HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Příbram - Vrchlabí 3:0

Z Příbrami jede HC Stadion s prázdnou

18.11.2023
Favorit potvrdil svou roli a získal tři body. Zápas mezi HC Stadionem Vrchlabí a Příbramí dopadl vítězně pro domácí celek, který každou třetinu vstřelil jeden gól. Nakonec se tak raduje z výhry 3:0 a krkonošský tým odjíždí bez bodů.
16.kolo, sobota 18.11.2023, 17:00
HC Příbram
3:0
HC Stadion Vrchlabí
Jiroušek (Tichon) – Krejčí, Saňa (A), Jelínek, Zdeněk, Patzelt, Havelka – Kafka (C), Kolda, Gengel (A) – Pinkas, Josefus, Hasman – L. Bednařík, Duchan, Furch – Bečvář, Pětník, Mařík. Trenér: Radek Bělohlav.
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Boukal, Bendík (A), Hladík, Kaštánek – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Moník, P. Urban (C), Krsek – Tatar, Kozák, D. Chalupa – Jirků, Šlaicher, Cerman. Trenér: David Chalupa.
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 3. Gengel (Kolda, Kafka), 40. Zdeněk (Kafka, Kolda), 57. Kafka (Saňa, Gengel). Rozhodčí: Hacaperka – Goltsch, Stacho. Vyloučení: 5:5, navíc Moník (VRC) 5 min. a do konce utkání, Chalupa 10 min. a do konce utkání, Bláha (VRC) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0.

Ačkoliv první minuty hry nebyly na akce bohaté, jako první se radovali domácí. V čase 2:32 se jako první v utkání trefil Ladislav GENGEL, který puk dostal do sítě i s trochou štěstí. Příbram se hodně rychle dostala do tempa a v podstatě vrchlabský tým k ničemu nepustila. Hasman pálil v 6. minutě, ale Vacek byl připravený. Na druhou stranu se pak dostal Jirků, který ale nedosáhl na puk. V 8. minutě měli domácí pořád navrch, ale nakonec došlo k vyloučení jejich hráče. HC Stadion se ujal puku, a několik desítek vteřin ho měl na svých hokejkách. Ve vlastním oslabení ale dokázala Příbram rozjet útočnou akci, zakončoval Josefus, ale Vacek byl připravený. Nakonec ale přesilová hra využitá nebyla. V 15. minutě byl vyloučen hostující Chrtek. Toho málem využil Josefus, který před sebou měl odkrytou branku. Nakonec Vacek zasáhnul holí. Vrchlabský brankář toho měl hodně na práci, ale svůj tým držel nad vodou. Jiroušek na druhé straně musel také několikrát zasahovat, ale nakonec Příbrami odcházela do šaten s jednobrankovým náskokem.

Vrchlabí do druhé třetiny vstoupilo aktivněji, Tatar střílel od modré čáry, ale trefil pouze vyrážečku Jirouška. Ve 24. minutě byli současně vyloučeni Jirků a Mařík. Další vyhrocená situace přišla o chvíli později, kdy byl nakonec do konce utkání vyloučen vrchlabský Moník, který napadl protihráče. Současně s Moníkem byl vyloučen domácí Pětník. Domácí dostali HC Stadion pod tlak, ale branka z toho nebyla. Ve 29. minutě si šel na trestnou lavici sednout příbramský Bednařík. Několik vteřin si Vrchlabí zahrálo dokonce dvojnásobnou přesilovku po vyloučení Havelky. Puk skončil v ochranné síti. Ve 34. minutě cinkla na Jirouškově brance tyč, Příbram měla velké štěstí. Bláha ve 37. minutě zasáhnul proti Kafkovi, takže puk minul cíl. V čase 39:28 se Příbram dočkala dalšího gólu. Tentokrát se trefil David ZDENĚK, který byl nehlídaný a neměl problém puk dostat do sítě.

Diváci si nemohli stěžovat ani na začátek třetí části, kdy se nejdříve do šance dostali vrchlabští hráči. Na druhé straně zasahoval Vacek proti střele Furcha. Příbram ale měla zápas pod kontrolou, ačkoliv HC Stadion si vytvořil několik slibných šancí. Jednou z nich byla ta ve 45. minutě, kdy poslal střelu Tatar. O chvíli později to byl Furch, který ujel všem. Vacek si vyjel na mezikruží a gólu zabránil. Brankář HC Stadionu si další zákrok připsal o chvíli později, kdy střílel Kafka. Cerman pak trefil pouze tyčku, to byla velká šance na snížení pro vrchlabský celek. V 52. minutě přišla pro HC Stadion další rána v podobě vyloučení do konce utkání. Tentokrát to byl Chalupa, který dostal trest za krosček, kromě toho byl vyloučen také Urban. Příbram se tak dočkala dlouhé dvojnásobné přesilovky. V 55. minutě už byl sice Urban na ledě, ale moc dlouho si nezahrál. Znovu byl vyloučen za faul loktem. Dalším vyloučeným do konce utkání byl vrchlabský Tomáš Bláha, což byl poslední hřebíček do nepovedeného utkání z vrchlabské strany. Další gól přišel v čase 56:07, kdy zvyšoval na 3:0 Petr KAFKA a potvrdil výhru Přibrami. Posledních několik minut už se domácí dopředu nehnali, a HC Stadion věděl, že s výsledkem už nic neudělá. Z hostujícího ledu tak odjel s prázdnou.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes jsme odehráli velmi dobré utkání, ale bohužel opět odjíždíme bez bodů. Klukům lze málo co vytknout. Trápíme se v koncovce. Nedá se nic dělat. Když dnes nestačilo 30 střel, musíme jich příště mít 60. Věří, že to zlomíme. Teď nás čeká týden pravdy, tak prosím fanoušky Vrchlabí, aby nás přišli v co největším počtu podpořit. Budeme vás potřebovat. Děkuji!