HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 1:4

Z Benátek vezeme další výhru

22.08.2024
Lucie Horčičková
Druhé přípravné utkání v Benátkách nad Jizerou skončilo výhrou HC Stadionu. První třetina sice skončila vyrovnaně 1:1, ale od druhé třetiny vzalo Vrchlabí hru do svých rukou a do konce utkání ještě třikrát skórovalo. Utkání skončilo 1:4.
příp., čtvrtek 22.8.2024, 18:00
HC Benátky
1:4
Brázdil (Hofman) – Klodner, Němeček, Fišer, L. Chalupa, Novák, Havelka – Jankovský, Šafránek, Vacín – Hozák, Mrňa, Řepík – Zumr, Havlas, Dvořák – Hamršmíd, Hruška, Vágner.
Červinka (Holubec) – Hladík, Kynčl, Srnský, Bendík, Guryevskiy, Kerekanič, Barták – Turek, Chrtek, Krsek – M. Mach, Kastner, Bláha – Moník, Šlaicher, D. Chalupa – R. Mach, Tatar, Jakubec.
Třetiny: 1:1, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Hozák (Řepík) – 7. M. Mach (Kastner, Guryevskiy), 32. Moník (D. Chalupa), 35. Moník (Barták), 37. Guryevskiy (Krsek, Chrtek)
Rozhodčí: Bernat – Brož, Kettner
Diváci: 100

Do zápasu lépe vstoupilo domácí mužstvo, když hned na začátku první třetiny využil přesilovky dva na jednoho Jiří HOZÁK. Vrchlabí dokázalo odpovědět v sedmé minutě, když Lukáš Kastner poslal puk mezi kruhy, kde stál Marek MACH, a ten se trefil přesně do horního rohu branky. Poté byly šance na obou stranách, ale 1. třetina skončila 1:1.

Druhá třetina patřila týmu Vrchlabí. Ponechanou výhodu využil ve 32. minutě Filip KRSEK, ke kterému se odrazil puk a on ho dorazil do prázdné branky. Poté měl velkou šanci Mrňa, ale nedokázal dostat puk za Červinku. Puk se odrazil k Bartákovi, a ten poslal do úniku Filipa MONÍKA, který přesnou střelou pod břevno nedal Brázdilovi šanci. V zápětí přišel další gól Vrchlabí. V čase 36:06 od modré čáry střílel Nikita GURYEVSKIY, a puk propadl až za záda Brázdila. Druhá třetina skončila za stavu 1:4.

Třetí třetina se spíše jen dohrávala. Největší šanci měl Kerekanič, když v čase 52:41 trefil tyč. Vrchlabí si výsledek pohlídalo a na ledě Benátek zvítězilo 1:4.