HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 6:2

První ostrý zápas Vrchlabí nevyšel

21.09.2022
Po úspěšné přípravě se HC Stadion postavil proti soupeři z Prahy, aby změřili své síly v prvním kole II. ligy. Bohužel pro vrchlabské hráče zápas nedopadl podle představ, protože hned po první třetině bylo skóre 3:1. Další tři branky Letňany přidaly v poslední části a zaslouženě tak berou tři body.
1.kolo, středa 21.9.2022, 18:00
HC Letňany
6:2
Brázdil (Zeithaml) – Lytvynov, Kolářík, Havelka, Gurjevskij, L. Chalupa, Z. Fiala – Arnošt (A), Švec, Wojnar – Uhlík, Kellerstein, K. Pejchal – Labuzík, Řepík, T. Pejchal – Vacín, Kropáček, Kastner (A), Hozák (C), Poul Trenér: Jaroslav Nedvěd
Vacek (Krinwald) – Vácha, Perička - Duran, Bendík (A) - Kynčl, Voňka - Fiala, Kerekanič - Moník, Urban (C), Poppel - Hlaváč, Chrtek, Bláha (A) - Šlaicher, Duchan, Jirků - Krsek, Tatar, Chalupa Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 3:1, 0:1, 3:0  Branky a nahrávky: 13. Arnošt, 17. Uhlík (Arnošt, Havelka), 20. Arnošt (Wojnar), 43. Kellerstein (Uhlík), 49. Řepík (Kastner), 60. Hozák (Labuzík, Kellerstein) – 14. D. Chalupa (Moník, Chrtek), 21. Moník (Urban, Chalupa). Rozhodčí: Červenka – Toman, Kučera. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 271. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2.

Domácí se hned ujali puku a snažili se ho dostat za vrchlabského brankáře. Akce ale byly k vidění na obou stranách. Ve 3. minutě byl vyloučen hostující Voňka, a Letňany dostaly možnost skórovat. Domácí hráči ale přesilovou hru nevyužili, i když se několikrát dostali do útočného pásma. Havelka se napřahoval u čáry, ale Vrchlabí se dokázalo osvobodit. Hlaváč se dostal k puku v 7. minutě, ale následně o něj přišel. V 9. minutě přišlo další vyloučení, tentokrát na domácí straně. HC Stadion se natlačil před brankáře, ale Letňany dobře bránily své území. Ve 12. minutě to byl znovu domácí hráč, který byl vyloučen. Místo toho, aby HC Stadion využil přesilovou hru, ale dostal branku. V čase 12:42 se v oslabení trefil Dominik ARNOŠT. Nakonec se ale hosté přeci jen dočkali. V čase 13:15 vyrovnal David CHALUPA, který poslal prudkou střelu. Následovala dvě slepená vyloučení, nejdříve za Letňany a poté i za HC Stadion. Ani jeden z týmů ale během hry 4 na 4 neskóroval. Až v čase 16:47 se to povedlo Jiřímu UHLÍKOVI, který znovu dostal Letňany do vedení. A další gól přidal v čase 19:29 Dominik ARNOŠT, který byl dnes při chuti. Jeho druhá branka proklouzla Vackovi mezi betony. Poslední vyloučení třetiny bylo na straně domácích.

Hned po 21 vteřinách ale skórovalo také Vrchlabí. Přesilová hra, kterou si hráči přinesli z první části, byla využita Filipem MONÍKEM, na kterého Brázdil nestačil. Bláha se dostal před branku Letňan, ale střílel vedle. Domácí hráči pak museli bránit vlastní klec, před kterou se snažil HC Stadion dostat. V polovině utkání byl vyloučen domácí Hozák, který si šel odpočinout za příliš mnoho hráčů na ledě. Také na druhé straně se vylučovalo, ale to už byli domácí v plném počtu na ledě. Hostům se v oslabení ale dobře dařilo, bohužel ve 36. minutě byl vyloučen další vrchlabský hráč. Vrchlabí si ale dlouho hru v plném počtu neužilo, protože i další hráč byl na trestné lavici. Letňany tak dostaly spoustu příležitostí, jak navýšit náskok. Bohužel pro ně to ale nedopadlo nejlépe, protože Vrchlabí se svými obránci chránilo svou svatyni. Ve druhé části tak padla pouze jedna branka, a to do pražské sítě. V poslední minutě druhé třetiny byl ještě vyloučen hostující Duran.

Letňany zabraly hned v úvodu třetí části, protože se v čase 42:01 trefil Adam KELLERSTEIN. Dostal skvělou přihrávku od Uhlíka, kterou využil. Poté ale Letci chybovali a na trestnou si šel sednout Pejchal. Vrchlabí možnost snížit nevyužilo, naopak to byli domácí, kteří navýšili počet branek už na pět. Trefil se Dominik ŘEPÍK, na jehož střelu Vacek nestačil. Následovala série vyloučení, nejdříve na straně domácích a poté přišly dva tresty pro Vrchlabí. V 51. minutě dostal Řepík možnost trestného střílení, ale gól nepadl. Poté byl vyloučen domácí Uhlík. Domácí ale nic nedopustili a chránili svou branku. V 55. minutě byl vyloučen další domácí hráč, ale to už se hosté rozhodli pro hru v šesti hráčích. Konec třetiny si ale zkomplikovali vyloučením. Dvě minuty před sirénou byli současně vyloučeni Bendík s Urbanem, a toho Letňany ještě využily. V čase 59:30 přidal šestou a poslední branku zápasu Jiří HOZÁK. Za nesportovní chování si pak přidal dvě minuty trestu do zápisu pražský Labuzík.