HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 2:4

Z Ústí nad Labem se vrací Stadion s výhrou

17.08.2021
Vendula Sahánková
Ač první třetina proběhla v rychlém duchu, ani jedna ze stran nedokázala otevřít skóre. To se podařilo vrchlabskému Machačovi ve 27. minutě. Domácí zareagovali srovnáním stavu, ale do konce třetiny si krkonošští vzali vedení zpět. A v poslední třetině vrchlabští během minuty vstřelili další dvě branky. Domácí se pokusili snížit skóre, ale výhra nakonec putuje do Krkonoš.
přát., úterý 17.8.2021, 17:00
Ústí n. L.
2:4
Hamalčík (Kmoch) – Přindiš, Havránek, Brož, Trefný, Štoch, Bartoň, Zedek – Tůma, Vdlovec, Severa, Ouřada, Milfait, Tůma, Bláha. Čermák, Jouza, Grim
Soukup (Štěpánek) – Kaštánek, Nedbal, Voženílek, Kynčl J., Oliva, Kynčl T. – Pavlata, Kaut, Chalupa, Pochobradský, Urban, Machač, Moník, Chrtek, Zeman
Třetiny: 0:0, 1:2, 1:2  Branky a nahrávky: 32. Ouřada (Vrdlovec, Severa), 56. Severa (Vrdlovec) – 27. Machač (Pochobradský), 36. Urban (Machač), 44. Chrtek (Kynčl T., Zeman), 45. Pavlata (Chalupa, Kaut). Rozhodčí: Biedermann, Novák – Janíček, Zítka. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4.

Do akce se dostali hostující hráči, ale domácí gólman byl připraven. Pavlata následně ujel po straně, ale jeho pokus skončil mimo branku. Vrchlabí se ve 3. minutě dostalo do šancí, které nevyužilo. O minutu později byl vyloučen hostující Urban. Domácí se ale k velké šanci nedostali, několikrát sice od své branky rozehráli, ale k ničemu. V osmé minutě si najížděl Pavlata, ale nikdo mu nenahrál. Také Pochobradský ujížděl na branku, dostal se do zakončení, ale minul branku. Bez přerušení se pokračovalo ve hře, která se přelévala ze strany na stranu. Nedbal vystřelil od modré ve 13. minutě, zasahovat proti Vrchlabí musel Hamalčík, který měl zakrytý výhled. HC Stadion vyslal hned tři střely, ale žádná nepadla do branky. Hamalčík měl ale dost práce. Slovan se dostal do brejku, který bohužel neproměnil. A stav se neměnil ani po o minutu později. Domácí Čermák se dostal až před Soukupa, ten si puk podržel. V první třetině diváci branku neviděly, a to ani po pokusu Stadionu.

Hosté i ve druhé třetině byli aktivnější, dokonce ve 22. minutě dostali výhodu, protože byl vyloučen Brož. Slovanu se ale dařilo dobře se bránit. Vrchlabským hráčům se nedařilo usadit v útočném pásmu a ohrozit ústeckou branku. První velká šance se naskytla ve 27. minutě, kdy se do útoku dostal Milfait, úspěšný ale nebyl. V čase 26:45 otevřel skóre utkání hostující Michal MACHAČ, který tečoval pokus od Pochodbradského. Následovalo vyloučení domácích, ale ani tentokrát se Vrchlabí během přesilové hry nedokázalo prosadit, i když několik pokusů vyslalo. V čase 31:33 to byl naopak Slovan, který srovnal stav. Autorem branky se stal Kryštof OUŘADA. Ve 34. minutě přišlo vyloučení také na vrchlabské straně, oslabení se hráčům povedlo, protože soupeře téměř nepustili ke střele. V čase 35:58 si znovu HC Stadion vzal vedení, a to zásluhou Patrika URBANA. Ve 38. minutě dostal trest hostující brankář za zdržování hry. Trefný se dostal do palebné pozice, ale pokus skončil mimo branku.

I třetí část začala vyloučením, tentokrát na straně Ústí nad Labem. Hosté přesilovou hru sice nevyužili, ale hned po naskočení vyloučeného hráče do hry se prosadil Ondřej CHRTEK, který se trefil do šibenice. Hned poté následovala další branka, a to v čase 44:17. Autorem se stal vrchlabský Dominik PAVLATA, na kterého byl Hamalčík krátký. Slovan to ale rozhodně nevzdal a bojoval. Hosté pokračovali v aktivní hře, vypadalo to, že zápas mají plně pod kontrolou a odvezou si tři body. Ve 48. minutě byl vyloučen vrchlabský Pavlata. Slovan se dostal až před branku, Tůma ale nedostal přihrávku. Ránu spoluhráče vykryl Soukup. Ani tentokrát početní výhoda nebyla využita. V 52. minutě musel Soukup hru přerušit, zastavil i další pokus domácích hráčů. Slovan byl velmi aktivní, ale kýžená branka nepřišla. Povedlo se jim to až v čase 55:32, kdy snížil na 2:4 Jiří SEVERA. V 58. minutě byl vyloučen hostující Oliva a domácí dostal možnost ještě něco s výsledkem udělat. Slovan si sice vzal oddechový čas a zkusil hrát v šesti, po usazení v pásmu ale gól nepadl.

Jaroslav Roubík (Ústí nad Labem):
Další přípravné utkání, které bylo dvě třetiny dobré. Jediné, na co může opět skuhrat je koncovka. Nedáváme vůbec branky. Utkání se rozhodlo na začátku třetí třetiny, kdy jsme inkasovali dvě rychlé branky a už jsme nebyli schopni s tím utkáním nic udělat.

Martin Koudelka (HC Vrchlabí):
S utkáním jsme spokojení, i když jsme přijeli s obměněnou sestavou. Více méně jsme působili celkem živě, dařila se nám kombinace, hru jsme kontrolovali. Výborný výkon předvedl brankář Soukup a musím také pochválit mladé hráče. Už aby začala soutěž, jelikož se nám daří.