HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Slavia - Vrchlabí 4:3sn

Z Prahy jede HC Stadion s jedním bodem

26.09.2020
Úvodní zápas letošní sezóny zvládl HC Stadion za jeden bod. Na ledě pražské Slavie jako první skóroval, domácí ale vyrovnali. Ve druhé části se na koně dostali sešívaní, a krok muselo srovnat Vrchlabí. V poslední třetině znovu padla jedna branka na obou stranách a následovalo prodloužení. V něm sice byli aktivnější domácí, gól ale nepadl a v samostatných nájezdech uspěla Slavia.
5.kolo, sobota 26.9.2020, 16:00
Slavia
4:3sn
Michajlov (Málek) – Buchta, J. Novák (C), Gaspar, Hejda, Jeřábek, Antoš, T. Duda – Kuťák, Vampola, Šmerha – J. Doležal (A), Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – Tomica, Petrov, M. Ondráček.
Klouček (Soukup) – Kajínek, Niko, Linhart (A), Oliva, Bučko, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 20. Šmerha (Jeřábek, Kuťák), 27. Kružík (Vlček, Jeřábek), 43. Šmerha (Vampola), rozh. náj. Kuťák – 6. Chrtek (Nouza), 39. Nouza (Chrtek, Niko), 44. Linhart (Heřman, Nouza). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 4:8, navíc Šteiner (Slavia Praha) 5 min. a do konce utkání - Kajínek (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 851. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

První založili útok domácí. Ve druhé minutě na Michajlova vystřelil Pochodbradský. Také Klouček si připsal zákrok po pokusu Jeřábka. Ve 4. minutě se do akce dostali hosté. Nouza ale Michajlova nepřekonal. Mrňa poslal střelu na branku Slavie, ale brankář puk vychytal lapačkou. V čase 5:51 se HC Stadion dostal do vedení zásluhou Ondřeje CHRTKA po dorážce. V 7. minutě byl vyloučen domácí Buchta. Hosté ale nedokázali udržet puk v útočném pásmu. Přesilová hra ve Vrchlabí nedařila, Slavia se několikrát dokázala osvobodit. V 10. minutě přišlo vyloučení i na hostující straně. Do velké šance se dostal Šmerha, ale proti Kloučkovi neuspěl. Kuťák dostal přihrávku do mezikruží, ale střela mířila vedle branky. Potíže slávistům způsobila dvojice Nouza - Heřman. Ve 14. minutě zakončoval Šmerha, ale trefil pouze chrániče Urbana. Poté byl vyloučen slávistický Kružík. Hosté se dostali do útočného pásma. Oliva ale po přihrávce od Pochobradského netrefil puk. V čase 19:59 vyrovnal stav zápasu na 1:1 Tomáš ŠMERHA, který stál volný před brankou Vrchlabí.

Druhá část přinesla zajímavou akci v podání vrchlabského týmu. Střela od Jirků byla sražena. Poté Michajlov vychytal Hozáka. Ve 23. minutě byl vyloučen domácí Hejda. Hosté byli sice u puku aktivnější, ale na branku nevystřelili. Šmerha se dostal do šance, Klouček včas srazil svoje betony. Vrchlabí se dostalo do oslabení po vyloučení Heřmana. V čase 26:48 toho Slavia využila a vzala si vedení na svou stranu. Daniel KRUŽÍK střílel z mezikruží a Klouček neměl šanci. Heřman poslal střelu na Michajlova, ale kotouč mířil mimo branku. V polovině utkání byl vyloučen hostující Hozák. Slavia v útočném pásmu vymýšlela kombinace, nejblíže gólu byl Kružík. Další příležitost dostali domácí po vyloučení Bučka. V oslabení se do šance dostal Heřman, který se s pukem dostal až před slávistického brankáře. Ve 34. minutě byl na 5 minut plus do konce utkání vyloučení Šteiner. Michajlov předvedl skvělý zákrok proti střele od mantinelu. V čase 38:23 srovnal na 2:2 hostující Tomáš NOUZA, který prostřelil betony Michajlova. Klouček udržel puk před brankou po dorážce Gaspara. Vampola s Kuťákem se ještě pokusili ohrozit vrchlabského brankáře, ale nebyli úspěšní.

Začátek třetí třetiny přinesl hned dvě branky. Nejdříve v čase 42:13 skóroval Tomáš ŠMERHA. O minutu později, v čase 43:11, poslal tvrdou střelu na Michajlova Tomáš LINHART, kotouč se otřel o břevno a zamířil do branky. Nouza se trefil pouze do výstroje Michajlova. Slavia měla častěji puk na holích, ale útočné pásmo Vrchlabí jim bylo vzdálené. V 51. minutě byl vyloučen hostující Chrtek. HC Stadion se ale dobře bránil. Do brejku se dostali Linhart s Heřmanem. V 54. minutě byl faulován Kružík, na trestnou lavici odešel vrchlabský Kajínek. Slavia byla blízko gólu, ale ani tři hráči nedokázali Kloučka překonat. V 57. minutě byli současně vyloučeni Kružík a Linhart. Urban si najížděl do útočné třetiny, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Na konci třetiny byl vyloučen vrchlabský Niko. Pražští ale již skórovat nedokázali a zápas dospěl do prodloužení.

Slavia vyhrála vhazování, sešívaní pokračovali v přesilové hře. Hosté již byli v plném počtu, když Slavia měla možnost úniku tří hráčů na jednoho. Kafka předvedl samostatnou akci, ale puk skončil u Kloučka. V 64. minutě tečoval před brankou Michajlova Machač, puk miřil nad branku. Následovaly tak samostatné nájezdy.

Jako první rozjel sérii Kuťák, který byl úspěšný. Urbanův pokus Michajlov vychytal. Kružík se nemýlil a Slavia vedla 2:0. Ani Hozák Michajlova nepřekonal, zvolil podobné zakončení jako Urban. Proti Šmerhovi se do branky postavil Soukup a jeho pokus vykryl. Třetí sérii zakončil Nouza, ale slávistický gólman byl zatím v nájezdech stoprocentní. Kafka sice nastřelil pouze rukavici Soukupa, kterému puk ale propadl do branky. Slavia tak na domácím ledě získala dva body.