HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 5:2

Vrchlabí se posouvá na páté místo díky výhře nad Mostem

24.02.2024
Poslední utkání nadstavbové části před domácími diváky odehrálo Vrchlabí proti Mostu. Ačkoliv to vypadalo, že bude HC Stadion tahat za kratší provaz, nakonec obrátil vývoj utkání a zaslouženě zvítězil poměrem 5:2. Děčín navíc padl s Chomutovem, a tak Vrchlabí patří pátá příčka v tabulce.
12.kolo, sobota 24.2.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
5:2
HC Mostečtí lvi
Červinka (Holubec) – Abraham, Boukal, Perička, Bendík (A), Kynčl, Hladík – Jirků, P. Urban (C), D. Chalupa – Šlaicher, Kastner, T. Bláha (A) – Moník, Chrtek, Krsek – Tatar, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Kovařík (41. Tuhý) – Rykl, Havlůj (C), Urbánek, Nedrda (A), T. Urban II – Berčík, Písařík, J. Procházka – Buberl, Řehoř, Mical – Kýhos, Šimeček, Böhm (A). Trenér: Vladimír Kýhos
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Kynčl (D. Chalupa, Hladík), 14. Šlaicher (Kastner, T. Bláha), 26. Krsek (Kozák), 37. D. Chalupa (Kynčl), 58. Krsek (Abraham, Kozák) – 6. Berčík (J. Procházka), 35. Písařík (J. Procházka, Nedrda). Rozhodčí: Zeliska – Teršíp, Figer. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 818. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2.

V úvodu utkání si diváci mohli všimnout, že chybí domácí Urban. Ve 3. minutě Kozák střílel pouze mimo. Nakonec to byli hosté, kdo jako první skóroval. V čase 5:39 otevřel skóre Martin BERČÍK, který dostal přihrávku od Procházky. Jirků mohl srovnat v 8. minutě, ale Kovařík si poradil betonem. Dorážka šla nakonec mimo tři tyče. Domácí se branky dočkali v čase 8:15, kdy vyrovnal Jakub KYNČL. Brankář se nestihl přesunout a musel puk lovit v brance. Ani jeden z týmů nikam nespěchal, ve 13. minutě Hladík poslal puk od modré čáry směrem k brankáři. V čase 13:48 už to bylo 2:1 pro vrchlabský celek. Radim ŠLAICHER čekal na brankovišti, zachytil přihrávku od Kastnera a poslal kotouč za Kovaříkova záda. V 16. minutě střílel Kynčl, ale trefil jen betony mosteckého gólmana. Na druhou stranu se řítil Berčík, naštěstí pro domácí mu v patách byl Boukal, Berčíkovi se tak nepodařilo zakončit přesně.

Úvodní buly vyhrál Most, Chrtek ale střílel jako první ve druhé části. Boukal byl z modré čáry nepřesný, Kastner zakončoval a jeho pokus byl tečovaný do ochranné sítě. Ve 26. minutě zůstal na ledě ležet Havlůj, rozhodčí přerušil hru, ale žádné vyloučení se nekonalo. V čase 25:58 už to bylo 3:1 pro HC Stadion.Filip KRSEK dostal přihrávku a trefil se přesně nad beton Kovaříka. Mical byl v dobré pozici, ale přestřelil. Následně se do slovní přestřelky dostali Kozák s Urbánkem. První vyloučení diváci viděli až ve 30. minutě, kdy si na trestnou šel sednou hostující Šimeček. Kynčl vystřelil od modré čáry, puk ještě tečoval Moník, ale vedle branky. Kovařík ve 32. minutě zasahoval proti pokusu Cermana. Domácí ale byli hodně při chuti, Peričkův pokus skončil mimo, ačkoliv Kovařík měl velké štěstí. Na druhé straně zasahoval Červinka, Urbánek trefil jeho betony. V čase 34:49 Lvi snížili na rozdíl jediné branky. Dobrou kombinaci předvedli Nedrda, Procházka a Pavel PÍSAŘÍK, který Červinku prostřelil. Vrchlabí ale následně znovu odskočilo, a to zásluhou Davida CHALUPY v čase 36:08. Na konci třetiny byl ještě vyloučen domácí Chalupa, Most si tak do třetí části odnesl výhodu.

Do té vstoupili hosté s vyměněným brankářem. Místo Kovaříka nastoupil Tuhý. Procházka mohl snížil, ale Červinka podržel svůj tým. Následně už bylo Vrchlabí v plném počtu. Urbánek střílel, jeho pokus brankář vyrazil do rohu. Ve 43. minutě Boukal zastavil útočnou formaci Mostu. Poté přišlo druhé vyloučení hostů, tentokrát si šel odpočinout Havlůj. Ve 46. minutě střílel Bláha, Tuhý se musel natáhnout. Mostecký brankář měl plné ruce práce, šlo na něj dost vrchlabských pokusů. V 51. minutě šel sám na Červinku Písařík, ale střílel vedle. Bláha měl na holi pátou branku domácích, ale netrefil se. Tuhý zasahoval proti pokusu Kozáka, další šance byla od Krska. V 56. minutě Bláha dostal kotouč do sítě, ale rozhodčí rozpažil. Následovala vášnivá debata o platnosti gólu. Řehoř měl před sebou prázdnou klec, ale přestřelil, úspěšný nebyl ani Kastner, který v 57. minutě trefil břevno. Písařík před prázdnou brankou trefil pouze hokejku obránce. Nakonec si ještě Lvi vzali oddechový čas, po kterém se rozhodli pro hru bez brankáře. V čase 57:41 vstřelil druhou branku v zápase Filip KRSEK, když trefil prázdnou branku poté, co puk poslal do středního pásma Abraham. Konec třetin už se pak jen dohrával. HC Stadion Vrchlabí tak bere nad Mostem cenné vítězství 5:2.