HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 4:6

Z ledu Kobry nakonec veze Vrchlabí výhru

30.09.2023
Další gólově zajímavý zápas přineslo třetí kolo, ve kterém se HC Stadion odebral na led Kobry Praha. Po první třetině, kterou vyhráli domácí hráči, se to v té druhé otočilo a do třetí části vstupovalo Vrchlabí s jednobrankovým náskokem. K tomu ale přidal ještě tři branky, na které Kobra stihla zareagovat jen dvakrát. Navíc byly v utkání vidět i vypjaté momenty, několik hráčů bylo vyloučeno do konce utkání. Tři body si nakonec připisuje Vrchlabí za výhru 6:4.
3.kolo, sobota 30.9.2023, 18:00
HC Kobra Praha
4:6
HC Stadion Vrchlabí
Ondrík (45. Kmec) – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, T. Duda, Dráb, Dudáček – Houška, Bříška (A), Šťastný (C) – Vlček, Petrák, Nagy – M. Kvasnička, S. Tichý, Matuška – Janča. Trenér: Miloslav Šeba.
Červinka (Vacek) – Abraham, Hladík, Perička, Kynčl, Bendík (A), Boukal – Šlaicher, Kastner, D. Chalupa – Tatar, P. Urban (C), Krsek – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků.
Třetiny: 2:0, 0:3, 2:3  Branky a nahrávky: 11. Bříška (J. Stejskal, Šťastný), 19. Bříška (J. Stejskal), 52. Šteiner (Šťastný, J. Stejskal), 54. Šťastný – 29. P. Urban (Chrtek, Bendík), 38. Moník (Šlaicher), 38. Kastner (D. Chalupa, Šlaicher), 43. Krsek (Kynčl, Moník), 45. Krsek (Perička), 48. D. Chalupa (P. Urban). Rozhodčí: Veinfurter – Žídek, Hradil. Vyloučení: 10:12, navíc Bříška (KOB) 5 min. a do konce uktání, Vlček (KOB) 5 min. a do konce utkání - Kozák (VRC) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 3:6, 4:6.

Utkání začali aktivněji hosté. Chalupa vystřelil od modré čáry, ale Ondríka nepřekvapil. První zákrok si po něm připsal také Červinka na vrchlabské straně. Tichý střílel ve 3. minutě, ale jeho pokus skončil na plexiskle za brankou. Kobra Praha se hodně dlouho držela v útočném pásmu, Červinka ale neměl moc práce, většina pokusů šla mimo něj. I tak se domácí drželi u puku a snažili se na vrchlabského gólmana vyzrát. V 8. minutě se konečně i HC Stadion pomalu dostal do hry. V 10. minutě přišlo vyloučení hostů. Vrchlabí se sice na začátku oslabení dobře bránilo, nakonec ale Kobra přesilovou hru využila. V čase 10:36 vystřelil Kamil BŘÍŠKA, který střílel z pravého kruhu a proti jehož střele byl Červinka krátký. Hned na to mohli pražští hráči přidal další gól, ale Nagy nedokázal zpracovat puk. Ve 14. minutě přišla první větší strkanice, a ačkoliv se nevylučovalo, hráči živě diskutovali s rozhodčími. V 15. minutě byl vyloučen také domácí hráč a hned poté byla před domácí brankou velká skrumáž hráčů. Ondrík ale puk za záda nepustil. HC Stadion přesilovou hru nevyužil, naopak se do akce dostali domácí. V čase 18:09 navýšil náskok svého týmu Kamil BŘÍŠKA, který byl dnes hodně při chuti. Střelu nejdříve poslal Stejskal, a Bříška puk doklepl do branky. Do konce první třetiny se již nic zásadního nestalo.

