HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 2:5

Buldoci kousali, ale tři body jsou ve Vrchlabí

30.11.2013
Buldoci z Řisut hrají na ledě ve Slaném a tam mířily sobotní kroky vrchlabského týmu. Zápas přinesl zpočátku vyrovnané utkání, kdy hosté dotahovali, ale od druhé třetiny měli hru již pevně na svých hokejkách. Vrchlabští odskočili na rozdíl dvou branek a ve třetí třetině, kdy se Buldoci pevně zakousli, učinně bránili a brankou v 52. minutě potvrdili své vítězství.
18.kolo, sobota 30.11.2013, 17:00
Řisuty
2:5
Schwamberger - Kašák, Slánský, Sedláček, Babický, Bílek, Jirouch, Tomáš, Voráček, Landa, Kos, Náprstek, Vlček, Kraus, Veber, Záleský, Hlusička, Krpata, Vyšín, Redlich, Vodička
Pavelka - Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Provazník - Jakubec, Filip, Fořt, Jirků, Šťastný, Veselý, Březina, Gengel, Filip D., Svoboda, Marek
Třetiny: 1:2, 1:2,0:1  Branky a nahrávky: 7. Tomáš (Redlich), 27. Redlich (Landa) – 12. Fořt (Filip M., Vondráček), 19. Vodráček (Hamerský), 24. Jirků (Poskočil), 34. Březina, 52. Filip (Fořt, Jakubec) . Rozhodčí: Šmíd, Chochola, Štechmüller . Vyloučení: 3:3 . Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání:1:2, 2:4, 2:5.
Hosté z Vrchlabí nastoupili do utkání velmi bojovně, ale z jejich tlaku vytěžil první branku domácí Tomáš, který šikovně zpracoval Redlichovu přihrávku. Ve 12. minutě srovnal za hosty stav Fořt, kterému přihrávali Filip s Vondráčkem. Hosté celkově byli bojovnější, ale domácí zase hráli jednoduše a hostům snadno ujížděli před Pavelku. Hostující obrana se rozhodně nenudila. V 19.minutě ujeli domácím obránci Hamerský s Vondráčkem, vyměnili si před Schwamberkem přihrávku a Vondráček poslal hosty do vedení.

Ve druhé třetině se před brankou domácích prosadil ve 24.minutě Jirků a hosté vedli o dvě branky. Domácí ovšem nezaváhali a o dvě minuty později snížil Redlich na 2:3. Domácí se zakousli a šli za vyrovnáním, což jim ale ve 34. minutě překazil Březina, který domácího brankáře překonal počtvrté.

Třetí třetina přinesla euforii v řadě vrchlabských fanoušků, kteří si užívali skvělou akustiku slánského zimáku a živě se zapojili do dění na hřišti. Hosté se drželi útočné hry, domácí se snažili o kontaktní branku, ale hostující Pavelka byl ve třetí třetině bezchybný, ačkoliv mu Buldoci z Řisut zatápěli, kde se dalo. Pak ale nastoupila první lajna a střelecky se prosadil v 52. minutě Filip po akci s Fořtem a Jakubcem. Nutno říct, že Buldoci ani po této brance nepolevili a utkání dohráli s plným nasazením až do závěrečné sirény, po které si tři body připsalo Vrchlabí.

Pavel Biegl: Vítězství se nerodilo lehce. Věděli jsme, že ve Slaném nemají zimák, ale letiště, a proto nám bylo jasné, že to bude hodně o bruslení. Ze začátku se nám nedařilo úplně pokrývat střední pásmo. První obdržený gól byl sice v našem oslabení, ale byl zbytečný, protože pramenil z individuální chyby. Potom jsme začali získávat půdu pod nohama a za poctivě odmakanou první třetinu jsme byli po zásluze odměněni dvěma brankama. Druhá třetina, ve které padly dva kuriózní góly (na každé straně jeden), patřila nám. Ve třetí jsme se soustředili na poctivou defenzívu. Bylo jasné, že Buldoci zkusí hrát na riziko a v jejich obraně se vyskytnou okénka. Jedno takové jsme po parádní akci využili a odskočili na 5:2. Až v posledních pěti minutách nám Řisuty zle zatápěli a dobře chytajícího Pavelku dvakrát zachránila branková konstrukce. To už však nemělo vliv na import tří bodů.