HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 1:3

Z Benátek nad Jizerou vezeme cennou výhru

29.11.2023
Konečně se na horaly usmálo štěstí a vezou tři cenné body do tabulky. V Benátkách nad Jizerou hned v úvodu vstřelilo Vrchlabí první gól, domácí sice vyrovnali, ale byla to z jejich strany poslední branka. HC Stadion nakonec přidal ještě dvě a díky tomu si z ledu Benátek odváží všechny tři body.
19.kolo, středa 29.11.2023, 18:00
HC Benátky nad Jizerou
1:3
HC Stadion Vrchlabí
Brázdil (Šuhájek) – Antoš, Lytvynov, Klodner, Mašek, M. Němeček, V. Čížek, D. Novák II – L. Kučera, Havlas (C), Hozák (A) – Zumr, Vágner, Plíšek – Kusý, Husák, Hejňák – Peca, Douša. Trenér: M. Novák
Vacek (Červinka) – D. Sýkora, Abraham, Bendík (A), Boukal, Kynčl, Hladík, P. Fiala – Šlaicher, Chrtek, Tatar – D. Chalupa, P. Urban (C), Krsek – Jirků, Kozák, Moník – Cerman, Mach. Trenér: D. Chalupa
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 22. Husák (Zumr, Plíšek) – 2. Kynčl (Kozák), 35. P. Urban (D. Chalupa), 60. D. Chalupa. Rozhodčí: Šmika – E. Hlinka, Herles. Vyloučení: 2:2, navíc Kučera (BEN) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 170. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3.

Úvod utkání patřil hostujícím hráčům, kteří využili chybu Benátek. V čase 1:32 střlel Jakub KYNČL, který si sjel od modré čáry. Domácí tak hned měli co dohánět. V 7. minutě se puku chopil Moník, ale jeho střela nebyla přesná. Na druhé straně chtěl překvapit Hejňák, ale obránci ho zastavili. Benátky se ke střele dostaly až v 11. minutě, Vacek zasáhnul. Hra se přelévala ze stranu, ale nic nebezpečného nepřišlo. Moník střílel z mezikruží, ale Brázdil chytil do lapačky. Klonder ve 14. minutě střílel kolem nohou soupeře, ale branku netrefil. V 16. minutě mohly Benátky srovnat. V šanci byl Klodner, který pouze břevno. U puku pak byl znovu Hejňák, ale nedokázal ho zpracovat. Vacek vytáhnu beton v 17. minutě, kdy likvidoval střelu od Havlase. Tatar chtěl Brázdila překvapit, ale ten sklapl betony. V posledních vteřinách trefil tyčku Hozák, Benátkám se tak srovnat v první části nepodařilo.

Začátek druhé třetiny patřil pro změnu domácím. Vrchlabský brankář bohužel neměl svou chvilku, puk mu po střele Jána HUSÁKA proklouzl mezi betony a bylo vyrovnáno. Benátky se tak dostaly do tempa a snažili se vstřelit gól, který by je dostal do vedení. Antošovi se ve 26. minutě povedlo dostat puk do útočného pásma, ale Vacek vyrazil střelu Vágnera, ke kterému kotouč došel. Před brankou hledal Kusý spoluhráče Hejňáka, ale puk šel jen do bruslí. Ve 28. minutě sem jim ale kombinaci povedla, Vacek byl trefený do lapačky. O puku ale delší dobu nevěděl, naštěstí se do branky nedostal. Hozák přihrával Kučerovi, ten mu touš poslal zpátky, ale střela z toho nebyla. Ve 31. minutě střílel od modré čáry Mašek, Vacek dobře viděl. Urban se snažil překvapit Brázdila, ale to se mu nepovedlo. V čase 34:31 se dostal k odraženému puku Patrik URBAN, a střelou o tyč poslal HC Stadion znovu do vedení. Další branku mohl přidat Kozák, ale Brázdil puk vyrazil betonem. Ve 39. minutě přišlo první vyloučení v zápase, a to na straně Benátek. Navíc dostal Kučera 10minutový osobní trest. Domácí se ale drželi kotouče, HC Stadion se k žádné velké šanci nedostal.

Třetí třetinu dobře započali hosté, konkrétně se do šance dostal Jirků, který stál na modré čáře. Za Brázdilem zazvonilo břevno. Cerman si najel před branku, ale puk skončil v ochranné síti. Ve 46. minutě střílel Chrtek, který dostal dobrou přihrávku, ale Brázdil hru přečetl. Ve 49. minutě byl vyloučen hostující Moník. Toho málem využil Zumr, Vacek puk vyrazil, a jeho další pokus skončil mimo branku. O chvíli později byl vyloučen hráč Benátek, ale ani tentokrát se Vrchlabí nepodařilo vstřelit gól. Benátky sice byly pod tlakem, ale snažili se do nejvíce najíždět si před Vacka a tam ho překvapit. V 59. minutě odjel Brázdil na střídačku, Benátky ale v šesti hráčích dlouho nehrály. Brankář po krátce konverzaci odjel znovu na střídačku, a tentokrát byli hosté úspěšní. V čase 59:42 přidal třetí branku HC Stadionu David CHALUPA, v poslední vteřině byl navíc vyloučen hostující Jirků. Už ale o nic nešlo a Vrchlabí si do Krkonoš odvezlo tři body.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou):
Dnešní zápas byl takovou investicí do benáteckého hokeje, aby diváci viděli, jaké tu máme hráče. Utkání jsme nechtěli odkládat, chtěli jsme ho odehrát. Této sestavě jsem strašně věřil. Jsem moc rád, jak k tomu kluci přistoupili. Bohužel jsme zklamali v zakončení, na jednu branku se vyhrávat nedá. Klukům přesto děkuji, jedeme dál.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Neviděli jsme žádné krásné utkání, které nepobralo příliš hokejové krásy. Pro nás to jsou strašně důležité tři body, protože se nám momentálně úplně nedaří. K vidění bylo hodně bojovnosti a také nepřesností. Jak jsem řekl, pro nás to jsou zlaté tři body.