HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 4:1

Z děčínského ledu jedeme s prázdnou

18.10.2023
Ačkoliv HC Stadion Vrchlabí otevřel na děčínském zimním stadion skóre, nakonec se z výhry radovali domácí. Ve druhé třetině totiž dokázali nejen vyrovnat, ale také krkonošskému celku odskočit o dvě branky. V poslední přidali Medvědi ještě jeden gól a zaslouženě berou tři body.
8.kolo, středa 18.10.2023, 18:00
HC Děčín
4:1
HC Stadion Vrchlabí
Lavinger (M. Petrásek) – Vl. Brož (A), Bartoň, Loukota, Zedek, A. Starý, Kaltenböck – D. Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – O. Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, D. Černý, Macek – Chovanec. Trenér: David Švagrovský
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Perička, Kynčl, Bendík (A), Boukal, Kerekanič, Hladík – Jirků, Kastner, D. Chalupa – Matějček, P. Urban (C), Krsek – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – Šlaicher, Kozák, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 0:1, 3:0, 1:0  Branky a nahrávky: 24. O. Sýkora (Smola, Zedek), 25. Macek (D. Černý, Smola), 34. D. Tůma (Nezbeda, Bartoň), 58. Nezbeda (Vl. Brož) – 13. Moník (T. Bláha, Chrtek). Rozhodčí: Červenka – Gabriel, Stacho. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 305. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1.

Domácí se hned v úvodu hnali dopředu, zakončoval Faig, ale Vacek zasáhnul. Hosté bohužel svou šanci neproměnili a do útoku se znovu hnal Děčín. Ve 2. minutě Vacka zachránila vrchlabská obrana, puk se dostal k domácímu Sýkorovi. Bláha mohl otevřít skóre utkání, ale nedostala se k němu přihrávka. Ve 4. minutě dostal puk Nezbeda, ale vrchlabský gólman předvedl skvělý semafor. O chvíli později Smola vychytal správný čas a sebral hostům puk. K Vackovi se s ním ale nedostal. V 8. minutě střílel Sýkora, Vacek ale puk dobře viděl. Chovanec pak dostal přihrávku mezi kruhy, ale kotouč skončil u obránce. Aktivita a dravost byla vidět na obou stranách, ale zatím bez kýženého gólu. V 11. minutě si od modré vyjel děčínský Loukota, ale mezeru mezi betony nenašel. V čase 12:59 otevřel skóre utkání vrchlabský Filip MONÍK, který puk dostal do odkryté klece. V 17. minutě mohl srovnat Macek, ale Vacek tomu zabránil skvělým zákrokem. Medvědi měli puk častěji na holích, ale nakonec z toho gól nevykřesali.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen hostující Bendík, a oslabení HC Stadion využil Děčín na maximum. V čase 24:29 srovnal Ondřej SÝKORA, který propálil všechno, co mu stálo v cestě. Netrvalo dlouho a Medvědi se dostali do vedení. V čase 24:33 přidal další gól Aleš MACEK, který dostal přesnou přihrávku od kolegy. Ve 27. minutě byl vyloučen domácí Smola, hosté se sice snažili dostat do kombinace před Lavingera, ten ale svou branku dobře bránil. V polovině utkání si šel odpočinout na trestnou lavici domácí Bartoň. Ačkoliv Vrchlabí mělo několik příležitostí ke srovnání, branka nepadla. Ve 33. minutě mohl skórovat Nezbeda, který prověřil Vacka z pravé strany. V čase 33:55 to bylo již o dvě branky. Do akce se řítil Nezbeda, které puk poslal před Vackovu branku. Tam čekal připravený David TŮMA, který Vacka zaskočil a touš skončil za jeho zády. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Zedek. Kastner sice měl puk na holi, ale bohužel mu ho sebrala domácí obrana. Urbanův pokus zachytil Lavinger, který držel děčínské Medvědy. Domácí již byli v plném počtu, když se hrnuli do akce. Dobře ale zafungovala vrchlabská obrana.

V úvodu třetí části byl vyloučen jeden z hostujících hráčů. Zedek střílel od modré čáry, Vacek přerušil hru. Hosté se nakonec ubránili, ale netrvalo dlouho a na trestnou lavici si šel sednout vrchlabský Bláha. HC Stadion šetřil vteřiny oslabení a Medvědy k ničemu nepustil. V 50. minutě se k trestancům přidal ještě hostující Moník, za chvíli ho následoval spoluhráč. V tu chvíli si Děčín vzal oddechový čas, aby si hráči domluvili taktiku do dvojnásobné přesilovky. Vacek byl připravený zasáhnout proti jakémukoliv pokusu. Nakonec byl vyloučen domácí Smola. Zkrácená přesilovka pro vrchlabské hráče ale nedopadla nejlépe, protože se domácí dobře bránili. Nakonec i HC Stadion využil oddechového času, a odvolal brankáře. Puk několikrát letěl k prázdné vrchlabské brance, ale nakonec v čase 57:34 zvýšil na 4:1 Tomáš NEZBEDA, který neměl problém dostat puk do prázdné branky. Medvědi už se na konci třetiny do ničeho nehnali, zápas se pouze dohrával. HC Stadion Vrchlabí tak z Děčína odjel s prázdnou.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Utkání v Děčíně, kdy jsme potřebovali vyhrát, se nám hrubě nepovedlo. Chyběla tam bojovnost, nasazení a chuť vyhrát. To je za nás trenéry zcela nepřijatelné, protože to považujeme za základní věc a v podstatě samozřejmost. Každý musí začít u sebe a pracovat pro tým, pak budeme úspěšní.