HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nová Paka - Vrchlabí 2:3

Z Nové Paky veze Stadion tři body

26.10.2019
Sobotní zápas na ledě Nové Paky byl hned od začátku vyrovnaný. Skóre zápasu otevřel v 11. minutě domácí Půlpán, ale zanedlouho Stadion srovnal. Poté si vzal vedení na svou stranu, ale Paka srovnala krok. Rozhodla až třetí třetina, ve které byli úspěšnější vrchlabští a díky Sýkorovi si odvážejí tři body.
13.kolo, sobota 26.10.2019, 17:00
Nová Paka
2:3
Mahdal (Vacek) – Suvorov, Mlčoch, Muller, Malík, Pohl, Bezděk, Nevyhoštěný, Půlpán T, Hidveghy, Hnik, Půlpán A , Kloutvor, Ukhin, Hric, Hašek, Foerster, Smékal
Soukup (Abrahám) – Vágner, Havránek, Vašíček, Bendík, Moník J , Voženílek, Jirků, Kynčl, Matějček, Šlaicher, Jirásek, Bednář, Urban, Dvořák, Hlaváč, Sýkora, Mrňa, Kastner, Chalupa, Moník F.
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 11. Půlpán (Hric, Ukhin), 30. Hnik (Malík, Nevyhoštěný) – 12. Vágner (Hlaváč), 20. Mrňa (Janků, Urban), 48. Sýkora (Hlaváč, Matějček). Rozhodčí: Battěk Tomáš – Krátký Jan, Marek Svatopluk. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1356. Průběh utkání: .

Začátek zápasu si zkomplikovali hosté hned dvěma po sobě jdoucími vyloučeními. Nové Pace se ale nedařilo vytvářet si šance a dvojnásobnou přesilovou hru nevyužila. Další vyloučení přišlo v 9. minutě a znovu na vrchlabské straně. Hned po naskočení Kastnera na led se v čase 10:47 trefil za domácí tým Tomáš PŮLPÁN. Netrvalo ale ani minutu a v čase 11:45 již bylo vyrovnáno zásluhou Martina VÁGNERA, který dostal přihrávku od Hlaváče. Poté se hosté usadili v útočném pásmu, ale k ničemu se nedostali a naopak se do šance dostal Stadion. Ve 20. minutě byl poprvé vyloučen novopacký hráč. A toho po pěti sekundách v čase 19:10 využil Pavel MRŇA, který nahazoval před Mahdala.

Aleš Půlpán sice dostal puk před branku, ale několik dorážek domácích na Soukupa nestačilo. Ve 26. minutě se k puku dostal Hric, který ho dostal do útočné pásma. Soukup ale neměl s pokusy problémy. Ani Nevyhoštěný, který dostal puk do obranného pásma Vrchlabí, nevystřelil. Ve 28. minutě byli současně vyloučeni Pohl a Matějček. Tentokrát se přesilová hra vydařila domácím, v čase 29:44 se trefil František HNIK a bylo znovu vyrovnáno. Ve 33. minutě se do akce dostal Aleš Půlpán, ale minul. Soukup musel dávat pozor při akci dva na jednoho. Chvilku před druhou sirénou byl ještě vyloučen vrchlabský Bednář a domácí si do další části nesli přesilovou hru.

Nová Paka se jako první dostala do šance ve třetí třetině, ale hosté již byli kompletní. Ve 46. minutě nahrával před branku Nevyhoštěný, ale jeho nahození zachytil Sýkoru a vyvezl puk do středního pásma. V čase 47:22 si vzal HC Stadion vedení znovu na svou stranu. Petr SÝKORA překonal Mahdala po akci Hlaváče. Poté byl vyloučen novopacký Bezděk. Vrchlabští se sice usadili v útočném pásmu, ale po několika kombinacích ani nevystřelili. V 54. minutě byl vyloučen Mičoch a hosté tak dostali další možnost skórovat. Hlaváč se dostal ke střele, ale Mahdal v brance čaroval. V 58. minutě znova zazářil Mahdal. Domácí se v posledních minutách snažili něco vymyslet, ale ani hra bez brankáře nepřišla kýžený výsledek. HC Stadion si tak odvezl tři body za těsnou výhru 3:2.

V. Baďouček:

Vstup do utkání jsme si zkomplikovali třemi vyloučeními během úvodních deseti minut a umožnili jsme soupeři jít do vedení. Rychle jsme dokázali stav srovnat, ale i nadále jsme měli problém se vyrovnat s agresivní hrou soupeře, který hrál na a často i za hranou pravidel. Ve třetí části hry jsme si vypracovali několik příležitostí na vstřelení ranky ale zrealizovat jsme dokázali pouze jednu a tak byl zápas dramatický až do samého závěru. Paka hrála velice dobře a jen bych si přál víc takových utkání abychom se dobře připravili na závěr sezóny.