HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 6:0

Stadion porazil Vlky z Jablonce!

16.08.2022
Daniela Udatná
HC Stadion Vrchlabí v prvním přípravném utkání porazil soupeře z Jablonce 6:0. Góly dávali Filip Moník, Ondřej Chrtek, Ondřej Štembera, Jakub Tatar, Adam Jirků a Patrik Urban.
přát., úterý 16.8.2022, 18:00
6:0
Jablonec
Vacek (31. Krinwald) – Bendík, Perička – Kynčl J., Vácha – Kerekanič, Duran – Březák, Štembera – Moník F., Urban (C), Chalupa – Bláha, Chrtek, Poppel – Krsek, Šlaicher R., Jirků A. – Tatar, Duchan, Cerman A. Trenér: Tomáš Jirků
Jelínek (Horák) – Kollert, Filip, Had, Abraham (C), Moc, Pilek – Jursa, Folda, Jakubec, Brokeš, Kačírek, Kapička, Maďar, Švík, Bitman, Strnad Trenér: Jan Šuráň
Třetiny: 0:0, 4:0, 2:0  Branky a nahrávky: 26. Moník F. (Chalupa, Urban), 27. Chrtek, 31. Štembera (Tatar, Cerman), 33. Tatar (Duchan, Cerman), 41. Jirků A. (Krsek, Březák), 52. Urban (Moník F.). Rozhodčí: Veinfurter – Roischel, Všetečka. Vyloučení: 2:4, navíc Kapička (Jablonec) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 369. Průběh utkání: 1:0, 6:0.

Začátek zápasu byl opatrnější, protože oba celky dnes sehrály svá první utkání v nové sezóně. První větší šanci měli domácí, když při přesilové hře střílel Chalupa - Jelínek byl ale pozorný. V 10. minutě přišla první šance hostů, když Brokeš ujel sám na Vacka, který výborně zasáhl. Ve 12. minutě byl Jablonec ještě blíže, ale Bitman trefil pouze tyč. Do konce třetiny byly šance na obou stranách, ale oba gólmani udrželi čistá konta.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Ve 21. minutě Jelínek vychytal Davida Chalupu, ale o pět minut později se již fanoušci mohli radovat z první gólu v sezóně. Branku vstřelil Filip Moník, který byl pohotový na brankovišti a otevřel tak skóre zápasu na 1:0. Už o minutu později navýšil skóre na 2:0 individuální akcí Ondřej Chrtek. Domácí pokračovali v tlaku a tvořili si další šance. Ve 31. minutě se v přesilov hře ujala střela Ondřeje Štembery - 3:0. V 33. minutě se domácí radovali znovu, když Jakub Tatar dorazil puk za záda bezmocného Jelínka - 4:O. Hosté reagovali oddechovým časem, který jim pomohl a Jablonec se mohl vrátit zpět do zápasu. Krinwald, který v polovině utkání nahradil Vacka, vytáhl výborné zákroky proti Kapičkovi a Maďarovi. Skóre tedy zůstalo do konce třetiny beze změny.

Ve třetí třetině uběhlo pouze 53 vteřin a domácí opět navýšili své vedení. Krásnou střelou do horního rohu se trefil Adam Jirků - 5:0. Poté Stadion polevil a Jablonec si vypracoval solidní šance. Krinwald byl však vždy na svém místě. V 52. minutě se opět prosadil domácí tým, když Patrik Urban tečoval střelu Moníka a uzavřel tak skóre dnešního zápasu na 6:0. Po zbytek zápasu byly šance na obou stranách, ale ani jeden z brankářů puk za svá záda nepustil.