HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 4:3

Ze Dvora jedeme s prohrou. Příště už naostro

04.09.2021
Poslední přátelské utkání jsme odehráli v nedalekém Dvoře Králové. Po slibném začátku, kdy Vrchlabí vedlo 2:0, nakonec ale hosté odjeli s porážkou. Dvůr zachránily tři góly po sobě. Příprava je za námi a je načase se soustředit na první kolo, které odehrajeme proti Benátkám.
přát., sobota 4.9.2021, 17:00
Dvůr Králové
4:3
Haas, Brázdil – Vašíček, Voňka, Karlík, Matějíček, Muška, Franc, Petira, Bláha, Dvořák, Ježek, Valášek, Havlas, Luštinec, Půhoný, Moučka, Procházka, Bucek, Hoskovec, Vácha
Štěpánek, Nečas – Nedbal, Voženílek, Jelínek, Kynčl, Oliva, Kynčl, Pochobradský, Matýs, Machač, Chalupa, Chrtek, Zeman, Šlaicher, Duchan, Cerman, Urban
Třetiny: 1:2, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 16. Ježek (Vašíček), 34. Ježek (Bucek, Dvořák), 42. Franc (Moučka, Půhoný), 52. Půhoný (Procházka, Moučka) – 8. Voženílek (Matýs, Pochobradský), 11. Chalupa (Oliva), 44. Matýs (Jelínek, Chalupa). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3 .

Procházka se dostal ke střele jako první, ale přestřelil branku. Po střele Luštince se posunula branka a hra musela být přerušena. V čase 7:33 otevřel skóre utkání Marek VOŽENÍLEK. Následovalo několik šancí na obou stranách, ale žádná neskončila brankou. Havlas se pokusil o střelu, ale vrchlabský gólman byl připravený zasáhnout. V čase 10:39 už to bylo o dvě branky, autorem se stal David CHALUPA. Chalupa zakončoval do prázdné branky poté, co HC Stadion ujel do přečíslení dva na jednoho. Ve 14. minutě byl vyloučen hostující Oliva. Domácí se nedostali do velkých šancí, ale byl vyloučen ještě Nedbal za HC Stadion. Skóre ale nadále zůstalo stejné. V čase 15:23 snížil na 1:2 dvorský Jan JEŽEK. Vrchlabí se ale nezaleklo a nadále kombinovalo v útočném pásmu. V 19. minutě ještě přišlo vyloučení na hostující straně, Rodos ale výhodu nevyužil.

Na začátku druhé části se hosté dostali znovu do plného počtu bez obdržené branky. Vašíček tečoval střelu od modré, ale gólman byl na svém místě. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí Luštinec a šel si odpočinout za hákování. Rodos se dobře bránil a nepustil HC Stadion do větší akce. Dvůr se následně dostal do přečíslení dva na jednoho, naštěstí neuspěl ani jeden hráč. Ve 30. minutě byl vyloučen znovu dvorský hráč. Nedbal se pokusil o střelu, ale nadále si Dvůr své útočné pásmu bránil. Netrvalo dlouho a oslabil svůj tým o dalšího hráče. Hra 5 proti 3 ale netrvala dlouho. Domácí už byli v plném počtu, když se v čase 33:53 trefil znovu Jan JEŽEK a bylo vyrovnáno po střele pod břevno. HC Stadion si ale musel odpykat trest za mnoho hráčů na ledě. Dvůr tak dostal příležitost otočit stav utkání na svou stranu. Vašíček byl neúspěšný a hosté svou nevýhodu přežili bez obdrženého gólu. Ve 39. minutě byl vyloučení právě Vašíček, kterého následoval o necelou minutu později hostující Nedbal.

Třetí část začal Dvůr velmi aktivně a v čase 41:30 se dočkal kýžené branky. Autorem se stal Martin FRANC a využil tak přesilovou hru. Vedení si Rodos neužil dlouho, v čase 43:23 vstřelil třetí branku Vrchlabí Ondřej MATÝS. Muška zablokoval střelu vrchlabského hráče. Ve 49. minutě ale došlo k vyloučení Luštince a Dvůr byl znovu oslabený. I v nevýhodě ale dokázal Dvůr poslat střelu. V čase 51:53 vstřelil čtvrtou branku za Rodos Jiří PŮHONÝ a poslal znovu svůj tým do vedení. Hosté se samozřejmě snažili ještě stav utkání změnit. Hra ale měla spoustu nepřesností. V 58. minutě byli současně vyloučení domácí Procházka a vrchlabský Kynčl. HC Stadion si posléze vzal oddechový čas, po kterém si šel vrchlabský brankář odpočinout na střídačku. Další vyloučení přišlo v poslední minutě, a tentokrát to byl dvorský hráč. Přesilovku Vrchlabí překazilo další vyloučení na obou stranách. Další branka už nepadla a Vrchlabí tak odjelo s prázdnou.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Z dnešního zápasu jsme lehce zklamaní. Celé utkání jsme se nedostali do hry. Nedělali jsme jednoduché věci,které fungují. Navíc jsme naprosto vyhořeli v přesilovkách. Domácí hráli s větším nadšením a nakonec s podporou vynikajícího publika nás zaslouženě udolali.
Nicméně bychom chtěli celému týmu poděkovat za práci kterou za 6 přípravných týdnů odvedl. Věříme,že jsme dobře připraveni na úvod sezony