HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 3:1

Třetí výhra pro Vrchlabí!

06.03.2019
Vendula Sahánková
Vrchlabí získalo třetí výhru a tím tak vyhrálo první kolo play-off. Pro HC Děčín tím sezóna končí. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě Tomáš Jirků, druhou branku přidal v 32. minutě Jan Berger. Hosté dokázali Soukupa prostřelit ve 45. minutě, kdy se trefil Zdeněk Petráš. Domácí si své vítězství pojistili 26 vteřin před koncem zápasu díky střele Štěpána Matějčka a tak mohou slavit postup do semifinále.
ČF3, středa 6.3.2019, 18:00
3:1
Děčín
Soukup (Abrahám) – Vágner, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Kukla, Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Berger, Hozák, Půlpán A., Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha.
Lavinger (Kácha) – Černohorský, Kaltenböck (A), Loukota, Zukal, Vaněk, Mareš, Procházka – Zajan, Drašar, Volráb (C), Tůma, Faigl, Petráš, Kordule, Ineman
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Jirků (Půlpán A., Matějček), 32. Berger (Matějček, Havránek), 60. Matějček (Soukup) – 45. Petráš (Volráb). Rozhodčí: Vokřál Patrik – Marek Svatopluk, Ovsík Kryštof. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1507. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1.

Jako první vystřelil hostující Tůma. Ani Havránkův pokus nedopadl dobře. Ve 3. minutě se domácí usadili v útočném pásmu, ale na Lavingera dlouho nešla žádná střela. Berger byl blízko děčínského brankáře, ale nepodařilo se mu ho překonat. V čase 4:05 se domácí dostali do vedení zásluhou Tomáše JIRKŮ, který střílel od modré. V 7. minutě byl vyloučen Urban a hosté dostali šanci vyrovnat. Přesilovka se ale Medvědům vůbec nedařilo. Kordule střílel z mezikruží, jeho pokus vyrazil Soukup do ochranné sítě. V 9. minutě už se domácí radovali podruhé, ale branka jim nebyla uznána. Poté byl vyloučen Mrňa. Petráš prošel přes tři protihráče, ale proti Soukupovi neuspěl. Ve 13. minutě se do akce dostal Mrňa, ale Lavingera nepřekonal. Urban poté mohl skórovat po přihrávce od Bednáře, ale nakonec puk skončil v ochranné síti. V 15. minutě si Matějček našel Bergera, ale střílel z velkého úhlu. Na druhé straně Drašar mohl poslat puk do prázdné branky, ale tuto možnost nevyužil. Urbanovi nesedla přihrávka od Bednáře, k puku se poté dostal Aleš Půlpán, ten ale minul branku. V 18. minutě byl vyloučen hostující Petráš. Za domácí mohl střílet Matějček, ale puk byl sražený. Poté byl vyloučen Vaněk a hosté hráli několik vteřin oslabeni o dva hráče. Do odkryté branky mohl střílet Urban, ale puk mu nesedl.

Druhá třetina začala střelou Matějčka, tomu se ale nepovedlo protlačit puk za Lavingera. Šance byly na obou stranách, ve 25. minutě se před Soukupa dostal Tůma, ale minul branku. Medvědi byli mnohem aktivnější, k brance ale měli zatím daleko. Nepřesnosti ve hře vyvrcholily vyloučení domácího Hozáka. Přesilovou hru málem využil Drašar, který už měl gól na holi, ale Soukup v brance čaroval. Do odkryté branky mohl skórovat Tůma, ale Soukup se skvěle přesunul a puk vyrazil ramenem. V čase 31:40 už HC Stadion vedl o dvě branky. Jan BERGER prostřelil Lavingera z levého kruhu. Poté byly střely na obě branky, ale ani jedna nepadla za brankovou čáru. Ve 35. minutě byli vyloučeni Urban a Kaltenböck. Další branka mohla padnout z hole Chalupy, ten ale minul. Bednář s pukem se dostal až do útočného pásma, ale jeho střela skončila u protihráče. Berger ještě stihnul poslat střelu na Lavingera.

Třetí část začala vyloučením Faigla. Domácím se ale přesilová hra nedařila, puk byl ve většině času u Soukupovy branky. Děčín poté začínal akci od vlastní branky. V čase 44:18 Medvědi snížili zásluhou Zdeňka PETRÁŠE. Ve 46. minutě tečoval Mrňa Kastnerovo nahození, ale neúspěšně. Ve 47. minutě byl vyloučen Chalupa. Tůma poté vstřelil branku, ale pro úmyslné kopnutí nebyla uznána. Urban přihrával na Bednáře, ten ale puk ztratil. Vašíčkova dělovka minula branku. V 53. minutě byl vyloučen Ineman. Jirků ani Bednář svými pokusy neohrozili hostující branku. V 56. minutě Tůma trefil břevno. Poté byl vyloučen děčínský Kordule. Volrábovi skončila hokejka v obličeji, ale rozhodčí faul neviděli. Hosté již byli v plném počtu, když byl vyloučen vrchlabský Kastner. Děčín si poté vzal oddechový čas. V čase 59:34 se HC Stadion povedlo vstřelit vítěznou branku, autorem byl Štěpána MATĚJČEK, který poslal puk do prázdné branky.