HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 3:7

Úvodní přípravné utkání skončilo výhrou Vrchlabí

20.08.2024
Lucie Horčičková
V prvním přípravném utkání s Kobrou Praha bere HC Stadion Vrchlabí výhru. První třetina nabídla dva góly na obou stranách, ale od druhé třetiny začali být Vrchlabští lepším týmem a po zásluze vyhráli druhou třetinu 4:1. Třetí třetina byla od Stadionu dobře odehraná a z mnoha šancí se už ujala jen jedna a zápas tak skončil 3:7.
příp., úterý 20.8.2024, 18:00
Kobra
3:7
Hosnedl (Ondrík) - Šteiner Dominik., Stejskal, Kučera, Grauer, Janda, Dudáček, Dráb - Bříška, Šteiner David, Vlček, Theimer, Sýkora, Nagy, Míšek, Petrák, Nedvěd, Tichý, Šťastný, Houška.
Červinka (Tichý) - Hladík, Kynčl J., Srnský, Kynčl T., Guryevskiy, Kerekanič, Perička - Turek, Chrtek, Jakubec, Mach M., Tatar, Poul, Moník, Šlaicher, Chalupa, Mach R., Kozák, Klanica.
Třetiny: 2:2, 1:4, 0:1  Branky a nahrávky: 6. Tichý (Šteiner), 8. Theimer (Tichý), 24. Šťastný (Bříška, Vlček) - 6. Chalupa (Poul), 18. Chalupa (Moník), 21. Poul (Tatar), 31. Turek (Kozák), 36. Turek (Šlaicher), 37. Chrtek (Perička), 56. Mach M. (Šlaicher)

Do zápasu vstoupilo lépe Vrchlabí, když v 6. minutě při přesilové hře 5 na 3 dorážel David CHALUPA. V 6. minutě také Kobra vyrovnala v oslabení střelou Stanislava TICHÉHO z pravého kruhu přesně pod lapačku vrchlabského Tichého. V 8. minutě se přesně trefil domácí celek, když Otto THEIMER střílel z mezikruží a trefil přesně pod břevno. V 18. minutě využil protiútok David CHALUPA, který se z vrcholku kruhu nemýlil. První třetina tak skončila poměrem 2:2.

Do druhé třetiny vstoupilo Vrchlabí opět lépe, když ve 21. minutě využil přesilovou hru Matěj POUL. Ve 24. minutě bylo opět srovnáno, když po přihrávce přes osu domácí Tomáš ŠŤASTNÝ trefil mezírku mezi betony brankáře Tichého. Od 31. minuty už branky přidávalo pouze Vrchlabí, když se při hře 4 na 4 trefil Štěpán TUREK. Ve 36. minutě zvýšil na 3:5 podruhé v zápase Štěpán TUREK. Ve 37. minutě se dostal do úniku Ondřej CHRTEK a přesnou střelou pod lapačku nedal gólmanovi šanci. Po 2. třetině bylo skóre 3:6.

Ve 3. třetině bylo hodně vyloučených na obou stranách a o jedinou trefu se postaral Marek MACH, když se v 56. minutě při přečíslení 3 na 2 trefil z pravého kruhu přesně pod lapačku brankáře Kobry. Zápas už se poté pouze dohrával a utkání skončilo 3:7.