HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Cheb 11:0

Chebští hráči odjeli z vrchlabského stadionu s pořádným přídělem

07.10.2023
HC Stadion Vrchlabí na domácím ledě ukázal, kdo je tady králem. Hned první třetina skončila 5:0 pro krkonošský celek, další dvě byly ve znamení tři gólů v chebské síti. Čtyřmi brankami se blýsknul Urban, dva vstřelil Chalupa. HC Vrchlabí tak přidalo další tři body do tabulky a hráči si konečně spravili po prvních zápasech chuť.
5.kolo, sobota 7.10.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
11:0
HC Stadion Cheb
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Kynčl, Bendík (A), Boukal, Perička – Šlaicher, Kastner, D. Chalupa – Tatar, P. Urban (C), Krsek – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků
K. Kolář (Kašpar) – Kořán (C), Innanmaa, V. Stejskal, Zolnaj, Strýček (A), D. Petrásek, Jonák – Prošek, Krutina, Rozhon – Tóth, Čejka, Vašíček – Iljuk, V. Skuhravý (A), Karpov – M. Skuhravý. Trenér: Tomáš Mareš
Třetiny: 5:0, 3:0, 3:0  Branky a nahrávky: 8. Moník (Krsek, Kozák), 12. D. Chalupa (D. Sýkora, Kastner), 13. D. Chalupa (Abraham, Šlaicher), 14. Tatar (P. Urban, Krsek), 18. P. Urban (Abraham, Tatar), 26. Krsek (P. Urban, Abraham), 28. Cerman (Jirků, Boukal), 37. P. Urban (Krsek, Tatar), 42. P. Urban (Abraham, Kynčl), 46. P. Urban (Kynčl, Abraham), 60. Chrtek (Krsek, Kynčl). Rozhodčí: Trnka – Teršíp, Figer. Vyloučení: 5:7, navíc Tatar (VRC) 5 min. a do konce utkání - Karpov (CHE) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 664. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0, 8:0, 9:0, 10:0, 11:0.

Domácí duel začali aktivněji hráči Vrchlabí. Kolář zasahoval proti několika střelám, ale také Vacek se v brance nenudil. První vyloučení přišlo v 6. minutě na straně Chebu. Ačkoliv to vypadalo, že se hosté ubrání, nakonec přesilovou hru Vrchlabí využilo. V čase 7:08 otevřel skóre utkání Filip MONÍK, který puk poslal pod horní tyč. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, v 11. minutě si šel odpočinout chebský Krutina. A přesilovku využil v čase 11:10 David CHALUPA, který kotouč tečoval za záda Koláře. Další šance přišla od Chalupy a Kastnera. V čase 12:47 to bylo již o tři branky zásluhou Davida CHALUPY, který překonal chebského brankáře. Na 4:0 navýšil náskok Vrchlabí Jakub TATAR, kterému přihrával Urban s Krskem. Poté byl vyloučen domácí Sýkora, ale jakoby to HC Stadion vůbec neomezilo. Urban sám ujel na Koláře, ale trefil pouze betony gólmana. Ujel také Kozák, který střílel z mezikruží, ale Kolář zasáhl betonem. Bendíkův pokus sice skončil u Koláře, ten puk jen vyrazil před sebe. Brankář znovu vytáhl beton proti střele Moníka. V čase 17:40 to byl Patrik URBAN, který navyšoval na 5:0 pro Vrchlabí. Následovalo vzájemné vyloučení Kozáka a Skuhravého, poté si k vrchlabskému hráči přisedl ještě Boukal. Domácí ale oslabení do konce třetiny zvládli skvěle.

Druhá část začala znovu lépe pro vrchlabský celek. Ve 24. minutě Vacek zasahoval proti Rozhonovi, když vystrčil beton. Netrvalo ale dlouho a Kolář znovu tahal puk z branky. V čase 25:44 to byl Filip KRSEK, který střílel do horního růžku. O chvíli později, v čase 27:16 přidal další branku Albert CERMAN. V polovině utkání předvedl skvělý zákrok domácí Vacek, když střílel Prošek. V 31. minutě byl vyloučen hostující Vašíček, a tak tak HC Stadionu další možnost ke skórování. Ve 35. minutě byl vyloučen domácí Tatar za zdržování hry. Další branka ale padla až po jeho naskočení na led, v čase 36:21 padla osmá branka do hostující sítě. Autorem byl znovu Patrik URBAN. Ve 37. minutě si šel odpočinout na trestnou lavici Vašíček, a Urban trefil z mezikruží jen náruč Koláře. Na druhé straně střílel na Vacka Čejka, ale domácí gólman byl neprůstřelný.

Do třetí třetiny vstoupil HC Stadion brankou v čase 41:46, kdy puk domácí nahazovali, nakonec se dostal k Patriku URBANOVI, který puk dostal za záda Koláře. Ve 44. minutě mohl další gól přidat Cerman, ale přestřelil branku. Co se nepovedlo jemu, se ale povedlo zase Patriku URBANOVI. V čase 45:27 se domácí fanoušci dočkali desáté branky jeho zásluhou. V 50. minutě trefil Šlaicher pouze pravou tyč. Před Bláhou zívala prázdná branka v 52. minutě, ale gól nepadl. Následovalo několik nepřesných přihrávek, a nakonec byli v 56. minutě současně vyloučení do konce utkání Tatar s Karpovem, kteří se do sebe pustili. O tři minuty později šli na trestnou lavici Bláha s Proškem. Jedenáctá branka pak skončila za Kolářovými zády v čase 59:56, kdy nastavil hůl Ondřej CHRTEK, a puk doputoval do branky. Vrchlabí tak ukázalo svou sílu a dokázalo porazit soupeře rozdílem třídy.