Druhou část započali domácí hráči jízdou do útočné třetiny. Červinka měl plno práce ve 22. minutě, kdy si na něj vyjeli dva hráči Kobry. Vrchlabí se k ničemu velkému zatím nedostalo, naopak to byla defenzivní role, kterou první minuty hrálo. Ve 25. minutě se pokus Kvasničky odrazil od Červinky, ale ještě tam čekal jeden domácí hráč. Dorážku nedokončil kvůli skákajícímu puku. Ve 27. minutě byl vyloučen domácí Houška, který dostal rovnou čtyři minuty. A konečně se dostal také na Vrchlabí – v čase 28:11 využil přesilovou hru Patrik URBAN, když si najel přímo před Ondríka a zakončil mezi betony. Skvělá akce vrchlabských, která je dostala do tempa. Ve 31. minutě měl na holi další branku Vrchlabí Jirků, který se objevil před gólmanem. Nepovedlo se mu ale správně zakončit. Následně došlo k vyloučení na obou stranách za hrubost. Chrtek si našel Jirků, ale ten se bohužel k puku nedostal. Ve 33. minutě byl vyloučen vrchlabský Hladík, který se posadil k Bláhovi. Kobra Praha se hned ujala puku a dostala se do útočného pásma. Nicméně Červinka byl v brance pozorný a když už byli vyloučení hráči na ledě, dostal se vrchlabský Jirků do nájezdu, který neproměnil. V čase 37:14 srovnal na 2:2 Filip MONÍK, který přesně zakončil za Ondríka. A netrvala dlouho a HC Stadion otočil vývoj zápasu! V zápase 37:41 přišel puk od Chalupy na volného Lukáš KASTNERA, který v pádu puk zasunul do branky. Ve 39. minutě byl vyloučen vrchlabský Tatar a domácí dostali šanci vyrovnat. Ačkoliv se znovu dostali do útočné třetiny, Vrchlabí se dobře bránilo a do další třetiny půjde spokojenější o jednu branku.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen domácí Stejskal. Pražský gólman vytáhl hned skvělý zákrok proti Kastnerovi. Proti dalšímu pokusu byl ale krátký. V čase 42:31 využil přesilovou hru Vrchlabí Filip KRSEK, který překvapil Ondríka a dostal HC Stadion do dvoubrankového vedení. Také na druhé straně se musel Červinka připravit, Šťastného zakončení ale v brance neskončilo. V čase 44:37 už to bylo o tři branky a domácí dostali další lekci. Střelcem se stal Filip KRSEK, který využil vyhrané vhazování. Po tomto gólu z branky odešel Ondrík a nahradil ho Kmec. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí Nagy, a zkomplikoval svému týmu situaci. Ještě horší to bylo v čase 47:18, kdy Kmec dostal svůj první gól. Autorem se stal David CHALUPA, který využil přesilovou hru a náskok HC Stadionu byl už čtyři branky. Moc dlouho ale Nagy na ledě nebyl, protože byl hned vyloučen za podrážení. Vrchlabí se ale do ničeho nehnalo, náskok mělo slušný a raději si drželo puk na holi. V 51. minutě Bříška fauloval vrchlabského hráče a následně došlo ke rvačce. Vypadalo to, že po konzultaci s rozhodčími dostane domácí hráč trest do konce utkání. Nakonec se tak stalo, a vrchlabský Bendík dostal čtyři minuty za hrubost. Hra ve čtyřech pomohla Kobře, protože v čase 51:11 vstřelila branku. Červinka byl krátký proti pokusu Dominika ŠTEINERA. Následovalo vyloučení na domácí straně, diváci tak viděli přesilovou hru čtyři na tři. A vypadalo to, že Kobra nabrala druhý dech. V čase 53:57 střílel Tomáš ŠŤASTNÝ, který využil přesilovou hru a puk poslal přímo mezi betony Červinky. Pak už dostal možnost přesilovky HC Stadion, ale domácí se dostali do přečíslení. Zakročit musel Chalupa. Dráb se v 56. minutě dostal před Červinku, ale ten zavřel všechny možnosti. V 58. minutě byl vyloučen vrchlabský Bendík, následně byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí části. Znovu byl u puku Šťastný, jehož střelecký pokus byl zblokovaný. Poslední minuta byla ve znamení další mely, kterou museli ukončit rozhodčí. Následně se diskutovalo o počtu a výši trestů. Do konce utkání byl vyloučen domácí Vlček, 2+2 minuty dostal Nagy. Za Vrchlabí to byli Bláha, Tatar, kteří dostali 2+2 minuty, a Kozák, jehož rozhodčí vyloučil do konce utkání. Ještě několik vteřin před koncem se vhazovalo před Červinkovou brankou, ale k další změně stavu už nedošlo. HC Stadion si odvezl z Prahy cennou výhru a tři body do tabulky.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Odvážíme velmi cenné tři body z Kobry, kde se nám dlouhodobě nedaří. Kluci podali velmi dobrý výkon. Dodržovali jsme herní plán a dokázali jsme hrát hokej, který na malém hřišti funguje. Zejména druhá třetina byla z naši strana vynikající. Dneska jsme zaslouženě vyhráli.