HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 5:3

Vrchlabí zvítězilo nad Buldoky a připisuje další body

29.02.2020
Po nevydařeném utkání v Trutnově si HC Stadion Vrchlabí v sobotním zápasem spravil chuť a Buldoky z Řisut porazil poměrem 5:3. V první části se domácí dostali do vedení, ale Řisuty vyrovnaly. Nakonec ale musely dotahovat, v posledních minutách dokonce hráli v šesti hráčích. Branka do vrchlabské sítě sice padla, ale o vítězi již bylo rozhodnuto.
44.kolo, sobota 29.2.2020, 18:00
5:3
Řisuty
Abrahám (Holubec) – Voženílek, Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Niko, Jirků (C), Vágner – Sýkora, Moník F., Dvořák, Kastner, Jirásek, Urban, Bednář, Mrňa, Matějček, Chalupa, Hozák, Bláha
Jiroušek (Ilašenko) – Potěchin (C), Novák, Zderadička, Kolářík (A), Rudovský, Zavřel – Řepka, Danov, Neiss, Holub, Vyskočil, Formánek, Petráš, Patyk, Keszi, Okegawa, Paršakov
Třetiny: 1:0, 2:2, 2:1  Branky a nahrávky: 7. Bednář (Mrňa, Matějček), 33. Chalupa (Hozák), 36. Jirků (Matějček, Bláha), 57. Kastner (Chalupa), 58. Bednář (Bendík) – 26. Patyk (Petráš), 40. Zavřel (Paršakov, Rudovský), 60. Petráš (Novák, Potěchin). Rozhodčí: Luczków – Toman, Janíček. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1040. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2.

V první minutě zápasu viděli diváci první akci na straně domácích. Ve 4. minutě se do šance dostal Formánek, ale Abrahám puk chytil do lapačky. Domácí kombinovali a dostali se do tlaku, což vyústilo v čase 6:10 v úvodní branku zápasu. Autorem byl Jaroslav BEDNÁŘ. HC Stadion měl výhodu jednoho hráče v poli. V osmé minutě byl vyloučen vrchlabský Jirásek. Buldoci se ale k ničemu nedostali a Vrchlabí oslabení zvládlo. Ve 13. minutě přišla šance na branku domácích. Poté byli současně vyloučeni Dvořák a Neiss. Potěchin nepřekvapil Abraháma, nepřišel si na něj ani Formánek. Kastnerova střela byla sražena do ochranné sítě, Bláha se nedostal přes modrou čáru a hosté se tak dostali do protiútoku. Danov se nedostal přes domácí obránce. V 19. minutě se Mrňa proháčkoval přes dva protihráče, ale nakonec o puk přišel v rohu kluziště. Formánek čekal v pravém kruhu, ale nedostal se ke střele.

Potěchin vystřelil hned na úvod druhé části, ale Abrahám puk chytil. HC Stadion se nedařil přechod do útočné třetiny, hosté byli aktivnější a napadali domácí hráče. Mrňova střela skončila v ochranné síti. Proti Kastnerovi vytáhl Jiroušek betony. Na druhé straně se o branku pokusil Potěchin, stejně jako Kolářík ale nebyl úspěšný. Ve 24. minutě střílel Bednář, ale pouze do betonů Jirouška. Ve 25. minutě přišlo vyloučení na domácí straně. V oslabení se ale do šance dostal Bednář, jeho střela trefila spojnici tyček. Nakonec ale Řisuty výhodu využili a v čase 25:58 bylo srovnáno zásluhou Petra PATYKA. Jirků se nedostal přes hostujícího obránce ke střele. Ve 28. minutě měl gól na holi Niko, ale netrefil prázdnou branku. Jiráskův pokus z levého kruhu skončil v lapačce řisutského brankáře. V polovině zápasu byl vyloučen domácí Mrňa. Domácí se osvobodili vyhozením až na Jirouška. Nakonec se HC Stadion ubránil, nepustil Buldoky k žádné velké akci. V čase 32:56 si Vrchlabí vzalo zpět své vedení. David CHALUPA se spolu s Hozákem dostali až před gólmana a puk zamířil do prázdné branky. Posléze byl vyloučen Bláha. Ve 36. Minutě se předvedl Abrahám skvělým zákrokem. V čase 35:54 vedlo Vrchlabí už o dvě branky. Tomáš JIRKŮ střílel od modré čáry a puk zapadl až za Jirouškova záda. Petrášův pokus byl sražen Vašíčkem do rohu. Ve 38. minutě byl vyloučen hostující Patyk. Nikovo nahození si málem srazil do branky Danov. Minutu před sirénou dostali hosté výhodu, kterou v čase 39:50 využil Daniel ZAVŘEL.

Začátek třetí části přinesl vyloučen na vrchlabské straně. Dvořák poslal puk až na Jirouška. Ve 43. minutě přišlo další domácí vyloučení. Domácí byli ve čtyřech, když Petráš ohrozil domácí branku. Dvořák ani Mrňa proti Jirouškovi neuspěli. Chalupa mohl střílet, ale puk mu přeskočil hokejku. Ve 47. minutě vychytal Abrahám Petráše. Sýkorův pokus skončil v náručí Jirouška. Bednář mohl zakončovat, ale střela šla těsně vedle tyčky. Domácí byli hodně aktivní v útočné třetiny, Vašíčkovo nahození si Jiroušek pohlídal. Urban si poradil se třemi hráči, ale puk poslal jen na Jirouška. Dvořák přihrával na Bláhu, ten ale trefil pouze brankářovu náruč. V 53. Minutě střílel Moník, jehož střela trefila masku Jirouška. Hosté pak mohli jít sami na brankáře, ale rozhodčí hru přerušil. O chvíli později si Sýkora našel Bednáře, kterého ale Jiroušek vychytal. Znovu mohl skórovat Bednář, kterému přihrával Urban. Střela ale skončila v ochranné síti. Kastner zakončoval z mezikruží, ale puk šel mimo branku. V 56. minutě byl vyloučen hostující Holub. Hosté se sice nejprve osvobodili, ale v čase 56:18 HC Stadion využil přesilovou hru. Lukáš KASTNER střílel z mezikruží a trefil se přesně k tyči. Poté byl vyloučen vrchlabský Vašíček. Hosté si vzali oddechový čas a zkusili hru v šesti hráčích. Sýkora trefil pouze tyčku prázdné branky. Nakonec ale puk v brance skončil, v čase 57:02 se trefil Jaroslav BEDNÁŘ. Hozák poté ujel sám na Jirouška, ale puk poslal jen vedle branky. Domácí již byli v plném počtu, když se do zakončení dostal Bláha. Voženílek pouze nahazoval před branku. Buldoci se ale nevzdali a v čase 59:45 ještě upravil skóre Zdeněk PETRÁŠ, který střílel z levého kruhu.