HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 3:5

Další vítězství veze Vrchlabí z Bíliny

21.10.2017
Další tři body do tabulky přidal HC Stadion po sobotním utkání v Bílině. Pěti brankami Draky zdolali a od soupeře odjeli s vítězným výsledkem 5:3.
11.kolo, sobota 21.10.2017, 18:00
Bilina
3:5
Kurakou - Polák, Fryč, Jirkovský, Brettschnaider, Fučík, Zicho - Kolíček, Petráš, Komínek, Procházka, Bohm, Gevorkian, Kýhos, Mical, Mála, Hrdlička, Lenart
Jelínek - Abraham, Hejda, Pojkar, Jirků, Chleborád, Matějček, Niko - Oppelt, Miškovský, Maďar, Šimoníček, Urban, Filip, Pšurný, Bláha, Šťastný
Třetiny: 1:2, 2:3, 0:0  Branky a nahrávky: 11. Bohm (Komínek, Fučík), 22. Mical (Kýhos), 40. Mála (Hrdlička) - 8. Miškovský (Urban, Pšurný), 20. Šťastný (Maďar, Filip), 25. Maďar (Filip, Šťastný), 29. Maďar (Abraham, Filip), 31. Urban (Miškovský, Jirků). Vyloučení: 2:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 163. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5.

V první třetině se díky střele Daniela Miškovského v 8. minutě ujal HC Stadion vedení 1:0. Bílině se však, po několika chybách v obraně hostí, podařilo vyrovnat na 1:1. Přesto závěr první třetiny ovládl opět Stadion po šťastném gólu Tomáše Šťastného. Hořkou stopu na první třetině zanechalo zranění Martina Matějčka, který je dosud hospitalizovaný v Teplické nemocnici.

Druhou třetinu začali lépe domácí, kteří ve 22. minutě srovnali na 2:2. To bylo z pohledu domácích na dlouhou dobu vše. Hra se odehrávala převážně v obraném pásmu Bíliny. Po několika nevyužitých šancích se ve 25. minutě prosadil Patrik Maďar, po krásné kombinaci v přesilové hře. Netrvalo dlouho a ve 29. minutě si Patrik Maďar po samostatném úniku připsal další gól a dostal HC Stadion do vedení již o 2 góly. Dvě minuty nato už Stadion vedl o tři branky zásluhou hostujícího Patrika Urbana, kterého poslal do brejku krásnou nahrávkou Jirků. V této třetině se prosadili ještě domácí a snížili skóre na konečných 5:3.

Ve třetí třetině se neodehrálo nic zásadního. I přes pokusy o tlak domácích, si HC Stadion zodpovědnou hrou v obraně, vedení udržel a získal důležité tři body.

Díky výhře v Bílině se HC Stadion posunul s 22 body na 2. místo v tabulce.

Petr Hlaváč, trenér HC Vrchlabí
Děkuji všem hráčům za naprosto kolektivní výkon a výhru v Bílině.

HODNOCENÍ HRÁČE:

Patrik Maďar #89
K utkání:Odehráli jsem velice dobré utkání, hrál se útočný hokej. Po zbytečných faulech jsme hráli hodně v oslabení, naštěstí jsme je zvládli ubránit. Vyhráli jsme dvě třetiny a proměnili jsme více šancí a zaslouženě vyhráli.
K brankám: První gól padl z přesilovky, kdy jsem dostal nahrávku od Filipa před branku a já už jsem jen vystřelil do odkryté brány. Druhý gól padl ze samostatného úniku, kdy jsem zakončil bekendem k levé tyči.