HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 2:4

Vrchlabí postupuje do čtvrtfinále! V pátém zápase si poradilo s Ústím

19.03.2023
Až do rozhodujícího pátého duelu dospěla série Vrchlabí se Slovanem Ústí. Nakonec si rozhodující bod vzali hosté, kteří domácí Ústí porazili 4:2. HC Stadion postupuje do čtvrfinálové části, kde se utká s Letci Letňany.
OF5, neděle 19.3.2023, 16:00
Ústí n. L.
2:4
Cikánek (Stahl) – Drtina (A), Vacík, Záruba, Trefný (C), Funk, Šefl, Bartoš – M. Tůma (A), Roubík, Rudovský – Kordule, Costa, Berčík – M. Bláha, Horký, Kuchynka
Vacek (Krinwald) – Kozák, Pelda, Duran, Fiala, Kynčl, Bendík (A), Perička – T. Bláha (A), Moník, Cerman – Chalupa, Krsek, Urban (C) – Horáček, Chrtek, Šlaicher – Tatar
Třetiny: 2:1, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 8. Funk, 15. Rudovský (Roubík, Vacík) – 3. Chalupa (Chrtek, Urban), 32. Moník (Bláha T.), 46. Urban (Moník), 53. Kynčl (Chalupa). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Maňák, Teršíp. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2468. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4.

V úvodu zápasu byl hned vyloučen vrchlabský Bláha, Rudovský si našel Tůmu který mířil mezi betony Vacka. První minuty přinesla zajímavou šanci. Poté byl ale vyloučen také ústecký hráč a hosté přesilovou hru využili. V čase 2:48 otevřel skóre utkání David CHALUPA, který Cikánka překonal až na podruhé. Netrvalo ale dlouho a domácí se prosadili také. V čase 7:08 vyrovnal Ladislav FUNK, který měl hodně prostoru a nevadili mu ani tři hráči postavení proti němu. Kotouč nakonec skončil za zády Vacka. Poté byl vyloučen hostující Moník. Kordule mohl šanci využít, našel si Bláhu, ale střela mířila mimo branku. Slovan se pak dostal do další kombinace, Tůma ale trefil pouze samotného brankáře Vrchlabí. Vacek se předvedl také v 10. minutě, kdy Rudovský mohl puk dostat do odkryté branky. Gólman ale vytasil svou hůl. V 11. minutě mohl další gól přidat Chrtek, Cikánkovi puk vypadl z náruče a poskakoval vedle tyče. Domácí se o chvíli později dostali do oslabení, HC Stadion si mnoho šancí nevytvořil. Už v plném počtu naopak skóroval Slovan, který otočil stav utkání. V čase 14:08 Jan Rudovský konečně proměnil svou snahu a puk poslal po víko branky. V první třetině byl k vidění velmi zajímavý hokej, akc na obou stranách bylo dostatek. Roubík ještě v poslední minutě zahrozil před Vackem.

Cikánek se proti první střele postavil hned po půl minutě hry. Na druhé straně kombinovali Kordule, Costa a Berčík, Vacek ale zasáhnul. Chrtek pak byl dlouho před brankou sám, ale nedostal přihrávku. Ve 26. minutě střílel Vacík, jeho pokus byl sražený. V polovině třetiny si dobře najel Kordule, dokonce byl před Vackem sám. Chtěl ještě přihrát Costovi, ale do přihrávky zasáhnul hostující hráč. Následovalo vyloučení ústeckého Costy, po chvíli se přidal ještě vrchlabský Urban. Hra ve čtyřech šla lépe hostům, kteří dokonce vyrovnali. V čase 31:02 to byl Filip MONÍK, který využil nepozornost obrany Ústí a přesně zamířil. Vacík pak ve 32. minutě trefil pouze tyč, další příležitost nevyužil Tůma, který sice poslal puk do branky, ale rozhodčí branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Poté byli vyloučeni nejdříve hostující Pelda, poté domácí Roubík. V posledních vteřinách ještě Tůma nahrával Rudovskému, který bohužel pro Slovan mířil vedle vrchlabské branky.

Ve 42. minutě byl vyloučen domácí Bláha, Urban sice našel Chrtka, ale ten trefil jen oblouk branky. Ve 44. minutě si šel odpočinout na trestnou lavici hostující Tatar. Slovan už hrál zkrácenou přesilovou hru, když Rudovský netrefil branku HC Stadionu. Naopak, potřetí v zápase se prosadili hosté. V čase 45:44 střílel z kruhu Patrik URBAN a nemýlil se. Ve 47. minutě mohl čtvrtou branku HC Stadionu přidal Urban, který se dostal sám před Cikánka, ale ten předvedl parádní zákrok. V 51. minutě byl vyloučen domácí Rudovský, ale i tak se dostali do přečíslení dva na jednoho. Vacek ale gólu zabránil. K Rudovskému se pak přidal ještě Kordule a Vrchlabí si vzalo oddechový čas. Dvojnásobná přesilovka se jim nakonec podařila. V čase 52:29 střílel Jakub KYNČL od modré a puk se zastavil až v brance. V 54. minutě byl vyloučen hostující Kozák. Slovan už byl v plném počtu, když střílel Drtina. Vrchlabí sice mělo o dva góly navrch, i tak se Ústí nevzdávalo. V 58. minutě si vzalo také oddechový čas a snažilo se vymyslet strategii. Mnoho času už nezbývalo. Cikánek nakonec zůstal na střídačce. Hosté mohli vsítit další branku, ale puk mířil mimo prázdnou svatyni Ústí. Chalupa v 59. minutě prázdnou klec také minul. Vrchlabí mělo několik šancí, jak ještě přidat pátý gól, nakonec z toho ale nic nebylo. I tak se HC Stadion může radovat z postupu do čtvrtfinále, v pátém rozhodujícím zápase vyhrál nad Slovanem Ústí 4:2 a zahraje si proti Letňanům.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Utkání se nám samozřejmě hodnotí skvěle, konečně jsme v Ústí vyhráli a postoupili. Paradoxně byly první dvě třetiny naše nejhorší v celé sérii, Ústí v nich bylo lepší. Na druhou stranu se nám po smolných momentech štěstíčko trochu vrátilo, třetí třetinu jsme odehráli parádně. Byla to ale extrémně vyrovnaná série, rozhodovaly maličkosti. Jsme rádi, že jsme postoupili my.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem):
Dnes to není na dlouhé hodnocení, jsme zklamaní, jak ta sezóna dopadla. Měli jsme určitě větší cíle. Bohužel rozhodly dnes individuální chyby v klíčových fázích zápasu. Dále nás velmi srážela nedisciplinovanost. To jsou ty faktory, které rozhodly sérii. Vrchlabí určitě gratulujeme k postupu.