HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chomutov 1:6

Vrchlabí doma podlehlo Chomutovu

15.02.2023
Domácí zápas proti Pirátům z Chomutova se HC Stadionu vůbec nepovedl. I když to v první části byl celkem vyrovnaný zápas a Chomutov vedl pouze o gól 2:1, ve druhé třetině dokázali hosté vstřelit hned tři branky. V závěrečné fázi přidali šestou a o vítězi bylo rozhodnuto.
10.kolo, středa 15.2.2023, 18:00
1:6
Chomutov
Vacek (29. Krinwald) – Kozák, Oborník, Duran, Kaštánek, Sýkora, Bendík (A), Horáček – Bláha (A), Moník, T. Šlaicher, Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Chrtek, R. Šlaicher, Urban (C)
Běhula (Hanuljak) – Žižka, Váchal, Seemann, Petrásek, Matai, Havel (A) – Veselý, Chlouba, Hübl (C), Koblížek, Mežnar, Lukeš, Mála, Zajíček, Kostourek, Chrpa (A), Vrhel
Třetiny: 1:2, 0:3, 0:1  Branky a nahrávky: 20. Chalupa (Bláha, Chrtek) – 10. Mála (Zajíček), 20. Zajíček (Vrhel), 24. Zajíček (Havel), 29. Kostourek (Koblížek, Petrásek), 33. Zajíček (Váchal), 52. Chrpa (Lukeš, Hübl). Rozhodčí: Bernat – Štěrba, Figer. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 652. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6.

Začátek utkání byl spíše nervóznější, několik pokusů o vstřelení branky sice proběhlo, ale vážnější situace nenastala. V 7. minutě byl vyloučen hostující Kostourek. Domácí HC Stadion ale přesilovou hru nevyužil. Naopak se do šance dostali Piráti, a v čase 9:47 otevřeli skóre. František MÁLA si vzal puk na modré čáře a Vacek proti němu neměl šanci. Další nahození si již vrchlabský brankář pohlídal. V 11. minutě střílel Matai, ale Vacek nedopustil změnu skóre. Na druhé straně si vzal puk Krsek, ale dostal se jen k protihráči. Ve 14. minutě to byl Kostourek, který vyzkoušel Vackovu pozornost. Následovala akce Horáčka, puk nakonec letěl mimo branku. Následoval souboj, po kterém zůstal na ledě Žižka, ale nakonec se hostující hráč vrátil v pořádku na led. Běhula vychytal pokus Krska, který dostal dobrou přihrávku od Moníka. V čase 19:11 už to bylo 2:0 pro hosty, Vacka prostřelil Jakub ZAJÍČEK. Netrvalo ale dlouho a prosadilo se také Vrchlabí. V čase 19:51 snížil David CHALUPA, s pomocí Bláhy a Chrtka.

Začátek druhé třetiny patřil dobře promyšleným akcím. Nejdříve se do šance dostal Krsek, jeho pokus Běhula jen vyrazil. Dorážka už skončila v brance, ale gól byl dosažený rukou, takže nebyl uznaný. Na druhé straně mohl skórovat Kostourek, ale minul. Komu se povedlo dát třetí branku, byl v čase 23:53 Jakub ZAJÍČEK který Vacka překonal již podruhé. Vacek vychytal také Hübla. Následovalo vyloučení na straně hostů, ale po minutě si šel odpočinout také vrchlabský hráč. Hned střílel Vrhel, ale Vacek puk za záda nepustil. V čase 28:51 přidal další branku Pirátů Milan KOSTOUREK, který využil nepřehledné situace před brankou. V polovině utkání pak Vacka vystřídal Krinwald. Ve 33. minutě vychytal Málu, ale po pěti minutách ve hře už nestačil na pokus od Jakuba ZAJÍČKA, který si zapsal hattrick a zároveň si před brankářem vytvořil prostor, aby mohl skórovat. Ve 35. minutě byl vyloučen chomutovský Chlouba. Domácí bohužel tuto výhodu nevyužili, ale následovalo další vyloučení hostů. Hosté už byli ve čtyřech, když Chlouba ujel na brankáře Vrchlabí. Krinwald puk chytil do lapačky. Na druhé straně měl tutovou šanci Bláha, ale Běhula v brance zazářil.

Třetí třetina přinesla zajímavou akci až po několika minutách. Rozhodčí sice přehlédl faul na Krska, ale hosté se dopředu nijak nehnali, měli dobrý náskok. Moník byl podražený ve 48. minutě, ale rozhodčí nevylučoval. Krinwald zachránil svůj tým ve 49. minutě, kdy vypíchnul puk Chrpovi. V čase 51:02 přidal Chomutov další gól, z hole Jakuba CHRPY, a už to byl pro Piráty o pět branek lepší zápas. Další branku mohl přidat Kostourek, ale na Krinwalda si nepřišel, stejně jako Mála. V 54. minutě Krinwald vychytal Koblížka. Také HC Stadion se dostal po delší době do akce, ale Běhula vyzkoušel betony, aby zabránil gólu od Kozáka. O chvíli později byl vyloučen Seemann. Hlaváč poslal dělovku před branku, ani dorážka od Tatara ale neskončila gólem. Hosté v plném počtu dlouho nevydrželi, v poslední minutě byl vyloučen Havel. Krsek ještě dorážel před Běhulou, ale tento pokus mířil vedle branky. Na domácím ledě tak Vrchlabí prohrálo duel s Chomutovem poměrem 1:6.