HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 9:2

Vrchlabí bere tři body za vysokou výhru nad Řisuty

27.12.2023
Poslední domácí zápas v tomto roce se odehrál proti Buldokům z Řisut. Tentokrát utkání sledovalo 1000 diváků, kteří si také mohli zakoupit tombolu. Vrchlabští hráči udolali Buldoky celkem devíti góly a letošní rok zakončili vítěznou šňůrou sedmi tříbodových zápasů.
26.kolo, středa 27.12.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
9:2
HC Řisuty
Červinka (Vacek) – Boukal, D. Sýkora, Perička, Bendík (A), Hladík, Abraham, Srnský – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – T. Bláha (A), Matějček, Tatar – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Pánek (Zeithaml) – Zich, Růžička, Janda, Kolářík, Volráb, Strnad, Malovický – Bílek (C), Patyk, Chamrád – K. Pejchal, Čech, Janeček – Výrut, Pulda, Řepka – Okegawa. Trenér: Pavel Křepelka
Třetiny: 2:1, 3:1, 4:0  Branky a nahrávky: 16. Hladík (Abraham), 20. D. Chalupa (Chrtek, P. Urban), 23. Abraham (Matějček, Tatar), 28. Chrtek (Kastner, Šlaicher), 37. Matějček (Chrtek, Abraham), 45. Kastner (P. Urban, D. Chalupa), 51. Jirků (Cerman, D. Sýkora), 55. Krsek (T. Bláha, Matějček), 58. Krsek (P. Urban, D. Chalupa) – 9. Řepka (Čech, K. Pejchal), 40. Čech (Janeček, Janda). Rozhodčí: Zeliska – Kettner, Figer. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2, 8:2, 9:2.

Úvodní buly vyhráli Buldoci, ale pak se k puku dostali domácí. Matějček našel Bláhu na brankovišti, ale Pánek vytáhl betony. V 5. minutě si Urban našel Chalupu, ale ani tato akce neskončila úspěchem. Tatar tečoval puk do branky, ale o kousek ji minul. Na druhou stranu se řítili také hosté. Řepka přestřelil, Boukal pak nahazoval od modré čáry, ale natrefil pouze na domácího beka. V čase 8:16 Řisuty otevřely skóre utkání. Autorem branky byl Pavel Řepka, na kterého byl Červinka krátký. Vyrovnat mohl Kastner v 10. minutě. V 16. minutě Krsek ujel na řisutského brankáře, ale nezakončil přesně. V čase 15:36 se za HC Stadion trefil Jakub HLADÍK. V 17. minutě si Pánek vybruslil proti Bláhovi, ten mohl obrátit stav zápasu. Poté přišlo vyloučení na hostující straně. Kastner byl u puku a vyslal střelu, která se odrazila před brankáře. Vrchlabí se povedlo vstřelit gól na 2:1 v čase 19:22, kdy Chrtek přihrával Davidu CHALUPOVI, Pánek se nestihl přesunout.

Začátek druhé části patřil domácím hráčům. V čase 22:29 zvýšil na 3:1 Lukáš ABRAHAM, která Pánka překonal. Tyč zazněla ve 24. minutě, kdy střílel Šlaicher. Následně se do šance dostal Matějček, ale puk do branky nedostal. V čase 27:35 už to bylo 4:1 pro krkonošský celek. Tentokrát se trefil Ondřej CHRTEK, který ujel na Pánka sám a poslal kotouč do horního rohu branky. V polovině utkání byl vyloučen domácí Bláha. Červinka zasáhnul betony ve 32. minutě proti střele Chamráda. O chvíli později ujel na Pánka Jirků, puk skončil v ochranné síti. Sýkora mohl přidat pátý gól ve 35. minutě, ale Pánek zasáhl. Na druhé straně střílel Řepka, ale Červinku neprostřelil. V čase 36:02 přidal pátou branku Štěpán MATĚJČEK, a díky němu se v hale rozeznělo „pátá”. V posledních vteřinách druhé třetiny se ještě ozvali hosté. V čase 39:25 totiž snížili na 5:2 díky Danielu ČECHOVI, který měl i trochu štěstí – Červinka nestihl zaklapnout betony včas.

Třetí třetina začala přerušením hry, protože se na ledovou plochu dostal florbalový míček. Pak se ale mohlo pokračovat, ale přišlo vyloučení na straně hostů. Toho využil v čase 44:50 Lukáš KASTNER, který tak proměnil svou aktivitu v branku. Přihrával mu Urban. Vrchlabský Červinka měl štěstí ve 47. minutě, kdy si k němu najel Pejchal. Bláha nahazoval od modré čáry, Tatar tečoval, ale Pánka nepřekvapil. V čase 50:04 už to bylo 7:2 z pohledu domácích. Pánek byl překvapený, že puk našel v brance. Kotouč byl totiž nahozený od modré čáry, tečoval ho Adam JIRKŮ. V 54. minutě mířil mezi betony Pánka Chrtek, ale hostující gólman byl pozorný. O chvíli později byl vyloučen řisutský Kolářík, a domácí využili i třetí přesilovou hru v zápase. V čase 54:55 to byl Filip KRSEK, který prostřelil Pánka. Netrvalo dlouho a Vrchlabí přidalo devátý gól. Znovu byl u puku v čase 58:00 Filip KRSEK, který ho vecpal do sítě. 1000 fanoušků na vrchlabském stadionu tak oslavilo vysokou výhru 9:2.