HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 2:4

Vrchlabí na domácím ledě podlehlo Ústí

18.01.2023
2. kolo nadstavbové části nedopadlo dobře pro krkonošský celek, který na vlastním ledě musel pogratulovat soupeři z Ústí nad Labem. První třetinu Slovan vyhrál 2:0, v té třetí sice HC Stadion vstřelil také dvě branky, ale na výhru to nestačilo.
2.kolo, středa 18.1.2023, 18:00
2:4
Ústí n. L.
Krinwald (Holubec) – Kerekanič, Oliva, Pelda, Kaštánek, Bendík (A), Fiala, Duran, Horáček – Chalupa, Hlaváč, Novotný, Chrtek (A), Machač, Kozák, Urban (C), Moník, Jirků, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Stahl (Cikánek) – Drtina (A), Vacík, Trefný (A), Funk, Záruba, Šefl, Bartoň – Kordule, Rudovský, Bláha, Horký, Tůma (A), Kuchynka, Roubík, Berčík, Smola, Costa Trenér: Jan Čaloun
Třetiny: 0:2, 0:1, 2:1  Branky a nahrávky: 42. Urban (Hlaváč, Chrtek), 50. Chrtek (Chalupa, Machač) – 16. Roubík (Kordule, Záruba), 19. Drtina, 26. Costa (Záruba, Kordule), 60. Bláha (Roubík). Rozhodčí: Pastier – Jurak, Teršíp. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 725. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 2:4.

Hosté si přijeli pro body, což bylo očividné od začátku zápasu. Ve 3. minutě musel zasahovat Krinwald proti střele Smoly, také Tůma nebyl před brankářem úspěšný. Následovalo vyloučení na straně domácích, které mohlo Ústí využít. Nepovedlo se to ani Drtinovi, který trefil spoluhráče, ani Roubíkovi, před kterým zívala prázdná branka. Slovan ale ukázal, že jde do hry naplno. V 11. minutě byla u puku dvojice Roubík-Tůma, ale druhý jmenovaný trefil pouze brankáře domácích. Také na druhé straně se konečně dostali hráči do akce. Bláha trefil pouze tyč ústeckého gólmana. Slovan se poprvé radoval v čase 16:00, kdy otevřel skóre utkání Jaroslav ROUBÍK. Krinwald sice puk chytil, ale vypadl mu přímo do sítě za jeho záda. V 18. minutě byl vyloučen nejdříve hostující Costa, ke kterému pak přišel i Šefl. Ani dvojnásobné oslabení Slovan nezastavilo. V čase 19:00 to bylo již o dvě branky zásluhou Jiřího DRTINY, který se trefil přesně mezi betony brankáře. Do šaten tak HC Stadion odcházel s tím, že v druhé části musí zabrat.

Znovu to byl Krinwald, který musel zasahovat. Ve 23. minutě nahazoval před branku Vacík, u Krinwalda čekal Drtina, ale vrchlabský gólman byl připravený. Následovalo vyloučení na hostující straně, šance pro HC Stadion. Chalupa sice dorážel puk, ale Stahl nemusel zasahovat. Ve 25. minutě střílel také Machač, ale branka do ústecké svatyně zatím nepadla. Naopak, Slovanu se povedlo dát třetí gól. Stahl ještě předvedl skvělý zákrok, ale poté na druhou stranu vyrazila trojice hráčů. V čase 25:50 útočnou akci ukončil Kale COSTA. U Stahla to byl Urban, který se dostal do šance, ale nevystřelil. Ve 34. minutě byl vyloučen domácí Šlaicher, ještě předtím se o gól pokusil Bláha, ale puk letěl nad branku Slovanu. Tůma to zkusil mezi betony Krinwalda, ale ten dával pozor a změnu stavu nepřipustil. Ve 37. minutě byl vyloučen hostující Horský, Urban si pak našel Chrtka, ale Stahl vytáhl skvělý zákrok. Ještě na konci třetiny byli vyloučeni Chrtek a ústecký Kordule.

V úvodu třetí části byli vyloučeni Roubík společně s Chalupou. Už když byli týmy ve čtyřech, Chrtek přestřelil branku, ale nakonec se domácí přeci jen radovali. V čase 41:51 byl u puku Patrik URBAN, kterému přihrával Hlaváč. Ve 43. minutě Krinwald ukázal, že umí podržet tým, Roubík byl dnes hodně při chuti. Další vyloučení na ústecké straně mohlo domácím pomoci. Stahl ale vychytal Chalupu, stejně tak i Hlaváče. Vrchlabí bylo u puku hodně aktivní, a nakonec se dočkalo branky. V čase 49:44 nahazoval Machač puk od modré, nakonec se kotouče chopil Ondřej CHRTEK. Další brance Slovanu zabránil Šlaicher, který se obětovat a skočil do přihrávky. V 52. minutě byl vyloučen domácí Chalupa, ale tentokrát se Ústí k ničemu zásadnímu nedostalo. Čas ale utíkal a Vrchlabí stále chyběl jeden gól. V 56. minutě si HC Stadion vzal oddechový čas, následně proti Krinwaldovi vyjel Kordule. Bohužel si domácí situaci zkomplikovali vyloučením. Tůma pak brankáře otestoval, a v 58. minutě si také hosté vzali oddechový čas. Domácí již byli v plném počtu, když Krinwald odjel na střídačku. Tento tah se HC Stadionu nevyplatil, protože v čase 59:45 přidal čtvrtou branku do vrchlabské sítě Martin BLÁHA.