HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Poruba - Vrchlabí 2:5

Z ostravské Poruby vezeme tři body!

23.01.2021
HC Stadion Vrchlabí má za sebou další zápas, který dopadl vítězně. V utkání proti Porubě rozhodla hlavně první třetina, během které Vrchlabí vstřelilo tři branky, zatímco domácí pouze jednu. Ve druhé části se Poruba sice dotáhla na rozdíl jediného gólu. Třetí třetina přinesla další dvě branky v domácí síti. Vrchlabí nakonec zvítězilo 5:2 a z Ostravy veze tři body. Právě na Porubu nyní HC Stadionu chybí pouze bod.
23.kolo, sobota 23.1.2021, 16:00
Poruba
2:5
Muštukovs (21. Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Slavík, T. Voráček, Urbanec, Dundáček – Raška I, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Pořízek, Klíma, Endál (A) – Špaček, Žolobov, Kanko.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, Kynčl – Heřman, Pochobradský, Nouza (A) – Machač, Chrtek, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, J. Moník, F. Moník.
Třetiny: 1:3, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 7. Raška I, 25. Sikora (Endál, Žovinec) – 3. Heřman (Nouza, Kajínek), 4. Formánek (J. Moník), 20. Chalupa (Hozák, Soukup), 54. Niko (Urban), 59. Nouza (Heřman). Rozhodčí: Čech, Skopal – Polák, Otáhal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5.

Úvod utkání patřil týmu z Krkonoš. Ve 3. minutě přišla střela na Muštukovse, který puk zachytil. Poté se již mohli hosté radovat, protože po zadovce od Nouzy se přesnou střelou prosadil Martin HEŘMAN - 0:1. O chvíli později se z vyrovnání radovali domácí, ale neoprávněně, protože branka jim nebyla uznána. V čase 3:58 to bylo již o dvě branky pro hostující tým. Tentokrát Muštukovse překonal František FORMÁNEK - 0:2. Následovalo vyloučení na hostující straně. Domácí měli sice velký tlak, ale Soukup svůj tým podržel. Všichni hráči Vrchlabí již byli na ledě, když Poruba snížila. V čase 6:46 si vlastní branku vstřelil Heřman, který chtěl puk odpálit z brankoviště. Jako střelec byl z domácího týmu označen Adam RAŠKA I., kterému byl gól připsán - 1:2. Oba týmy předváděli technický hokej, nikdo nedal nikomu ani kousek ledu zadarmo. Poruba se v obranném pásmu snažila vyrovnat, hráči se dostali až před Soukupa, ale ten zasahoval nemusel. V 18. minutě Muštukovs vytěsnil střelu od Olivy, ten se ještě odrazil od zadního mantinelu zpátky do brankoviště a proto musel domácí brankář přikrýt touš lapačkou. Následně byl vyloučen vrchlabský Formánek. I v oslabení se ale HC Stadion dokázal prosadit. V čase 19:19 svou hůl nastavil do střely Hozáka David CHALUPA, a překonal Muštukovse tečovaným pukem nad rameno - 1:3.

Do druhé třetiny vstoupila Poruba s novým brankářem – místo Muštukovse nastoupil Foltán. Třetí vyloučení v zápase bylo znovu na vrchlabské straně. Tentokrát přesilovou hru domácí již využili. V čase 24:22 nepokryla vrchlabská obrana Marka SIKORU, který našel volný puk u ležícího Soukupa - 2:3. I HC Stadion se ale dočkal přesilové hry. Pochobradský s Heřmanem operovali na brankovišti, ale Foltán byl ve střehu. Sikora se dostal až před Soukupa, ale ten puk chytil. Poruba se od poloviny zápasu pouštěla do dohrávek soupeře velmi důrazně a byla to Ostrava, kdo měl puk na holi. Ve 30. minutě se do samostatného úniku dostal Mrňa, ale Foltán byl připravený s lapačkou. Ve 33. minutě byli současně vyloučení Hudeček a Niko. Soukup ani Foltán ale neměli při hře 4 na 4 žádnou práci. Další vyloučení přišlo ve 35. minutě na vrchlabské straně. Domácím se ale nepodařilo najít kombinaci, jak překonat hostující obranu. Poruba ale stále tlačila. Za porubskou branku byl na konci třetiny vidět souboj, ze kterého vyšel vítězně Nouza, který přihrál na Heřmana, který Foltána nepřekonal. Dalším vyloučeným byl vrchlabský Kynčl, který zahákoval Jáchyma.

Hned na začátku třetiny byl vyloučen ostravský Hudeček a hra se vyrovnala. Ve 43. minutě byl ale vyloučen opět vrchlabský hráč, to už byli hosté v plném počtu. Domácí si tak zahráli přesilovou hru. Teper střílel mimo branku. Soukupa prověřil také Špaček, toho hostující brankář vychytal a s dorážku číhajícího Žolobova si také maskovaný muž v hostující brance poradil. Vrchlabí nestíhalo pokrývat hráče, kteří se často dostávali až před Soukupa. Ve 48. minutě byl vyloučen domácí Urbanec a hosté znovu dostali možnost skórovat. Hozák společně s Mrňou Foltánovi clonili, ale puk se za gólmanova záda nedostal. Úspěšný nebyl ani Urban. Poté čekal Heřman na přihrávku, která se k němu nedostala. Nouza zavezl puk do pásma, kde vystřelil Foltán byl ovšem připraven. V 52. minutě byl vyloučen domácí Klíma. Hostům se ale přesilová hra moc nedařila. Domácí obrana byla v pozoru, a tak nedovolila žádné ohrožení svého brankáře. V čase 53:57 poslal zpět hosty do dvoubrankového vedení Ján NIKO, který předvedl krásný slalom mezi domácími obránci - 2:4. Domácí dostali v 57. minutě výhodu, protože byl vyloučen vrchlabský Mrňa. Kozák chtěl vystřelit, ale puk mu sjel z hokejky a tak bylo po šanci. Sikora se taky snažil o branku, ale Soukup byl pozorný. Dvě minuty před koncem třetí třetiny si Ostrava vzala oddechový čas a gólman odjel na hráčskou lavici. To se Porubě nevyplatilo, protože v čase 58:58 vstřelil pátou branku Vrchlabí Tomáš NOUZA po přihrávce Martina Heřmana - 2:5.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba 2011):
Zápas se mi hodnotí hodně těžko. I když je tabulka hodně vyrovnaná, byl to souboj druhého s třetím, což dalo zápasu ještě o něco větší náboj. Oba týmy se na utkání těšily a důkladně připravovaly. Po dvou třetinách jsme prohrávali o gól, ale měli jsme mírnou herní převahu a věřil jsem, že duel otočíme. Soupeř si však ve třetí části své vedení zkušeně pohlídal a my už i vinou zbytečných vyloučení neměli sílu dostat se do většího tlaku a šancí. Vrchlabí vytěžilo maximum z našich individuálních chyb a z precizně vyřešených brejkových situací. Troufnu si říct, že neprohrál horší tým, ale soupeř o něco lépe zvládl a vyřešil stěžejní situace. Proto si odváží tři body.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Základ našeho úspěchu jsme položili už v první části hry, kdy jsme šli rychle do vedení 2:0. To bylo asi rozhodující. Ve druhé třetině jsme dokázali ubránit domácí přesilové hry, hráli jsme trpělivě a zodpovědně. V poslední jsme pak naši výhru stvrdili dalšími dvěma góly. Chtěl bych ocenit parádní výkon celého mužstva.