HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 0:5

Vítězná série HC Stadionu trvá i po výjezdu do Tábora

22.10.2022
Dalším, v pořadí již šestým vítězstvím, pokračuje jízda krkonošského celku, který se v sobotu večer vydal do Tábora. I tentokrát si přivezl výhru v podobě tří bodů, protože dokázal pětkrát skórovat. Denis Vacek v brance vychytal nulu a celkově bylo vidět, že tým skvěle šlape. Chyběl přitom Patrik Urban, který dnes hrál za Kolín v Chance lize.
10.kolo, sobota 22.10.2022, 18:00
Tábor
0:5
Gába (T. Dvořák) – Vala, Suchánek (A), Hajič, Kříž, Hubata, Černý (A), A. Dvořák – Vlček, Matušík, Dančišin – Seidl (A), Milfait, Severa – Bárta, Zíb, Šulek – Duda, Zayml, Chocholoušek Trenér: Radek Bělohlav
Vacek (Krinwald) – Fiala, Horáček, Kozák, Kynčl, Kerekanič, Duran, Perička – Moník, Poppel, Chrtek (C), Duchan, Chalupa, Krsek, Jirků, Šedivý, Cerman, Bláha (A), Tatar, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 0:2, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 10. Jirků (Chrtek, Chalupa), 16. Cerman (Šedivý, Poppel), 28. Jirků (Duchan, Kynčl), 51. Chalupa (Jirků, Chrtek), 57. Moník (Bláha, Duran). Rozhodčí: Martin Šperl – Goran Jurak, Erik Hlinka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1631. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5.

Vrchlabí tentokrát zajíždělo do Tábora, který je třetí v tabulce. HC Stadion se do zápasu ale opřel, takže puk byl hlavně na holích krkonošského týmu. Gába si ale branku pohlídal. Ve 4. minutě Gába zasahoval proti pokusu Tatara, který měl před sebou odkrytou branku. Také na druhé si musel svatyni Vacek hlídat, Černý si ale nestihl vystřelit. Domácího brankáře chtěl překvapit Jirků, ale táborská obrana fungovala skvěle. V čase 9:12 HC Stadion vstřelil první branku. Úspěšným střelcem se stal Adam JIRKŮ, ke kterému se puk odrazil. Vrchlabí se tak dostalo na koně a Tábor se snažil co nejrychleji vyrovnat. Domácí vyslali několik pokusů na Vacka, ten byl ale v brance stoprocentní. V čase 15:54 už to navíc bylo o dva góly. Tentokrát střílel Albert CERMAN, proti kterému neměl Gába žádnou šanci. Bohužel byl v 18. minutě vyloučen vrchlabský Kerekanič, a Tábor dostal možnost přesilové hry. Tu ale naštěstí nevyužil i díky skvělé obraně HC Stadionu. Dančišin se ještě v posledních vteřinách dostal před Vacka, ale ten držel čisté konto.

Hned po několika vteřinách druhé třetiny střílel Vlček, ale Vacek ho vychytal. Vacek pak zlikvidoval také pokus od Kříže, ale puk se dostal k Zíbovi, ani tentokrát se skóre neměnilo. Šulek ve 26. minutě chtěl Vacka překvapit, ale přestřelil branku. Tábor se rozhodně nevzdával. V čase 27:11 už to bylo o tři branky zásluhou Adama JIRKŮ, který ujel společně se spoluhráčem proti jednomu protivníkovi. Následně se ale Vrchlabí oslabilo. Naštěstí pro ně ale Tábor přesilovou hru opět neproměnil. Ve 33. minutě znovu Vrchlabí ujelo dva na jednoho, Gába byl ale připravený zasáhnout. Další vyloučení byl opět na straně HC Stadionu. Netrvalo ale dlouho a hra se vyrovnala, protože na trestnou lavici šel i domácí hráč. O chvíli později byl vyloučen další hráč Tábora a Vrchlabí pak mělo několik desítek vteřin přesilovku pět na tři. Gába ale ve 36. minutě vytáhl fantastický zákrok. Další minuty byly ve znamení spoustu skvělých akcí. Dančišin se snažil o gól ve 37. minutě, ale obránce Vrchlabí zasáhl. Další pokus byl znovu z hole táborských. I další zákrok byl ve Vackově režii, naštěstí již byl konec třetiny.

Hned v úvodu třetí části byl vyloučen domácí Vlček. Bohužel se HC Stadion nepovedlo přidat čtvrtou branku v zápase, ale další šanci dostali ve 43. minutě, kdy dostal Dvořák dokonce 2 + 2 minuty. Tábor se ale držel a Vrchlabí nemělo moc příležitostí dostal se před Gábu a vystřelit. Domácí již byli v plném počtu na ledě, když byl vyloučen hostující Kerekanič, pro kterého to byl už druhý trest v zápase. Suchánek ani Kříž se přes Vacka nedostal. Tlak domácích byl velký, ale nakonec se přeci jen povedlo Vrchlabí vstřelit další branku. V čase 50:50 David CHALUPA mířil přesně. Hned poté byl vyloučen táborský Dvořák. Tentokrát se HC Stadion k ničemu velkému nedostal, ale je pravdou, že neměl kam spěchat, náskok čtyř gólů byl luxusní. V 57. minutě byl vyloučen hostující Kynčl, ale Vrchlabí se toho nezaleklo, naopak zasadilo další úder. V čase 56:57 ve vlastním oslabením Gábu překonal Filip MONÍK. Tábor se už k ničemu nedostal, Vacek udržel čisté konto a radost vrchlabských hokejistů neznala mezí. V pořadí šesté vítězství je aktuálně dostalo na páté místo v tabulce.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Přijeli jsme do Tábora s cílem zodpovědně bránit a čekat na svoji příležitost. Jsem rád, že kluci do puntíku plnili nastolenou taktiku a přineslo to ovoce. Fantastický výkon podal nás brankář, ale velkou pochvalu si zaslouží celý tým. Odvážíme z Tábora cenné 3 body.

Gólman Denis Vacek:
Do Tábora jsme přijeli s tím,že nás nečeká nic jednoduchého, na poradě před zápasem jsme si ukázali pár věcí,které by na ně mohly fungovat a tak se taky stalo. Musím pochválit kluky přede mnou za to, že blokovali střely a dodržovali to, co jsme si řekli. Jsem rád, že jsme utkání zvládli.