HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 10:3

Stadion nasázel Vlkům deset branek!

28.09.2019
Zajímavé utkání viděli diváci na vrchlabském zimním stadionu. V první třetině padlo hned šest branek do jablonecké sítě a zápase bylo rozhodnuto. V té druhé sice hosté dokázali snížit, ale na Abraháma nevyzráli tolikrát, aby se dokázali Vrchlabí vyrovnat. Ve třetí části již jen korigovali výsledek a Vlci odjížděli s prohrou 3:10.
6.kolo, sobota 28.9.2019, 18:00
10:3
Jablonec
Abrahám (Soukup) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban, Mrňa, Jirásek, Dvořák, Bednář, Sýkora, Matějček, Kastner, Hozák, Moník F.
Hrstka (od 19.Jelínek) – Čechura, Krejsa, Tržický, Pavlů (C), Pulec, Jandejsek, Pokorný – Homolka (A), Král, Bouřil, Kotyza, Kačírek, Frk, Gecko, Jursa, Maďar (A), Nezbeda, Miškovský
Třetiny: 6:0, 2:1, 2:2  Branky a nahrávky: 4. Jirásek (Dvořák, Moník F.), 13. Bednář (Sýkora), 14. Hozák (Matějček, Chalupa), 17. Mrňa (Kastner, Bendík), 19. Dvořák (Moník F., Moník J.), 19. Sýkora (Urban, Bednář), 25. Hlaváč (Mrňa), 39. Hlaváč (Mrňa), 50. Matějček (Hlaváč), 56. Mrňa (Bednář, Sýkora) – 22. Kačírek (Jandejsek), 51. Maďar (Nezbeda, Frk), 59. Nezbeda (Maďar, Frk). Rozhodčí: Kraval – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1051. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 6:1, 7:1, 8:1, 9:1, 9:2, 10:2, 10:3

Aktivněji začali domácí hráči.Havránek jen nahazoval před Hrstku.Po té bylo vidět hodně nepřesnotí na obou stranách. V čase 3:57 se HC Stadion dostal zásluhou Filipa JIRÁSKA do vedení, když se trefil mezi tělo Hrstky a tyčku. Sýkora minul branku, Mrňovi se nepodařilo zpracovat puk. V osmé minutě byl vyloučen hostující Tržický. O minutu později se síly na ledě vyrovnaly po vyloučení Mrni.Bednář trefil pouze oblouk branky. V 10. minutě se Hlaváč dostal přes tři hráče, ale jeho střelu Hrstka pohlídal. Po navrátu z trestné lavice se hned do šance dostal Mrňa, jeho pokus vyrazil Hrstka ramenem. V čase 12:01 se do samostatného úniku dostal Jaroslav BEDNÁŘ a prostřelil jabloneckého brankáře. Ve 14. minutě se do velké šance dostal Matějček. A v čase 13:44 už to bylo 3:0 pro domácí zásluhou Jiřího HOZÁKA. Také na druhé straně se v brance musel ohánět Abrahám. V čase 16:25 navýšil vedení HC Stadionu Pavel MRŇA. O necelé dvě minuty později, v čase 18:05, poslal další střelu za záda Hrstky Jaroslav DVOŘÁK. V tu chvíli hosté vystřídali brankáře, místo Hrstky nastoupil Jelínek. Dlouho se ale v brance neohřál a puk měl za zády také. V čase 18:16 se domácí radovali už pošesté, úspěšným střelce byl Petr SÝKORA.|Další branku mohl přidat Kastner, ale branku minul. Také na druhé straně se střílelo, Nezbeda ale minul.

Na začátku druhé třetiny se Vlkům podařilo vstřelit branku. V čase 21:28 se trefil Matyáš KAČÍREK, který poslal puk mezi betony. Ve 23. minutě byl vyloučen Matějček. V oslabení ujel Chalupa, ale proti Jelínkovi neuspěl. V čase 24:45 si vzali domácí zpět šestibrankové vedení, když se trefil Jan HLAVÁČ. Ve 29. minutě byl vyloučen jablonecký Čechura. Jirků střílel od modré, ale minul branku. Abrahám si pohlídal puk od Pokorného. V čase 38:36 se do jablonecké sítě trefil Jan HLAVÁČ. Voženílek tečoval puk nahozený od modré čáry.

Maďar se dostal do velké šance, ale Abrahám ho vychytal. Z otočky to ve 47. minutě zkusil Jirásek, ale Jelínek byl připravený. Poté byl vyloučen jablonecký Homolka a domácí tak dostali šanci ještě navýšit skóre. Urban byl ale před Jelínkem nepřesný. V čase 49:29 se trefil Štěpán MATĚJČEK, který střílel z levého kruhu. Netrvalo dlouho a gól dali také hosté. V čase 50:41 snížil Patrik MAĎAR, který dostal přesnou přihrávku. V 53. minutě byl vyloučen hostující Frk. Urban ani Sýkora Jelínka nepřekonali. Matějček se dostal v 54. minutě přes tři hráče a přihrával Kastnerovi, ten šanci nevyužil. Poté byl vyloučen jablonecký Kotyza, čehož v čase 55:59 využil Pavel MRŇA. Na druhé straně mohl skórovat Král, ale trefil pouze Abrahámův beton. Nezbeda snížil na 10:3 v čase 58:45 po samostatné akci.