HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 2:3

Z Prahy vezeme za těsnou výhru tři body

06.12.2023
Znovu se zadařilo, tentokrát proti pražským Letňanům. Ačkoliv se domácí po první třetině dostali do vedení, ve druhé zabral HC Stadion a třemi brankami otočil skóre. V poslední části ještě Letňany zahrozily, ale k vyrovnání nedošlo a Vrchlabí veze další tři body.
21.kolo, středa 6.12.2023, 18:00
HC Letci Letňany
2:3
HC Stadion Vrchlabí
Nečas (Wajtr) – Z. Fiala, L. Chalupa, D. Němeček, Niko, Gurjevskij, Drtina, Háva, Kolářík – Š. Turek, Arnošt (C), Kysela – Poppel, Sklenář (A), Korčák – Poul, Labuzík, Uhlík – Theimer, Mácha, Ducháč. Trenér: Jaroslav Nedvěd
Červinka (Vacek) – D. Sýkora, Abraham, Bendík (A), Boukal, Kynčl, Hladík, P. Fiala – Šlaicher, Kastner, Chrtek – D. Chalupa, P. Urban (C), Krsek – Tatar, Matějček, Moník – Cerman, Kozák, Jirků. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 1:0, 0:3, 1:0  Branky a nahrávky: 18. Poppel (Sklenář, Korčák), 52. Korčák (Sklenář) – 24. Kastner (Moník, Cerman), 25. Chrtek (P. Urban, Šlaicher), 37. Kastner (Kozák, Chrtek). Rozhodčí: Kamil Hlinka – Adam Kurtin, Pavel Beneš. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3.

Zápas začal opatrně, nicméně diváci viděli několik zajímavých akcí. V 6. minutě byl navíc vyloučen hostující Kozák, Letňany mohly využít přesilovou hru. Do brejku se ale dostal vrchlabský Urban. Do akce se pak dostali také Tatar s Matějčkem, ale nakonec se nestřílelo. V 10. minutě byl vyloučen i domácí hráč, Urban si najížděl s pukem, dostal se před Nečase, ale do branky se netrefil. Červinka si poprvé na puk sáhl až ve 12. minutě, na druhé straně číhal vrchlabský obránce, ale gólman byl připravený zasáhnout. Vrchlabí se pak často dostávalo do útočného pásma, ale bohužel se hráčům nedařilo vstřelit kýžený gól. V čase 17:57 se to ale povedlo domácím. Autorem branky byl Petr POPPEL, který číhal před brankou a Červinku prostřelil. Letňany tak nabraly novou sílu, ale do konce první třetiny už další gól nepadl.

Urban poslal hned na začátku třetiny nepřesnou přihrávku, domácí se pak dostali před Červinku a málem to skončilo gólem. HC Stadionu se povedlo v čase 23:41 vyrovnat zásluhou Lukáše KASTNERA, který se štěstím dostal puk do branky. Netrvalo dlouho a Vrchlabí se dostalo do vedení. Ondřej CHRTEK stál v čase 24:48 osamocený před brankou, kam mu přihrával Urban. Ve 27. minutě byl vyloučen domácí Chalupa, který se pustil do soupeře. Bohužel se HC Stadionu nepodařilo přesilovou hru využít, i když k tomu měl několik příležitostí. Další vyloučení příšlo ve 32. minutě, znovu na domácí straně. Kastner mířil pouze do betonu brankáře, Bendíkovi se nepovedlo přihrát. Chalupova střela neměla správný směr. V čase 36:24 se Vrchlabí dostalo do dvoubrankového vedení díky Lukášovi KASTNEROVI. Ten dobře nastavil hokejku a puk se dostal až za záda Nečase. Na konci třetiny byl vyloučen hostující Kynčl, domácí měli několik posledních vteřin k využití. Zbytek výhodu si odnesli do další třetiny.

Ani tentokrát ale Letňany neskórovaly, i když několik střel na Červinku vyslaly. Pak se hra odehrávala především ve středním pásmu, Urban si nahazoval puk ve 47. minutě před sebe, nakonec se dostal až k brankáři. Arnošt na druhé straně také zakončil, ale rána nešla na správné místo. V 50. minutě Červinka puk vyrazil betonem. V čase 51:57 Letňany snížily na 2:3 zásluhou Matěje KORČÁKA, který ještě vykřesal pro svůj tým naději na body. V 54. minutě byl vyloučen hostující Kozák, Letňany tak dostaly skvělou příležitost, kterou ale bohužel nevyužily, ačkoliv bylo několik šancí. V 57. minutě byl vyloučen i člen domácího celku. Letňanům se podařilo vyhodit puk, vrchlabští se k němu dostali, ale do žádné velké šance se nepouštěli. Do konce utkání se tak skóre neměnilo a HC Stadion si odvezl tři body.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes jsme odehráli výborně první dvě třetiny, přesně podle plánu. V závěrečném dějství už jsme nebyli tak aktivní a Letňany přebraly otěže zápasu. My jsme nakonec velkou bojovností dotáhly zápas do vítězného konce, za což kluci zaslouží velké uznání. Teď musíme ty tři venkovní vítězství potvrdit doma, ale nečeká nás nic jednoduchého, proto vás prosím, přijďte v co největším počtu povzbudit. Děkuji