HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Slavia 3:2

Výhra opět zůstává ve Vrchlabí

12.08.2021
Vendula Sahánková
Dnešní zápas se nesl ve vyrovnaném duchu. Oba celky ukázaly aktivní hokej, domácím se dařilo využívat přesilové hry, kdy v nich celkem vstřelili tři branky. První i druhá třetina byly vyrovnané i co se týče gólů, až v poslední třetině byli domácí úspěšnější a vítěznou branku zápasu vstřelil Ondřej Matýs ve 48. minutě.
přát., čtvrtek 12.8.2021, 18:00
3:2
Slavia
Soukup (Nečas) – Linhart, Oliva, Kajínek, Kynčl J., Kynčl T., Nedbal (C), Nedelka, Voženílek – Pochobradský, Urban, Mrňa (A) – Kaut, Matýs (A), Chalupa – Heřman, Chrtek, Zeman – Lichtag, Moník F.
Michajlov (Málek) – Duda (A), Zelingr, Havel, Antoš, Hejda, Hovorka – Poletín, Knotek, Kružík – Havrda, Pšenička, Brož – Všetečka, Vlček (C), Slavíček – Petrov, Šteiner, Turek
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 7. Urban, 21. Kaut (Mrňa), 48. Matýs (Kaut, Nedbal) – 19. Slavíček (Všetečka, Pšenička), 29. Knotek (Hovorka). Rozhodčí: Veselý, Veinfurter – Roischel, Pechánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Úvodní buly vyhráli domácí. První útok patřil domácím, ty se nemohli dostat s pukem do útočného pásma, pražští obránci je tam nepustili. První vyloučení přišlo již ve třetí minutě, kdy na trestnou lavici zamířil Voženílek. Slavia se ihned snažila využít přesilové hry, když Kružík dostal nabito na levý kruh, z první vypálil na Soukupa, ten ale předvedl výborný zákrok vyrážečkou. V páté minutě byla hra přerušena, když byl pukem trefen jeden z rozhodčích do citlivých míst. Takřka ihned po návratu domácího hráče na led následovalo další vyloučení, tentokrát ale pro pražského Šteinera. Nejprve se proti Michajlovovi rozjel Urban a v jasné šanci trefil pouze náruč pražského brankáře. Ale o necelou minutu později domácí otevřeli skóre, když Patrik URBAN dostal přesně puk na pravý kruh a Michajlov nestihl zareagovat. Domácí se dále snažili nenechat pražského brankáře vydechnout, ale ani Slavia se nenechávala zahanbit a snažila se probojovat do útočného pásma. Domácím se ale ani přes množství útočných akcí nedařilo přidat druhou branku. V patnácté minutě přichází vyloučení pro pražského Antoše. Ale ač se domácí snažili, seč mohli, tuto přesilovou hru nevyužili. Na konci osmnácté přišlo vyloučení pro domácí – na trestnou lavici zamířil Linhart. První šance hostů v přesilové hře nevyšla, Soukup si místo u tyčky pohlídal dobře. Ale již v další akci pražští vyrovnali skóre a využili tak přesilovou hru. Po ose Pšenička – Všetečka se dostal puk k volnému Šimonu SLAVÍČKOVI, který jej uklidil do prázdné branky. Vzápětí mohli hosté otočit skóre na svojí stranu, ale bekhendové zakončení výborným zákrokem Soukup zneškodnil. Konec první třetiny zakončila přesilová hra domácích, kdy trest za Michajlova jel odpykat Slavíček.

