HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 3:2p

Z Kolína se vrací Stadion s jedním bodem

14.11.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl vyrovnaný, šance se přelévaly ze strany na stranu, ale o konečném výsledku rozhodlo až prodloužení. Za vrchlabský tým skóroval v první třetině Procházka a ve druhé třetině Chalupa. Bohužel ve třetí třetině nebylo o konečném výsledku rozhodnuto, následovalo prodloužení, které lépe vyšlo domácímu celku. A tak do Krkonoš putuje pouze jeden bod.
17.kolo, středa 14.11.2018, 18:07
Kolín
3:2p
Martínek Ondřej (Sejpal) – Havelka, Jelínek Radek, Pýcha, Březina, Hanzl, Barták, Mlčoch – Koffer, Kozák, Zumr "A", Němec, Semirád, Malý "C", Martínek Robin, Hlaváček, Kadlec Antonín, Netušil, Šafránek "A", Pilný
Abrahám (Soukup) – Muška, Vašíček "A", Bendík "A", Moník, Voženílek, Jirků "C", Kynčl, Bučko, Matějček, Půlpán, Pšurný, Hozák, Půlpán, Procházka, Hifveghy, Urban, Mrňa, Chalupa, Bláha, Moník
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 17. Šafránek (Malý), 28. Březina (Pýcha, Semirád), 65. Šafránek (Zumr) – 19. Procházka (Půlpán, Jirků), 37. Chalupa (Matějček, Hidveghy). Rozhodčí: Micka – Laczko, Bohuněk. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 688. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2 .

Hned začátek utkání přinesl vyloučení na hostující straně. U puku byl ale především Stadion a nepustil Kolín do žádné akce. Ve 4. minutě to byl znovu Vašíček, kdo si šel odpočinout na trestnou lavici a dal další příležitost domácím. Pýchova střela byla zablokovaná Voženílkem. Vrchlabí několika střelami se snažilo vstřelit gól, ale jen posunuli branku Sejpala. V 11. minutě byl vyloučen kolínský Kadlec. Svou první přesilovku Vrchlabí nevyužilo, ale další šanci dostali hned ve 14. minutě. Matějček se dostal po přihrávce Vašíčka do dobré pozice, ale Sejpal použil svoje betony. Kozlové už byli v plném počtu, když se jim podařilo vstřelit branku. V čase 16:08 otevřel skóre utkání David ŠAFRÁNEK, který dorážel svou vlastní střelu. Soukup na ni byl krátký. Hned po vstřelené brance byl vyloučen Martínek, čehož Vrchlabí nevyužilo. Branku se jim ale do konce třetiny podařilo vstřelit. V čase 18:55 vyrovnává Michal PROCHÁZKA.

Také druhá část začala vyloučeními. Nejdříve byl vyloučen vrchlabský Bendík, po jeho naskočení do hry ho vystřídal Pšurný. Ve 24. minutě to byl znovu Bendík, kdo připravil svůj tým o hráče na ledě. Kolín se tentokrát v přesilové hře prosadil, v čase 27:29 poslal Kozly do vedení Marek BŘEZINA, který prostřelil Soukupovy betony. V polovině utkání byli vyloučeni Březina a Netušil. Muška se pokusil o střelu, ale Sejpal měl připravenou lapačku. Na vyrovnání se čekalo do 37. minuty, kdy Matějček poslal přihrávku na Davida CHALUPU. Poté byl vyloučen hostující Hozák, ale domácí se k ničemu nedostali.

Třetí část začala hrou vyrovnanou na obou stranách. Ve 43. minutě se do akce dostal Koffel s Kozákem, ale Soukup byl připraven. Ve 45. dostal trest ve hře vrchlabský Mrňa. HC Stadion se ale postavil do obranné formace a Kozly k ničemu nepouštěl. Také brankář držel svůj tým. Ani po sedmi minutách přesilové hry Kolín nedokázal vstřelit soupeři branku, navíc byl vyloučen Pýcha. Domácí se ale také dobře bránili. V 56. minutě přišla šance Němce, ale branku přestřelil. Do konce třetí třetiny zbývalo pár minut. Matějčkova střela skončila v mantinelu. Kozlové se poté dostali do útočného pásma, kde ale Pýcha trefuje pouze Soukupa. V 59. minutě to byl znovu Soukup, kdo čaroval v brance po střele Semiráda. Zápas po nerozhodném stavu dospěl do prodloužení.

Jako první se do šance dostal Pýcha, který ale nevystřelil. Poté se k puku dostal HC Stadion, Procházka se dostal až k Sejpalovi, ale puk skončil po jeho zásahu v boční síti. Domácí se dobře bránili. Zápas rozhodl v čase 64:36 kolínský David ŠAFRÁNEK.