HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Písek - Vrchlabí 1:4

Z Písku vezeme již šestou výhru v řadě

16.12.2023
Raina Tomanová
IHC Králové Písek nezdolali dnešního soupeře z Krkonoš. HC Stadion Vrchlabí bral body v šestém zápase za sebou a na kontě má již 42 bodů. Horalové si tak nadělili krásný dárek pod stromeček, do Vánoc je již žádný zápas nečeká. Ten poslední letošního roku se odehraje ve středu 27. prosince proti Řisutům, a to na domácí půdě.
24.kolo, sobota 16.12.2023, 17:00
IHC Písek
HC Stadion Vrchlabí
Korytar (I. Svoboda) – Čunát, Vajner, Velíšek, J. Turek, Pavlát, Radoš (A), Hanus – Vá. Brož, Hollar, F. Kolář – Hracholski, Pouzar, Rousek – Matiášek, Volf (C), Zayml. Trenér: Milan Mazanec
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Kaštánek, Bendík (A), Hladík, Kynčl, Perička, Boukal – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, T. Bláha (A), Tatar – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 0:3, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 29. Vá. Brož (Radoš, Hollar) – 4. T. Bláha (Moník), 7. T. Bláha (Tatar, Kynčl), 9. Krsek (P. Urban, D. Chalupa), 22. P. Urban (D. Chalupa, Krsek). Rozhodčí: Červenka – Žídek, Hlinka. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4.

Úvod zápasu patřil hostujícím hráčům. Hned se dostali do útočného pásma a kombinovali, až z toho byl v čase 3:48 první gól. Autorem se stal výborný Tomáš BLÁHA, který vypálil z obranného pásma dopředu, zakotvil osamocený v kruhu po levici brankáře a čekal na přihrávku od Moníka. Netrvalo dlouho a HC Stadion se dostal do dvoubrankového vedení. V čase 6:46 to byl znovu Tomáš BLÁHA, díky kterému vedlo Vrchlabí již o dvě branky. Dorážel puk po střele Tatara, domácí brankář neměl žádnou šanci. Skvělá hra hostů i nadále pokračovala. V čase 8:41 už to bylo 3:0 pro Vrchlabí zásluhou Filip KRSEK, kterému nikdo nebránil ve střele. Následně byl vyloučen domácí Volf a hosté dostali další příležitost. Tu ale nevyužili a ve 13. minutě se i Písek dostal do útočné třetiny. Vacek ale střelu dobře viděl. V 15. minutě byl vyloučen hráč i na straně Vrchlabí, ale Písek se ani nedostal k žádné větší akci. Vacek pak zasahoval společně s vrchlabskou obranou, Písek byl ale při chuti a zůstával v útočném pásmu. Do konce třetiny ale další gól nepadl.

Začátek druhé třetiny doprávazel další gól v brance Písku. V čase 21:09 poslal puk Chalupa přímo na Patrika URBANA, který se nemýlil. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Moník, ale Vrchlabí vyhodilo puk. Naštěstí se jim oslabení povedlo a branka nepadla. To se stalo až v čase 28:42, kdy se Písek konečně dočkal. Václav BROŽ dostal puk přesně na hůl a prostřelil Vacka. Vrchlabští ale měli, co se týče hry, o dost navrch. I Vacek si ale občas sáhl na puk. Vrchlabí ve 37. minutě rozehrávalo od vlastní branky, ale nakonec se k puku dostali domácí hráči. Do žádné velké akce se ale nehnali a nakonec druhou část pouze dohráli.

HC Stadion hned vyrazil proti brankáři Písku, ale ten puk dobře viděl. Následoval další pokus, stejně neúspěšný. Zayml se snažil překvapit Vacka, ale ten gólu zabránil skvělým semaforem. V 52. minutě byl vyloučen vrchlabský Chrtek. Králové výhodu bohužel nevyužili, mohli se přiblížit na rozdíl dvou branek. V 56. minutě Písek ukázal asi největší šanci zápasu. První střelu vyrazil Vacek mimo, ani jedna z několika dorážek ale nepadla na úrodnou půdu. Brankáři museli pomoci také vrchlabští obránci. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně v 58. minutě, což mohl Písek využít. Hosté ale měli puk většinou na holích a přesilová hra zůstala nevyužita. Z Písku tak Vrchlabí odjelo s výhrou 4:1 a zapisuje si šesté vítězství v řadě.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes nás čekal nejtěžší zápas hlavně z psychologického hlediska, protože jsme do utkání vstupovali jako favorit. Kluci ale k tomu přistoupili fantasticky a víceméně během 10 min rozhodli o vítězi. Zápas jsme potom se ctí dohráli a prodloužili bodovou šňůru. Chtěl bych všem popřát krásné prožití vánočních svátků a 27.12 se, prosím, v co největším počtu sejdeme a dokončíme náš neuvěřitelný prosinec. Děkuji!