HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 2:1

Třetí prohra v sezoně přišla ve Dvoře Králové

12.02.2020
Šest kol před koncem základní části zajížděl HC Stadion na led Dvora Králové. Souboj vedoucího Vrchlabí s druhým Rodosem přinesl nakonec pouze tři branky. Ke smůle hostujících, kteří po první třetině vedli 1:0, ale dva góly padly do sítě HC Stadionu. Ve třetí části diváci neviděli žádnou branku. Za Vrchlabí se trefil Jirků.
39.kolo, středa 12.2.2020, 18:00
Dvůr Králové
2:1
Jeschke, Čáp – Mert, Petira, Franc, Karlík, Mocek, Matějíček, Brokeš, Luštinec, Ježek, Havlas, Šedivý, Dušek, Hoskovec, Fořt, Sedláček, Valášek, Půhoný, Svoboda
Soukup, Abrahám – Moník, Vašíček, Jirků, Bendík, Voženílek, Kynčl, Havránek, Jirásek, Dvořák, Moník, Sýkora, Bednář, Hozák, Urban, Matějček, Bláha, Šlaicher, Chalupa
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 26. Luštinec (Karlík, Matějíček), 27. Franc (Půhoný, Mert) – 17. Jirků (Dvořák, Voženílek). Rozhodčí: Daniel Markovský – Josef Novotný, Tomáš Pippal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 905. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Začátek utkání probíhal bez větších šancí na obou stranách. První vyloučení přišlo v 5. minutě, kdy byl vyloučen domácí Franc. Rodos se dobře bránil, i tak se ale Vrchlabí dostalo do šance. Branka ale nepadla. Dvořák se rozjel proti Jeschkemu, ale brankář zasáhnul. Od modré potom střílel Mocek, ale Soukup byl připravený. V jeho lapačce skončila také střela Luštince. První gól padl v čase 16:37, a to do domácí branky. Autorem branky byl Tomáš JIRKŮ. Luštinec poté zkusil překvapit Soukupa. Dvůr měl na konci třetiny štěstí, střela hostujícího hráče trefila pouze tyč.

Druhá část přinesla nejprve střelu od domácího Matějíčka. Na druhé straně střílel Bednář od modré, ale Jeschke byl připravený. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Bláha. Netrvalo dlouho a v čase 25:38 Dvůr vyrovnal zásluhou Jakuba LUŠTINCE. O půl minuty později, v čase 26:04 se trefil za domácí Martin FRANC. Fořtův pokus byl pokryt brankářem. Soukup pokryl střelu od Petiny a ve 33. minutě následovalo vyloučení na vrchlabské straně. Tentokrát se hosté ubránili a gól nepadl. Další vyloučení přišlo na dvorské straně. Vteřinu před naskočením Půhoného na led byl vyloučen Matějíček, a tak měl Stadion k dispozici další dvouminutovou přesilovku. Domácí se dostali pod tlak, Bednář střílel na Jeschkeho. Jirků vyslal ostrou střelu, ale stav se neměnil.

Také na začátku třetí třetiny vyslalo střelu Vrchlabí. Voženílek poté střílel od modré čáry, ale minul branku. Další pokus vyslal Matějček, ale domácí se dostali do protiútoku. Ve 48. minutě byl vyloučen hostující Voženílek po faulu na Fořta. Vrchlabí se dobře bránilo, ale další vyloučení na jeho straně přišlo ve 49. minutě a půl minuty měl Rodos přesilovou hru 5 na 3. Další vrchlabský faul si šel odsedět Vašíček. Stadion měl puk na svých hokejkách, a tak se úspěšně ubránil. Domácí se již snažili hlavně bránit a stáhli útok na tři formace. Bednář přihrával Urbanovi, ale jeho střelu Jeschke pokryl. V 58. minutě byl vyloučen Jirásek. Vrchlabským hračům se podařilo vyhodit puk, a také se jim podařilo vystřelit. Soukup pokryl nahození France. Poslední minutu odehráli hosté bez brankáře. Proběhlo několik zakázaných uvolnění, ale ani tak se Stadionu nepodařilo vyrovnat. Ze Dvora tak odjel s prohrou 1:2.

Václav Baďouček:

V úvodu první třetiny hráli domácí podle očekávání hodně aktivně ale do větších příležitostí se nedostali. Poté jsme iniciativu převzali my ale podařilo se nám pouze jednou skórovat. Ve druhé části hry jsme začali hrát zbytečně komplikovaně, ztratili jsme přímočarost a bohužel jsme dvakrát inkasovali i když druhý gól byl velice sporný. Ve třetí třetině jsme, až do série našich vyloučení, měli jasnou převahu ale vyhořeli jsme v koncovce a tak vítězství slavil nadšeně bojující domácí celek.