HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Litoměřice 1:3

První prohraný zápas na domácím ledě

27.08.2020
Po nepovedeném zápase v Ústí nad Labem, kde HC Stadion prohrál v samostatných nájezdech 2:3, dnes přivítal na vrchlabském ledě soupeře z Litoměřic. Opět se vrchlabští dostali do vedení, o které přišel v následujících dvou minutách. Litoměřice poté přidaly ještě dva góly a rozhodly tak o svém vítězství 3:1.
přát., čtvrtek 27.8.2020, 18:00
1:3
HC Litoměřice
Soukup (Štěpánek) – Linhart, Oliva, Kajínek (A), Niko, Voženílek, Jirků (C), Moník J. – Chalupa, Urban, Nouza – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Kratochvil, Mrňa – Šlaicher R., Moník F.
Král (Beran A.) – Marcel, Mlčák, Výtisk, Poizl, Baláž, Holý, Krutil – Beran M., Miškář, Procházka – Koffer, Válek, Jánský – Jícha, Hašek, Jindra – Daniel, Berka, Čermák
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 3. Chalupa (Oliva) – 4. Koffer (Beran M., Procházka), 29. Koffer (Miškář), 50. Jánský (Koffer). Rozhodčí: Veinfurter, Šmika – Roischl, Pechánek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 409. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3.

V úvodu utkání byl vyloučen hostující Poizl. Přesilová hra se ale domácím vůbec nevedla. Chalupa dostal puk na hůl, král ale střelu vyrazil před sebe. Urbanova dorážka skončila v lapačce. V čase 2:42 ale výhodu využil David CHALUPA. Další vyloučení přišlo záhy a tentokrát na straně Vrchlabí. Toho zase využili hosté, v čase 3:52 srovnal Filip KOFFER. V 7. minutě to zkoušel Voženílek od mantinelu. Nahození od modré jen těsně minulo branku domácích. Ve 14. minutě byl vyloučen litoměřický Krutil. Domácí ale vůbec neohrozili branku hostů. V 17. minutě minul branku Jánský. Linhart pouze nahazoval před branku. Niko se dostal ke střele v poslední minutě, ale skončila na rameni Krále.

Hosté se dostali do náporu. Poté se jim ale nedařil přechod přes modrou čáru. Ve 23. minutě minul branku Kratochvil. Poté byl vyloučen domácí Mrňa. Přesilová hra skončila pro Litoměřice po půl minutě, kdy rozhodčí vyloučil Berana. Domácí byli sice více u puku, ale branka nepadla. Ve 27. minutě Monika vychytal Král. Poté přišlo vyloučení v hostujícím HC Stadionu. Kajínek střílel od modré čáry, Král puk vyrazil do rohu. Do dvojnásobného oslabení dostal svůj tým Procházka. I tak ale Litoměřice dokázaly udeřit – v čase 28:20 se znovu trefil Filip KOFFER. Ve 29. minutě mohl vyrovnat Jirků. Nouzova dělovka skončila v Králově lapačce. Ve 32. minutě byl vyloučen domácí Urban. Následovalo několik dalších vyloučení, po dvou na obou stranách. Procházka nahazoval na Soukupa. Machač byl vyloučen ve 36. minutě. Mela byla před vrchlabskou brankou, ale hosté branku nevstřelili. Mrňa trefil pouze lapačku Krále. Jeho betony vyzkoušel Machač.

Třetí část začala hrou ve středním pásmu. Hašek se dostal přes dva hráče, ale místo střely zvolil přihrávku, která ale nebyla přesná. Moník se dostal až před Krále. Na druhé straně Soukup zasahoval proti Procházkovi. Ve 45. minutě byl vyloučen vrchlabský Nouza. Matýs sice vyhodil puk do bezpečí, ale i tak se hosté dostali ke střele a trefili tyč. Nahození od modré Soukup podržel. V 50. minutě předvedl Soukup skvělý zákrok. V čase 49:17 ale nestačil na střelu Petera JÁNSKÉHO, který ho prostřelil z levé strany. Filip Moník nepřekonal nadvakrát Krále. V 53. minutě Soukup zasahoval. Mrňa střílel z buly, ale Král vyrazil puk ramenem. V 55. minutě zůstal na ledě ležet domácí Niko, ale rozhodčí se rozhodl nevylučovat. Poté byl vyloučen litoměřický Hašek. Nouza trefil pouze břevno. Na konci třetiny byl ještě vyloučen domácí hráč.

Litoměřický trenér David Bruk:
Pro nás toto bylo třetí utkání, které jsme letos odehráli.Měli jsme nějaké problémy, tudíž jsme museli čtyři utkání odložit, vypadl nám ještě Litvínov, takže jsme velice rádi, že jsme se domluvili s vrchlabským týmem a oni byli ochotní s námi hrát.
Myslím si, že dnešní zápas měl velmi slušné parametry z obou stran a z mého pohledu byl velmi vyrovnaný.

Vrchlabský trenér Václav Baďouček:
Včera jsme zažili první konfrontaci s týmem, který bude určitě patřit do horní poloviny tabulky. Hrál výborně loni, bude hrát dobře i letos.
První třetina byla z naší strany dobrá, bylo to vyrovnané, odehrané ve velice svižném tempu. Od druhé třetiny se hra, bohužel, rozkouskovala častým vyloučením, byla tam ta pasáž po naší nepovedené přesilovce 5 na 3, kdy jsme inkasovali a kdy mužstvo trošku vypadlo z role. Možná i vinou některých nepřesných rozhodnutí rozhodčích byla ta druhá třetina špatná.
Ve třetí třetině se hra trochu zlepšila, ale i přesto soupeř využil jednu ze šancí, navýšil vedení na 3:1 a my jsme už neměli sílu na to zremizovat nebo otočit utkání.
Je třeba říct, že jsme byli nuceni, i vinou drobných zdravotních problémů Heřmana a Chrtka, hrát jen na 3 útoky, což je proti takovému silnému soupeři velice těžké. Chtěli jsme hrát na 4, ale nebylo to možné.
Nyní jsme ukončili fázi té těžší přípravy, takže věřím, že od příštího týdne bychom měli být relativně odpočatější a naše hra bude vypadat trochu jinak.
Náš problém je momentálně disciplína... Včera jsme někdy reagovali zbytečně podrážděně, ale to musíme v následujících zápasech odbourat.