HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 11:2

Vrchlabí si jedenácti brankami vystřílelo tři body

30.10.2019
Souboj vedoucího týmu s druhým Mostem přinesl zajímavý výsledek. Prvních deset minut viděli diváci vyrovnaný hokej. Poté už ale vše bylo v režii vrchlabského týmu. Dva góly a dvě asistence si připsal Matějček, dvě branky přidal také Sýkora.
14.kolo, středa 30.10.2019, 18:00
11:2
Most
Soukup (Abrahám) – Moník J., Havránek, Jirků (C), Bendík (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Kastner, Moník F., Dvořák, Sýkora, Urban, Bednář, Hlaváč, Matějček, Mrňa, Šlaicher T., Chalupa, Jirásek, Hozák
Hosnedl (Kubík) – Přibyl, Urbánek, Havlík, Havlůj (C), Polák, Žítek – Mála, Svoboda, Nedrda (A), Řehoř, Drašar, Dohnal, Beran, Kýhos, Mical
Třetiny: 4:1, 3:1, 4:0  Branky a nahrávky: 5. Matějček (Vágner, Hlaváč), 15. Sýkora (Hlaváč), 15. Chalupa (Vágner, Jirků), 19. Bednář (Sýkora, Mrňa), 26. Mrňa (Urban), 35. Dvořák (Moník J.), 36. Matějček (Hlaváč, Kastner), 50. Havránek (Jirků, Hozák), 52. Sýkora (Hlaváč, Matějček), 52. Jirků (Chalupa), 56. Hlaváč (Vágner, Matějček) – 8. Havlík (Drašar, Urbánek), 28. Mical (Řehoř). Rozhodčí: Čáp – Axman, Hnát. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1149. Průběh utkání: 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2, 8:2, 9:2, 10:2, 11:2.

Jako první se k puku dostali domácí. Ve 2. minutě nahazoval Kastner, Chalupa puk tečoval vedle branky. Řehoř dostal puk do útočného pásma, ale Havránek dobře bránil. V čase 4:33 se domácí dostali do vedení zásluhou Štěpána MATĚJČKA, který tečoval nahození od Vágnera. V 6. minutě byl vyloučen domácí Kastner. Tuto výhodu Lvi nevyužili. Podařilo se jim srovnat v čase 7:47, kdy Marek HAVLÍK prostřelil Soukupa. V 9. minutě se do šance dostal Sýkora, ale Hosnedl si branku pohlídal. Také na druhé straně byla velká šance, Soukup musel puk vyrazit ramenem. Ve 12. minutě byl v dobré pozici Kastner. Následovalo současné vyloučení Hozáka a Urbánka. Hra ve čtyřech šla lépe domácím hráčům. Netrefil se ale ani Jirásek, ani Mrňa. O kousek minul branku Bednář. V čase 14:01 si vzali vedení zpět vrchlabští. Petr SÝKORA byl před brankou volný a využil přihrávku od Hlaváče. O 14 vteřin už to bylo o dvě branky. Všem hráčům ujel David CHALUPA a Hosnedla prostřelil bekhendovým blafákem. I po třetí vstřelené brance domácí nepolevovali v aktivitě. Urban tečoval Kastnerovo nahození, Havránek nezachytil puk. V 19. minutě se dostal do šance Dvořák, ale Hosnedla nepřekonal. Poté byl vyloučen mostecký Kýhos. Čtvrtý gól za Hosnedlova záda padl v čase 18:53 z hole Jaroslava BEDNÁŘE.

Začátek druhé třetiny začal hůře pro hostující tým, byl vyloučený Urbánek. Bendík trefil pouze boční síť, Mrňův pokus skončil zablokovaný. Hosté již byli v plném počtu, když se Stadion snažil vstřelit další branku. Nedařilo se jim ale kombinovat. Ve 26. minutě tečoval puk Urban, ale vedle branky. V čase 25:42 Pavel MRŇA zavěsil puk pod horní tyč a bylo to již 5:1. Odpověď našel v čase 27:34 Martin MICAL, který se dostal do úniku a propálil Soukupa. Polovina utkání přinesla šanci Bednáře a také jeho vyloučení. Havlůj prověřil Soukupa. Mála sice dostal kotouč, ale nezpracoval ho správně a poslal ho jen do rohu. Poté byl vyloučen a za sedm vteřin bylo Vrchlabí v plném počtu a začala jeho přesilová hra. V oslabení se ale dostal do šance Mical, který se sám hnal na Soukupa. Na druhé straně byl v šanci Vágner, puk sice Hosnedlovi vypadl, ale před brankou nebyl nikdo z domácích hráčů. Ve 34. minutě se o branku dvakrát pokusil Chalupa. Povedlo se to však až v čase 34:41 Jaroslavu DVOŘÁKOVI, který si s pukem poradil sám. Poté byl vyloučen mostecký Polák. Této výhody využil v čase 35:54 Štěpán MATĚJČEK střelou z levého kruhu a byla to pro něj již druhá branka v zápase. Poté se Soukupovi podařilo zabránit brance vlastním tělem. Ve 39. minutě byl vyloučen vrchlabský Bednář.

Vrchlabští už byli v plném počtu, ale hned byl Bednář znovu vyloučen. Hosty ale Stadion k ničemu nepustil a několikrát vyhodil puk až k Hosnedlovi. Ve 44. minutě byl vyloučen Urban. Tentokrát se hostům podařilo dostat se k Soukupovi, Drašara ale gólman vychytal. Ve 47. minutě byl vy šanci Nedrda po přihrávce od Havlůje, ale Soukup byl dobře postavený a puk za záda nepustil. Také Matějček se ocitl ve vyložené šanci, ale jeho samostatný únik gólem neskončil. V čase 49:08 se za Stadion trefil Štěpán HAVRÁNEK. Netrvalo dlouho a další branka padla v čase 51:22 z hole Petra SÝKORY, ten měl před sebou prázdnou branku a žádnou práci do ní puk. O půl minuty později v čase 51:55 už bylo v mostecké brance deset gólů. Autorem branky byl Tomáš JIRKŮ, který střílel z levé strany. Domácí se ale v aktivitě nezastavili a dál kombinovali v útočném pásmu. V 56. minutě byli vyloučení vrchlabský Jirků a za hosty Drašar a Řehoř. Tuto přesilovou hru Stadion využil v čase 55:54 Jan HLAVÁČ, který tečoval nahození Vágnera. V 58. minutě si musel Soukup pohlídat puk. Voženílek ještě ke konci třetiny vyzkoušel Hosnedla. Další branka ale nepadla a tak si HC Stadion upevnil první místo v tabulce výhrou 11:2.