HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Beroun - Vrchlabí 1:3

Další cenné body, tentokrát z Berouna

03.10.2007
Ondřej Moutvička, Jakub Gabriel
Vrchlabští hokejisté uspěli v dalším utkání. Po prohře s Mladou Boleslaví si poradili s Medvědy na ledě Berouna, kde vyhráli 3:1. Dvěmi brankami se blýskl Rok Pajič, druhým střelcem byl Petr Horčička. O výsledku bylo rozhodnuto, když hosté vstřelili dva góly během 23 sekund. V dalším zápase se setkají hokejisté Vrchlabí doma s vedoucím celkem západní tabulky, týmem KLH Chomutov.
8.kolo, středa 3.10.2007, 18:00
Beroun
1:3
Novák - Filip, Lukačovič, Gudas, Braniš, Kmaeš, Privoznik, Čížek, Tvrzník, Šinágl, Vlček, Nedorost, Slížek, Novotný, Besser, Křesťan, Polák, Heřman, Pavel, Kupec
Falta - Rýgl, Vála, Nakládal, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček, Bendík, Tvrdek, Pajič, Brynecký, Kříž, Horčička, Plodek, Přeučil, Vantuch, Gengel, Valko, Rapač, Jech
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:0  Branky a nahrávky: 56. Slížek (Braniš) - 9. Pajič (Tvrdek, Brynecký), 24. Pajič (Rýgl, Brynecký), 24. Horčička (Plodek, Kříž). Rozhodčí: Šír - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Domácí začali zápas velmi aktivně a už od prvních minut se hnali za vstřelením první branky. Jejich snaha nabrala na obrátkách ve čtvrté minutě, kdy dostali poprvé možnost zahrát si přesilovou hru. V přesilovce se dokonce dostal puk za záda brankáře Falty, ale rozhodčí posoudil spornou situaci jasně. Branka byla dosažena úmyslným kopnutím a proto také nemůže být uznána. Tento fakt domácí zaskočil a ve zbytku přesilovky si už další šanci nevytvořili. Naopak, přišel úder z druhé strany. Po přečkaném oslabení se do útoku pustili hráči Vrchlabí. Valko ve velké šanci ještě neuspěl, ale z následné tutovky už se hostům zadařilo. Po chybě v defenzivě se dnes poprvé prosadil Rok Pajič. Úvodní branka Vrchlabí tak evidentně ovlivnila celou třetinu a následně i zápas. I přesto, že domácí dostali v první třetině ještě dvakrát výhodu přesilové hry, už se nedokázali výrazněji prosadit. Naopak brankář Novák držel Beroun nad vodou.

Začátek druhé třetiny byl pak vyloženou smrtíci ranou ze strany hostí. Když se po vyloučení Křesťana za hákování, poroučel na trestnou lavici i Filip za zdržování hry, naskytla se hostům dlouhá přesilovka 5 na 3. Beroun i ve třech hráčích držel útočníky hostí v bezpečné vzdálenosti od Nováka, ale v posledních vteřinách přesilovky se dokázal prosadit Pajič a připsal si tak druhý zásah. Když pak o pouhých 23 vteřin později skóroval i Horčička, bylo Vrchlabí jasně na koni. Třígólové vedení si udrželi i v nervózním konci druhé třetiny a do závěrečného dějství se šlo za stavu 3:0.

Hráči hostí dostali jistě v kabině prvořadý úkol. Tím bylo nepromarnit nadějně rozehraný zápas. Tento cíl byl ale velmi brzy v ohrožení, když se vlastní nedisciplinovaností sešli na trestné lavici hned dva hráči, kteří se provinili hákováním. Naštěstí pro hosty a na neneštěstí pro domácí, trval jejich společný pobyt na trestné lavici celých předepsaných 21 vteřin. Beroun tak nevyužil krátkou výhodu dvou mužů v poli a úspěch nezaznamenal ani v přesilovce 5 na 4. Když se poté v 56. minutě konečně prosadil Slížek bylo už na závěrečný nápor pozdě.

Hosté si z Berouna odvezli výhru 3:1, když dokázali rychle odskočit o jeden gól a v druhé třetině zlomit odpor domácích dvěma slepenými góly. Branka Berouna ve třetí třetině byla již jen kosmetickou úptavou výsledku.

Vladimír Jeřábek (trenér Vrchlabí): Pro nás bylo strašně důležité, že jsme vyhráli první třetinu. Beroun měl totiž do utkání dobrý nástup a dal dokonce gól nohou, který sudí správně neuznali. Od druhé třetiny sme byli lepší, více jsme bruslili a začalo se projevovat, že jsme hráli na čtyři kompletní útoky a měli jsme více sil. Měli jsme ve druhé třetině řadu dalších šancí a mohli jsme definitivně rozhodnout, ale bylo to po druhé části jen 3:0. V poslední třetině jsme hráli disciplinovaně, nenechali se vylučovat a nedovolili Berounu, aby se dostal do tlaku.

Vladimír Bednář (trenér Berounských Medvědů): Měli jsme velkou snahu udělat body a to se nám nakonec nesplnilo. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme byli posláni do třech a dostali jsme druhý gól. Za minutu jsme pak inkasovali potřetí. Nedali jsme několik tutových šancí a ve třetí třetině už Vrchlabí hru kontrolovalo.