HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 4:1

Série je vyrovnaná, Stadion zvítězil na domácím ledě

26.03.2019
Druhý finálový zápas se odehrál v úterní večer na vrchlabském zimním stadionu. V první části diváci viděli jeden gól na každé straně. Ve druhé třetině už byli úspěšnější domácí, kteří dokázali Sokolovu vstřelit tři branky a nakonec zvítězili 4:1. Ve čtvrtek je čeká další zápas v Sokolově.
F2, úterý 26.3.2019, 18:00
4:1
Sokolov
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha
Závorka (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C)
Třetiny: 1:1, 3:0, 0:0  Branky a nahrávky: 9. Mrňa (Urban), 23. Berger, 26. Půlpán T. (Kastner), 37. Berger (Matějček, Půlpán T.) – 13. Hruška (Přindiš, Vrána). Rozhodčí: Pokorný, Ondráček – Klouda, Roupec. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1625. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1.

První se ke střele dostal Urban. Ve 2. minutě ale zahrozili hosté. Následovalo vyloučení na straně Sokolova. Mrňa dostal dobrou přihrávku, ale branku minul. Do šance se poté dostal Zadražil, ale naštěstí byl Soukup připravený. První minuty patřily spíše domácím, Berger ani Hozák ale neohrozili hostující branku. V čase 8:45 poslal přesnou střelu na branku Pavel MRŇA, který dostal přihrávku od Urbana. V 11. minutě přišel Mrňa o puk, do šance se dostal Michálek, ale trefil pouze vyrážečku Soukupa. V čase 12:14 už bylo vyrovnáno. David HRUŠKA se dostal k puku a neměl problém ho uklidit do prázdné branky. Ve 14. minutě byl vyloučen Vašíček. Šik trefil pouze Soukupovo rameno, Čurda zase jeho betony. Vracovský se dostal až k Soukupovi přes tři hráče, ale brankář předvedl skvělý zákrok. V 16. minutě minul branku Chalupa. V této části hry byli aktivnější hráči Sokolova, ale vedoucí branku nevstřelili.

Na začátku druhé třetiny se zapotil Soukup, který vychytal Vodičku. Poté byl vyloučen domácí Kastner. Sokolov přesilovou hru nevyužil a navíc byl vyloučen Vrána. Hra 4 na 4 lépe sedla vrchlabským hračům. V čase 23:00 přidal druhou branku Stadionu Jan BERGER. Ve 24. minutě už to mohlo být o dvě branky. Tak se stalo až v čase 25:28, kdy trefil nahozený puk od modré čáry Tomáš PŮLPÁN přímo za Závorkova záda. Následovala menší šarvátka, po které se nevylučovalo. Ve 29. minutě byl vyloučen sokolovský hráč. Využít přesilovku mohl Bednář, ten ale trefil clonícího hráče. Další šance měli Mrňa nebo Urban, ale Závorka držel svůj tým. Ve 33. minutě přišlo dvojnásobné vyloučení na domácí straně. Hosté si vzali oddechový čas na vymyšlení strategie. Sokolov se ale k žádné velké šanci nedostal, Soukup skvěle zásahl proti střele Hrušky. Poté byl vyloučen Zadražil ze Sokolova a také domácí dostali možnost skórovat. Přesilová hra se jim ale nedařila. V čase 36:08 ale přece jen výhodu využil Jan BERGER, který si připsal již druhou branku v zápase. Muškova střela skončila na betonech sokolovského brankáře. Poslední vteřiny se hrálo v útočném pásmu Vrchlabí, ale další branka už nepadla.

Třetí třetina začala akcemi na straně hostů. Kuběnovi se ale nepodařilo přihrát a ani Zadražilova přihrávka se minula účinkem. Ve 43. minutě byl vyloučen domácí Muška. Soukup musel několikrát zasahovat, ale žádná střela nebyla nebezpečená. Další vyloučení přišlo o dvě minuty později znovu na vrchlabské straně. I toto oslabení domácí přežili bez úhony, ale tlak Sokolova se zvyšoval. Tomáš Půlpán trefil ve 49. minutě jen betony Závorky, Vracovského střela skončila mimo branku. V 53. minutě si Vrchlabí dobře chránilo své obranné pásmo. V 55. minutě diváci viděli zajímavý Soukupův zákrok. Střela Vrány mířila správně, ale vrchlabský brankář dnes chytal výborně. V 56. minutě byl vyloučen Trapl. Závorkova lapačka zachytila střelu jednoho z domácích. V 59. minutě byl ještě vyloučen hostující Hruška, Mrňova střela minula cíl. Sokolov se ještě stihl osvobodit, ale další branka už nepadla a HC Stadion zvítězil 4:1.