HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 3:4

Bílina si z Vrchlabí odváží tři body

28.02.2018
Poslední zápas základní části se domácím hráčům nepovedl. Ačkoliv závěr zápasu dokázal Stadion zdramatizovat a snížit na rozdíl jediné branky, nakonec si Bílina odvezla plný počet bodů.
44.kolo, středa 28.2.2018, 18:00
3:4
Bilina
Jelínek (Abrahám) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Pilař, Moník, Procházka M., Hlaváč
Chabr (Michajlov) – Polák (A), Běhula, Fučík, Petržílka, Vošta, Jungvirt, Kuncl – Hrdlička, Havlíček, Gevorkian, Kail, Procházka J., Bohm (C), Kýhos (A), Krastenič, Sýkora, Mála, Doležal, Vykouk
Třetiny: 1:2, 0:1, 2:1  Branky a nahrávky: 12. Pilař (Hlaváč), 54. Pojkar (Pšurný), 56. Urban (Pilař) – 10. Hrdlička (Mála, Kuncl), 20. Polák (Kýhos, Mála), 30. Gevorkian (Sýkora), 42. Kýhos (Procházka J.). Rozhodčí: Pilný Luděk – Laczko Michal, Řezníček Honza. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 523. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4.

Do zápasu vlétli hosté jako uragán. Bohm ujel všem a trefil levou tyč Jelínkovy branky. Za minutu se do šance dostal Sýkora, jehož střelu Jelínek vyrazil. Také domácí se dostali do akce, ve 4. minutě přihrával Hlaváč Šťastnému, ten ale minul branku. V 7. minutě mohl svůj tým dostat do vedení Filip, následovaný Šťastným, ale ani jednomu se gól vstřelit nepodařilo. Kýhos následně vyzkoušel Jelínka, neúspěšně. Další Šťastného střela byla sražena. V 9. minutě byl vyloučen byl tento hráče vyloučen a v čase 9:42 této šance využil Lukáš HRDLIČKA, který dorážel střelu od Mály. Dlouho si však Bílina vedení neudržela, v čase 11:54 vyrovnal Radek PILAŘ. Procházka v 15. minutě předvedl vlastní akci, ale nedokázal zakončit. O minutu později byl v šanci opět Šťastný, ale Chabr byl na místě a ani následná dorážka nespadla do jeho branky. V 19. minutě byl vyloučen vrchlabský Šimoníček. Hosté se do velkých šanci nedostali, ale o minutu později si šel na trestnou lavici sednout Urban a hosté tak měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Tu využil v čase 19:49 Miroslav POLÁK, který dostal přesnou přihrávku od Kýhose.

Také druhá část začala aktivitou Bíliny. Mála střílel z levého kruhu, odkrytou branku ale netrefil. Následovalo vyloučení na straně Stadionu. Hosté se dostali do pásma a kombinovali, ale Jelínek byl připravený. Ve 23. minutě přišlo vyloučení na straně Bíliny a chvíli se hrálo 4 na 4. K žádnému ohrožení branek nedošlo. Ve 26. minutě střílel Procházka a Jelínek musel zakročit. Ve 28. minutě se Vrchlabí nepodařilo rozehrávka, což málem využili Procházka s Kýhosem. Netrvalo ale dlouho a Bílina vedla už o dvě branky. V čase 29:19 se trefil Mykhayl GEVORKIAN. Snížit mohl Pojkar, ale trefil pouze břevno. V polovině zápasu byl vyloučen hostující Kuncl. V oslabení ale vrchlabským hráčům ujel Bohm, Jelínek byl připraven zasáhnout. Opět byl u puku Šťastný, ale oba jeho pokusy skončily neúspěchem. Ve 35. minutě byl vyloučen Kail. Tohle oslabení ale hosté zvládli několika vyhozeními až k Jelínkovi a Stadion se k ničemu nedostal. Ve 38. minutě byl ve velké šanci vyloučený Kail, před kterým zívala prázdná branka, ale do střely mu zasáhl domácí hráč. Vrchlabí se sice snažilo útočit, ale přechod do útočného pásma mu ztěžovali hostující hráči.

Třetí třetina také začala divoce. Nejdříve byl vyloučen Abraham, čehož málem využil Bohm, který trefil pouze tyč. V čase 41:55 vyloučení potrestal Vladimír KÝHOS, který neměl problém trefit odkrytou branku. Vrchlabským se nedařilo v útočném pásmu kombinovat. Ve 47. minutě střílel Pojkar, ale mimo. Ve 48. minutě přišlo vyloučení i na bílinské straně. O půl minuty později se na trestnou přidal další hráč a domácí tak mohli skórovat ve dvojnásobné výhodě. Bílina už byla ve čtyřech, když byl vyloučen domácí Hlaváč. Bláha vystřelil, ale mířil vedle branky. V 52.minutě si hostující Bohm skoro dal vlastní branku, brankář byl připraven zasáhnout. V 53. minutě měl gól na holi Šťastný, ale Hlaváčovu přihrávku netrefil přesně. V čase 53:30 už to bylo pro Vrchlabí veselejší, David POJKAR snížil na 2:4 a dal domácím naději. Chabr se potom musel v brance ohánět, pálil na něj Jirků i Hlaváč, ale neúspěšně. V čase 55:58 už to bylo pouze o jedinou branku zásluhou Patrika URBANA, kterým tečoval puk. Hosté si poté vzali oddechový čas a v 58. minutě byl vyloučen hostující Kail. Bílina se ale dobře bránila, a navíc byl vyloučeni dva domácí hráči. Vrchlabí si sice vzalo oddechový čas, ale za půl minuty na ledě už nic nevymysleli a Bílina tak brala všechny body.