V prostřední části buly opět vyhráli domácí, ale vzápětí udělali chybu, již naštěstí nedokázal pražský celek využít. A na konci dvacáté první minuty přišlo zvýšení skóre ze strany domácích – po krásné kombinaci, když Pavel Mrňa našel na pravé straně Tomáše KAUTA a ten chytrým zakončením překonal bezmocného Michajlova. Následovalo vyloučení na pražské straně, kdy na trestnou lavici zamířil Slavíček. Domácí se ihned vrhli do aktivní hry, ale Nedbalovo nahození od modré na Michajlova neprošlo. Při hře za Soukupem byla posunuta branka, nakonec si čárový rozhodčí dojel pro vrtačku a branku upevnil sám. Vzápětí se domácí opět přesunuli do útočného pásma a snažili se přidat další branku. To se jim ale nedařilo. V dvacáté osmé minutě ujel Chalupa sám proti Michajlovovi, ale jeho rána na lapačku nebyla úspěšná. Další rána přišla od Kajínka, ale i tu pražský gólman chytil lapačkou. Takřka v polovině zápasu přišlo další vyrovnání stavu – ve dvacáté deváté minutě Slavia vstřelila branku. Nahození od pravého mantinelu v podání Tomáše KNOTKA skončilo až za zády Soukupa, který toho přes množství hráčů před sebou moc neviděl. O minutu později přišlo další vyloučení pro domácí a to za faul loktem pro Nedelku. Hosté ani tuto přesilovou hru nedokázali využít. V třicáté páté minutě přišlo vyloučení pro Slavii a o necelou minutu později odpískal rozhodčí vyloučení i na domácí straně. Hráči si poté zlehka vyměnili názory u Soukupovy branky, ale nikdo vyloučen nebyl. Sotva se oba celky dostaly do plného počtu, opět bylo pískáno vyloučení a to pro pražského Všetečku za sekání.

V poslední třetině si první buly vybojovala Slavia a oba celky takřka ihned střídali. Pšenička vyhodil na Soukupova, ten puk ukryl v lapačce. Dalším vyloučeným byl Chalupa za hákování ve čtyřicáté třetí minutě. Domácí si ale ani v této hře v oslabení nevedli špatně a nepustili pražské k žádné větší akci. První současné vyloučení v zápase přišlo na začátku čtyřicáté sedmé minuty, kdy za Vrchlabí odjel na trestnou lavici Linhart pro hrubost a za Slavii Kružík za sekání. A v další minutě přišlo další vyloučení pro pražské – Zelingr zamířil na trestnou lavici za nedovolené bránění. Tentokrát již domácí přesilovou hru využili a to ke konci čtyřicáté osmé minuty, kdy kombinace Nedbal, Kaut a na konci čekající Ondřej MATÝS, který prostřelil Michajlova z pravého kruhu. Domácí se tak ujali vedení v zápasu. Takřka ihned po vstřelené brance přišlo vyloučení pro vrchlabské, když na trestnou lavici zamířil Zeman za hákování. Ale ani hra v oslabení nebyla pro domácí problém, Soukup si výtečně poradil se střelou Knotka z mezikruží. Domácí se do útoku pustili během okamžiku, Heřman našel zadovkou na pravé straně zcela volného Zemana, který byl vychytán pražským brankářem. Hostům se nedařilo se dostat na dostřel domácího brankáře, ten při jejich šanci vyrazil puk betonem do rohu. V padesáté šesté minutě si hosté vzali oddechový čas. Nejprve Michajlov zůstal na střídačce, o dvanáct vteřin později byl zpět v brance, za chvíli znovu na střídačce. Následně Pochobradský jen těsně minul prázdnou branku. Dvě minuty a šest vteřin před koncem přišlo poslední vyloučení zápasu a to pro pražského Pšeničku za sekání. Domácí hráli v útočné třetině, ale další branku zápasu již nepřidali.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí):
Začátek, za mě, velice dobrý, organizace hry docela fajn, plnili jsme si věci, co jsme měli, ale v průběhu druhé třetiny se nám to všechno úplně zbortilo. Máme tu nějaké chlapce, kteří věří ve svůj hokej a my je musíme přesvědčit o tom, že to není úplně v pořádku, že jen nějakým týmovým pojetím můžeme být dobří jako celek a i oni jako jednotlivci. Třetí třetinu jsme zvládli tím, že kluci dali aspoň v přesilovce gól. Myslím, že dnes byly dva góly přesilovkový, takže zase pozitiva, v tom jsou docela dobří. Každá výhra je pro nás dobrá, pro sebevědomí a pro další práci, takže já jsem spokojený.

Jiří Veber (HC Slavia Praha):
Musím říct, že jsme dnes tahali za kratší konec. Nebyli jsme schopní reagovat na soupeřův aktivní forechecking, ze začátku jsme měli nějaký problém, pak zbytečná vyloučení, takže jsme dostali Vrchlabí jasně na koně. Soupeři můžu jen pogratulovat.