, kde stál připravený Tomáš Šťastný a Mastíka propálil.

Do poslední třetiny nastoupili v početní výhodě hosté, ale na stavu zápasu se nic nezměnilo a domácí hráči převzali režii utkání. V šancích se střídali Fořt, Hamerský, Bláha, Jakubec, Filip, Šťastný, Gengel... Klatovy začaly být nervózní a v 46. minutě přišel trest pro hostujícího Čubana na 5+ok za hrubost + 10timinutový osobní trest za nesportovní chování. A na ledě začaly dlouhé minuty diskuze u klatovské střídačky. A vyloučení potrestal Bláha, využil Březinovu přihrávku a pod horní tyč zvýšil stav na 6:2. Další branku přidal o minutu později Fořt, který jemně tečoval Hlaváčovu přihrávku od modré a tím Mastíka definitivně vyhnal z brány. Druhého brankáře hostí, Rückla, ovšem již v 50. minutě překonali domácí hráči. Bláha jel středem, nahrál Svobodovi doprava, který bekhendovou kličkou obešel hostujícího beka a opět nahrál před branku Bláhovi, jenž přehodil Rücklův beton. Domácí vyloučení Čubana potrestali třemi brankami během pěti minut. Poslední desetiminutovka začala tedy za stavu 8:2. Klatovští už na hru spíše rezignovali, ale i tak se neubránili faulům a nabídli domácím hokejistům dvě trestná střílení. Nejprve byl při samostatném úniku nedovoleně zastaven Gengel, poté se situace opakovala u Bláhy. Ani jeden z hráčů Vrchlabí trestné střílení neproměnil. 64 sekund před koncem byla potrestána hráčská lavice hostí a domácí tak hráli zbytek zápasu přesilovou hru. a 16 vteřín před závěrečnou sirénou Lukáš Poskočil napřáhl a od modré prostřelil Rückla mezi betony, asistence Gengel, Hamerský.

Trenér Pavel Biegl k zápasu řekl: Takový zápas jsme potřebovali jako sůl. Výborný začátek jsme potvrdili i brankami. Ve druhé třetině jsme polevili a v defenzívě hráli dost lehkovážně. To se nám také vymstilo v podobě dvou slepených gólů, které jsme inkasovali. Na to bylo potřeba zareagovat a tak jsem stáhl hru na tři pětky. Pak jsme se dostali opět do pohody a zbytek utkání už byl v naší režii. Za dnešní výkon kluci zaslouží pochvalu.

Ke krátkému zhodnocení jsme si přizvali autora hattricku Martina Svobodu a také Tomáše Bláhu, který se v dnešním zápase blýskl dvěma góly a dvěma přihrávkami.

Tomáš Bláha: Bylo důležité, že jsme v první třetině vedli, že jsme dali tři branky. To si myslím, že rozhodlo. Ve druhé třetině jsme trochu polevili, naopak ke konci nám to tam zase začalo padat a třetí třetina, to byl koncert.

Martin Svoboda: Já jsem rád, že mi to tam dneska konečně napadalo (smích). Doufám, že to nebylo naposledy, co jsem dal tři góly. Kluci mi to tam perfektně připravili, ke konci už nám vycházelo úplně všechno. Taky doufám, že to není naposledy, co nás takhle trenér postavil (smích).

A co řekl Tomáš na svůj neproměněný nájezd?

"Uznávám, že to byla bída. Na trénincích mi to vychází, ale v zápase se mi to nepodařilo (úsměv)".