HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 3:4sn

Stadion na ledě Baníku vítězí po samostatných nájezdech!

28.03.2019
Nervy drásající utkání předvedlo Vrchlabí na ledě Baníku Sokolov. První třetina napovídala, že by HC Stadion mohl získal mečbol po vyhrané části 2:0. Baník ale hned na začátku druhé části vyrovnal na 2:2 a hra začínala od nuly. Hosté se sice dostali opět do vedení, ale Baník se nevzdal a nakonec zápas došel do prodloužení. I při vyšší aktivitě Vrchlabí ale 10 minut nerozhodlo o vítězi a následovaly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější vrchlabští hráči a slaví tak cenné vítězství a vedení v sérii 2:1.
F3, čtvrtek 28.3.2019, 18:00
Sokolov
3:4sn
Závorka (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C). Trenér: Karel Mlejnek
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Voženílek, Jirků (C) – Matějček, T. Půlpán, Pšurný, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha. Trenér: Václav Baďouček
Třetiny: 0:2. 3:1, 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 21. Kovařík (Rohan, Vodička), 22. Vrána (Michálek, Hruška), 27. Šik (Kuběna, Michálek) – 4. Mrňa (Havránek, Urban), 12. Muška (Hozák, Bláha), 24. Mrňa (Vágner, Havránek). Rozhodující nájezd Bednář. Rozhodčí: Vokřál, Šindel – Sedláček, Šimánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1638. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3 - 3:4.

První zákrok si připsal Závorka ve druhé minutě. Chalupa se dostal do pásma, ale minul branku Sokolova. První branka padla v čase 3:54 do sokolovské sítě - Pavel MRŇA tečoval střelu Havránka od modré čáry. V 7. minutě dobře zasáhl Závorka. Také Soukup podržel svůj tým proti akci Kovaříka. Bečvář neprošel vrchlabskou obranou. V čase 11:45 už to bylo 2:0 pro HC Stadion. Tentokrát se trefil Jakub MUŠKA, který dorážel puk do branky. Ve 14. minutě přišlo první vyloučení, na vrchlabské straně. Domácí tak dostali možnost skórovat. Sokolov ale neohrozil Soukupovu branku. Další výhoda pro Baník přišla v 17. minutě, kdy byl vyloučen autor branky Muška. Soukup musel zasahovat, ale puk se za jeho záda nedostal.

Druhá třetina začala lépe pro domácí Baník. Hned v čase 20:35 snížil na 1:2 Lubomír KOVAŘÍK. O minutu později, v čase 21:35, už bylo vyrovnáno zásluhou Jakuba VRÁNY. Následovalo vyloučení domácího Přindiše. První minuta oslabení sice dopadla pro Sokolov skvěle, ale přeci jen se přesilová hra Vrchlabí vydařila. V čase 23:09 si vzalo zpět vedení zásluhou Pavla MRNI. Poté byl vyloučen Zadražil, následovaný vrchlabským Bergerem. Hra 4 na 4 šla lépe domácím, v čase 26:58 bylo znovu vyrovnáno, když Vojtěch ŠIK prostřelil všechny hráče. Následovalo několik šarvátek mezi hráči, vyloučení přišlo ve 29. minutě na obou stranách. V polovině utkání navíc oslabil svůj tým Mrňa. Švec si najížděl ze strany, ale Soukup byl připravený zasáhnout. Ve 35. minutě vychytal Vracovského i dorážku Kovaříka. Poté dvakrát získali buly domácí, Soukup musel znovu zasahovat. Osobní souboje diváci viděli každou chvíli, ale rozhodčí nevylučovali. Lapačku použil ve 40. minutě Soukup proti akci Sokolova.

Třetí část začala vyloučením sokolovského Rohana. Hosté měli několik pěkných akcí, Urbanovu střelu Závorka vychytal. Následující minuty měl domácí gólman hodně práce. Ve 44. minutě byl vyloučen vrchlabský Vágner. Většina přesilové hry se ale odehrála v obranném pásmu Vrchlabí a Baník branku nevstřelil. Také na domácí straně se vylučovalo. Nařízeno bylo trestné střílení po faulu na Bednáře. Ten ale branku Baníku přestřelil a nevyužil tak velkou příležitost dostat se znovu do vedení. Hra byla stále hodně rychlá, Soukup zasahoval betonem. V 52. minutě zůstal na ledě ležet domácí Šik, ale rozhodčí dlouho hru nepřerušili. Mrňa střílel, ale pouze do boční sítě branky. V 57. minutě se srazili dva hráči, u obou nejspíše půjde o poraněné koleno. Soukup předvedl skvělý zákrok v 58. minutě, kdy vychytal Vránu. V poslední minutě třetí třetiny se divákům nelíbilo posouzení ofsajdu. Tato část ale nerozhodla o vítězi utkání a následovalo prodloužení.

Prodloužení začalo aktivněji Vrchlabí. V 63. minutě bránil dobře Mrňa, Přindiš se k Soukupovi nedostal. Puk poté poskakoval u Soukupovy branky, naštěstí ho vrchlabský brankář viděl včas a přerušil hru. Také Závorka zasahoval betonem. V 65. minutě se vhazovalo ve středním pásmu po přihrávce rukou vrchlabského týmu. V 67. minutě měl velkou šanci Berger, ale Závorka ho vychytal skvělým zákrokem. Sokolovský brankář držel svůj tým, také další zákrok byl úspěšný. Také Soukup ale předvedl svoje kvality, Rohanovu střelu vykryl betonem. Na konci prodloužení ještě nahazoval Voženílek.

První sérii vyhrál HC Stadion po úspěšné střele Urbana. Hruška neproměnil. Následující střela byla od Bednáře a ten také proměnil. Sokolov ani napodruhé úspěšný nebyl. Ve třetí sérii jel za Vrchlabí Berger, který ale nájezd neproměnil. Za Baník skóroval Kovařík a snížil na 1:2. Čtvrtá série byla opět úspěšná pro Vrchlabí, na 1:3 zvýšil Hozák. Vracovskému ujel puk z hokejky. HC Stadion tak zvítězil po nájezdech díky Jaroslavu BEDNÁŘOVI a v sobotním domácím zápase může finálovou sérii ukončit.