HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Šumperk - Vrchlabí 1:6

Z Šumperka vezou hokejisté domů tři body

05.12.2020
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl pro vrchlabské hokejisty úspěšný. Přivážejí domů výhru za tři body, kdy šumperskému soupeři postupně během dvou třetin nasázeli šest branek. V první třetině se trefil Ondřej Matýs, ve druhé třetině padlo do soupeřovy branky pět gólů. Postupně se trefili Kratochvil, Machala, Linhart, Chrtek a Nouza. V poslední třetině prostřelil jedinkrát za celý zápas vrchlabského brankáře Jan Milfait.
15.kolo, sobota 5.12.2020, 17:00
Šumperk
1:6
Altrichter (Peksa) – Gewiese (C), Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Věntus, Ševčík – Jaroš (A), Milfait (A), Baláž - Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl - Blaško, Spratek, Danielčák - Kučera, Hroch, Krč
Klouček (Soukup) – Linhart (A), Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků (C), Oliva – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Matýs, Machač – Machala, Urban, Mrňa – Formánek, Hozák, Chalupa
Třetiny: 0:1, 0:5, 1:0  Branky a nahrávky: 41. Milfait (Gewiese, Nepokoj) – 8. Matýs (M. Kratochvil, Bučko), 26. M. Kratochvil (Kajínek, Machač), 29. Machala (Urban, Mrňa), 36. Formánek (Hozák), 37. Chrtek (Heřman, Nouza), 40. Nouza (Heřman). Rozhodčí: Nikola Marek, Michal Dědek – David Otáhal, Ondřej Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5, 0:6, 1:6.

Začátek utkání byl pozvolný. Kratochvil chtěl prověřit Altrichtera, ale ke střele se dostal Machač. Domácí se o střelu pokusili ve 4. minutě, kdy střílel Kučera. Draci se poté snažili kombinovat před Kloučkem. V 6. minutě se do velké šance dostal Blaško, ale na Kloučka nevyzrál. Kratochvil to znovu zkoušel na šumperského brankáře. V čase 8:00 se za aktivnější hosty trefil Ondřej MATÝS, který dostal přihrávku od Bučka. Poté přišlo vyloučení na domácí straně. Statečně se ale bránili a gól nepadl. Ve 12. minutě Draci ohrozili Kloučka, střela nakonec mířila mimo branku. Heřman se dostal do dobré pozice. Ani jednomu týmu se ale nedařilo založit útočnou akci. Nouza se snažil protlačit puk za Altrichtera. Klouček poté likvidoval střelu od Spratka. V 20. minutě byl vyloučen hostující Jirků. Vrchlabí se dostalo do brejku, ale Altrichter byl pozorný.

Hned v prvních vteřinách byl vyloučen vrchlabský Heřman. Šumperk se tak dostal do šance v přesilové hře 5 na 3. Sice si vytvořili několik gólových šancí, ale branka nepadla. Kajínek pálil od modré čáry, ale šumperský brankář puk uklidil do lapačky. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí Kabelka. Stadion se usadil v útočném pásmu a v čase 25:19 proměnil výhodu v branku. Ondřej MACHALA v 28:56 vypálil střelu na brankáře, proti které neměl šanci. HC Stadion tak navýšil náskok na tři branky. Ve 31. minutě byl vyloučen hostující Linhart. I když se Draci snažili kombinovat, Klouček byl pozorný, navíc se domácím poté nedařilo přejít do útočného pásma. Baláž prověřil Kloučkovu pozornost. Ve 36. minutě přišlo nahození v útočném pásmu Draků. Brankář Klouček i přes překvapivou střelu držel nulu. V čase 35:31 Vrchlabí vstřelilo čtvrtou branku v zápase. František FORMÁNEK poslal svůj tým do vedení 4:0. Hned v čase 36:33 už to bylo 5:0 zásluhou Ondřeje CHRTKA. V poslední minutě se toho odehrálo hodně. Nejdříve se do největší dosavadní akce dostal domácí Krč, který pálil do horní části branky. Poté byl vyloučen hostující Oliva. A v čase 39:59 to už zavánělo debaklem. Další, již šestou branku, vstřelil Tomáš NOUZA.

Začátek třetí třetiny otevřeli Draci prvním gólem do Kloučkovy branky. Autorem se stal Jan MILFAIT. Niko střílel na Altrichtera, ale ten střelu vykryl. Pokus Jirků se neujal. Ani jednomu týmu se nedaří přechod do útočného pásma, hra se tedy odehrávala hlavně ve střední třetině. Ve 48. minutě byl vyloučen vrchlabský Niko. Draci kombinovali před brankou Kloučka. Nakonec vypálil Gewiese od modré. V 51. minutě si hostující trenér vyžádal oddechový čas. Hozákův pokus skončil v brankářově lapačce. Formánek se vydal s pukem proti Altrichterovi, ale zafungovala obrana Draků. Heřman poté tečoval puk před šumperským gólmanem. Hostům se nedařilo přejít přes obranné pásmo. V 57. minutě Formánek několikrát vystřelil do brankoviště Altrichtera. V poslední minutě se dostal do šance Mrňa, který jel sám na brankáře. Ale trefil brankáře jen do lapačky. Poté byli hosté v útočném pásmu a ostřelovali Altrichtera.

Martin Sobotka (HC Draci Šumperk):
První třetinu jsme neodehráli vůbec špatně, dostali jsme takový náhodný gól. Bylo to vyrovnané nahoru i dolů. Měli jsme i přesilovku 5 na 3 a tam gól nepadl. Kluky jsem v šatně upozorňoval, že 0:2 po první třetině ještě nic neznamená. Bohužel druhá část rozhodla. Žádné góly, které jsme dostali, nebyly systémové. Všechno jsou to hrubé individuální chyby.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Jsem rád, že se nám podařilo zakončit náročný týden, z pohledu cestování, tříbodovým vítězstvím. Podali jsme dobrý výkon a rozhodujícím momentem utkání byl konec první a začátek druhé třetiny, kdy jsme uhráli dlouhé oslabení ve třech za stavu 1:0. Tam se to utkání mohlo, možná, trochu zdramatizovat. Ve druhé třetině jsme jasně dominovali, navýšili jsme naše vedení na 6:0 a poslední třetina byla z naší strany už jen kontrolovaná.