HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Poruba 3:2

První vítězství získal Stadion nad Ostravou

28.09.2020
Druhý zápas letošní sezóny skončil vítězně pro Vrchlabí, když před domácími diváky zvítězil poměrem 3:2. HC Stadion po první třetině vedl již 3:0, Poruba ale dokázala srovnat krok. Nakonec ale srovnávací gól Ostrava nedala a odjela z Vrchlabí s prohrou 2:3.
6.kolo, pondělí 28.9.2020, 18:00
3:2
Poruba
Soukup (Štěpánek) – Kajínek, Niko, Linhart (A), Hrádek, Oliva, Jirků (C) – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.
Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (C), T. Voráček, Urbanec, Pastor, Dundáček – Špaček, T. Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál (A) – Brodek, Kanko, Toman – J. Káňa (A), M. Hlinka, Hotěk.
Třetiny: 2:0, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 3. Heřman (Nouza, Kajínek), 17. Heřman (Nouza), 24. Matýs (M. Kratochvil, Pochobradský) – 27. Korkiakoski (Špaček, Teper), 34. Kanko (Korkiakoski, Kozák). Rozhodčí: Pilný, Zavřel – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 762. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2.

Začátek zápasu vyzněl lépe pro hráče domácího HC Stadionu. Ve druhé minutě hledal Matýs před brankou najetého Kratochvila, ale hostující brankář vytasil včas hokejku a puk srazil do ochranné sítě. Minutu poté se již domácí mohli radovat z úvodní branky. David Kajínek našel na levé straně u mantinelu dobře postaveného Tomáše Nouzu, který ještě našel diagonální přihrávkou přes celé pásmo na pravé straně Martina HEŘMANA, který propálil přesouvajícího se Muštukovse – 1:0. V 5. minutě mohli domácí přidat další branku, ale Heřmanovu střelu z levého kruhu chytil Muštukovs. Na druhé straně mohl srovnat za Porubu Pařízek, ale Soukup si výborně vybruslil a chytil zakončení hostujícího útočníka. V 9. minutě jsme byly svědky první vyloučení v utkání, když se provinil hostující Kozák. V přesilové hře měl výbornou pozici po přihrávce Nouzy Ján Niko, gólman hostů se včas přemístil a puk vyrazil betony. 12. minuta přinesla zakončení od modré v podání Žovince a Soukup musel být pozorný a puk vyrazit betonem. Ve 14. minutě to vyzkoušel bekhendovým zakončením Heřman, ale Muštukovs byl v brankovišti pevný a puk za svá záda nepustil. 17. minuta přinesla druhou radost na domácí hokejky. Martin HEŘMAN ujel sám na Muštukovse, kterého si zkušeně položil a zakončil v poklidu za jeho záda – 2:0. V poslední minutě mohl snížit hostující Pařízek, jenže v brankovišti nezpracoval přihrávku a tak nemohl dobře zakončit.

Prostřední část začala lépe pro hosty z Ostravy. Ve 21. minutě mohl snížit ihned Jáchym, jeho zakončení nezamířilo do horního růžku branky. Následně v další hostující akci Soukup neudržel puk a ten jen těsně vyklouzal vedle jeho svatyně. 24. minuta přinesla třetí branku v hostující síti. Kratochvil zavezl puk po pravé straně do útočného pásma a následnou přihrávkou do mezikruží našel najetého Ondřeje MATÝSE, který se s ničím nepáral a přesnou střelou nad vyrážečku prostřelil Muštukovse – 3:0. Minutu poté mohli být pro domácí ještě veseleji, ale samostatný únik Tomáše Nouzy skončil pouze na betonech hostujícího brankáře. Ve 27. minutě hosté snížili na rozdíl dvou branek. Markus KORKIAKOSKI převzal na modré čáře puk, poté udělal pár temp k brance a přesnou střelou na zadní tyč překonal Soukupa – 3:1. 33. minuta mohla přinést další radost na hostující hokejky, ale rychlou kombinaci nedokázal Stloukal ztečovat do branky. Minutu poté se již přeci jen hosté prosadili a snížili na rozdíl jediné branky. Korkiakoskiho zakončení z levého kruhu ještě Soukupa nepřekonalo, následná dorážka Petra Kanka již zamířila za záda domácího brankáře – 3:2. Ve 35. minutě projel Jáchym domácí sestavou jako nůž máslem, jeho následné zakončení branku netrefilo.

Závěrečnou část začali aktivněji hráči Poruby. Ve 43. minutě musel být Soukup pozorný proti zakončení zpoza branky. Minutu poté musel být Soukup opět v pozoru proti zakončení z levého kruhu, které mu skončilo v náručí. 48. minuta přinesla zakončení domácího Urbana z pravého kruhu, která skončila zákrokem Muštukovse. V 50. minutě musel být pozorný Soukup proti bekhendovému zakončení Tomana. Minutu na to vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou z pravého kruhu Pořízek, jeho zakončení skončilo v náručí Soukupa. 55. minuta mohla přinést klid na domácí hokejky. Přihrávka Matýse od levého kruhu hledala před brankou zcela volného Pochobradského, který však nedokázal uklidit puk do prázdné branky. Poté čekali domácí na závěrečný nápor hostů z Ostravy, který se zatím nekonal. Minutu a půl před koncem to vyzkoušeli hosté se šesti bruslaři na ledové ploše, ale k uzavření soupeře v jejich třetině se nedostávali. Minutu před koncem mohl pojistit domácí vítězství Martin Heřman, ale místo střely do prázdné branky, raději šetřil čas. Tři vteřiny před koncem byl ještě vyloučen domácí Niko, ale to bylo již málo času pro hosty na to, aby skóre dokázali vyrovnat.

Trenér HC Stadionu Vrchlabí Václav Baďouček:
Před zápasem jsem klukům řekl, že na úvod té naší prvoligové sezóny si nemohou přát lepšího soupeře než lídra tabulky a ještě ho doma navíc porazit. Jsem rád, že si to vzali za své a ty 3 body získali.
V první třetině jsme hráli dobře, dostávali jsme soupeře pod tlak, udrželi jsme se na puku, byli jsme dost důrazní a vypramenily z toho 2 naše góly.
Druhá třetina... Po tom, co jsme vstřelili gól na 3:0, jsme už asi trošku podlehli euforii a mysleli jsme si, že už budeme branky jen přidávat. Soupeř ve druhé třetině ale ukázal svou kvalitu a dostával nás pod tlak. Bylo to ale zapříčiněné i tím, že jsme důraz z první třetiny už nezopakovali. K tomu jsme si něco po druhé třetině řekli a jsem rád, že ve třetí třetině podali kluci disciplinovaný výkon a myslím, že jsme první 3 body získali oprávněně.

Trenér týmu HC RT TORAX Poruba Martin Janeček:
Věci, na které jsme se sice připravovali, nás stály první góly, ale myslím si, že jsme od druhé třetiny ukázali, že máme obrovskou sílu. To, že nám tam ten gól nepadl, byla bojovnost domácích, obětavost a výborný gólman. Dvě třetiny jsme ale hráli výborně. Nezbývá mi, než být na mužstvo pyšný a jedeme dál. Jedna prohra po pěti vyhraných zápasech pro nás nic neznamená a musíme skočit zpět na vítěznou vlnu.